Anketa

Kako će se Irska plasirati ove godine?

Pobediće
Biće među prvih 5
Biće među prvih 10
Biće ispod 10. mesta
Neće ući u finale

Autor Tema: Irska 2013: Ryan Dolan - Only love survives  (Pročitano 8988 puta)

Odg: Irska 2013
« Odgovor #30 poslato: 08 Februar 2013, 02:27:34 »
Da,da svakako nisam mislio na Skandinaviju, a narocito ne na Svedsku.  :)

Ovi BIG 5 su najproblematicniji, iako se poslednjih godina i oni trude, mada ne dovoljno, opet su mlaki.

Interesovanje za ESC mnogo zavisi od toga ko nas predstvalja - secate se kada je Zeljko isao sa "Lanetom" koja je to euforija bila. On je imao finu karijeru + super pesmu. Onda vec kad je isla "carobna" Nina, tada totalno nepoznata devojka sa slabom pesmom nije bila neka euforija.
Ili kada je Grcka slala Annu Vissi ili Sakisa kapiram da je interesovanje za sam ESC u Grckoj bio mnogo veci nego sto ce npr biti ove godine jer se takmice neki ne tako popularni pevaci.

Ne sme ESC da se pretvori (a plasimse da odavno jeste) u takmicenje tek niklih mjuzik rijaliti pevaca i kojekakvih pojava koje se sprdaju na racun ESC-a. Mora svaka zemlja da salje najbolje sto ima a to podrazumeva nekog ko ima IZGRADJENU KARIJERU ili nekog pocetnika ali sa majstorskim timom iza sebe (kao Jelena Tomasevic 2005.)

OGAE Serbia forum

• euronik
  • Hero Member
  • That's all.
  • Zemlja: rs
« Odgovor #31 poslato: 08 Februar 2013, 05:26:08 »
Činjenica je da UK, Irska ili Francuska šalju neke anonimce, kao nisu zainteresovani, a svake božije godine nakon Evrosonga oni odustaju, bune se protiv načina glasanja, kako to da ih nadglasa ovaj ili onaj lobi, bla bla bla truć muć. I evo ih ponovo naredne godineeeee....ponovo biraju predstavnika, učestvuju, pa ako dobro prođu onda je Evrosong sjajna manifestacija, sve je super, srećni su...a ako ne prođu dobro onda drvlje i kamenjee...ama....Svake božije godine jedna te ista priča. Onda kada se UK potrudila bilo je 2009. godine i rezultat nije izostao (5. mesto), ili 2011. kada je grupa Blue bila 11. Sve, sve, ali kad pošaljete neke anonimce (što nije uopšte problem), ali koji pevaju o avionima, ili zaboravljenu zvezdu sa suviše retra u pesmi, ili možda eurotreš kao 2003. onda i ne čudi što nema dobrog plasmana, nema zainteresovanosti, nema gledanosti. Dali ste lep primer upoređujući ''Lane'' i ''Čarobnu'' (mada i Nina je bila propraćena, nije da nije). Pre bih dao primer ''Laneta'' i ''Cipele'' kada nismo prošli u finale, to je i dan danas naslabije propraćeno finale ESC-a kod nas.

Sve u svemu...ko više uloži u svog predstavnika više će se i vratiti kroz gledanost, propraćenost i sl. Jedino što me nervira je priča koja se plasira i ovde i tamo, a to je da je Evrosong propala manifestacija, ko to gleda i sl. nebuloze i zlonamerni komentari, a svi bi da idu tamo, da se takmiče  isl. pa onda pitam se otkud onda lobiranja, skandali, ko je primljen, a ko nije na nacionalno takmičenje isl. stvari koje se svake božije godine ponavljaju. Pa to su rasprave u emisijama, pa to su peticije, ankete, pa kako to da je Hamperdink prošao lošije, ma UK treba da odustane bla bla...tu istu priču slušam unazad 10 godina, pravi fanovi ;D bi to trebali da znaju. Ništa to nije ni čudno niti je Evrosong u tim zemljama propao. Pa i ako propadne, ESC neće zbog 2-3 zemlje koje ni same neće da se potrude oko svojih predstavnika. Lekciju koju nikako da nauče. Neće, ne žele, nemaju, ne znaju, ne mogu.....Već sam jednom pisao, ponoviću i sada. Englezi su veliki crnohumoristi, i ako se rugaju Evrosongu, rugaju se jer im je to u krvi. Rugaju se sebi, rugaju se drugima, rugaju se Evrosongu. Pogledajte Monti Pajtonovce i sve će vam biti jasno. Do tada...šuššš!

Irska je ove godine možda slaba, ali je prethodne 2 godine dovela Evrosong do usijanja tamo, zahvaljujući blizancima, što je bio i komentar jednog od gostiju juče na radiju kada su se predstavljale pesme. Ostali se složili. Ja slušao prenos. Pa zar ti isti Irci nisu slali 2010. svoju pobednicu iz 1993? I kako sad to slaba godina i odjednom oni se podsmevaju Evrosongu? Sprdaju se? Aha..Kako da ne. Povremeno iskazuju svoja nezadovoljstva kao npr 2008. ali globalizovati i reći da se oni ismevaju...kod mene to ne pije vodu.

Reći da se Zapad sprda sa ESC-om...hm...nešto tu ne štima..A jel' Zapad moliću lepo čine 2 zemlje? 3 zemlje? 

Što se tiče velike 5ke...spomenuli smo UK, da se ne ponavljam, Italija se tek vratila pa kao da se tek budi zainteresovanost, Francuska (mogu da dam primer nezainteresovanosti mog društva koje je brojalo 7 osoba čija je pažnja popustila istog trenutka kad je nastupila zvezda Anggun???)..ali kad kažete Velika 5ka, tu se misli i na Nemačku i na Španiju za koje nikako ne mogu da svrstam u nezainteresovane zemlje, koji itekako imaju velika nac. takmičenja (Nemačka) ili veliku gledanost i zainteresovanost publike (Španija), samo se setite njihovih organizacija praćenja Evrosonga na trgovima i u Nemačkoj i u Španiji pa posle kažite kako se tamo rugaju Evrosongu. Setite se momenata kada se javljaju voditelji koji čitaju glasove, a iza njih galama i gomila ljudi. Koliko se sećam to se kod nas nikad nije organizovalo osim 2008. kada smo bili domaćini, a nije da nismo zainteresovani za ESC. I td. I td. O ovome bih mogao do sutra...Poentu ste valjda ukapirali. Neće Evrosong propasti...Dok je sveta biće i muzike. Živi bili...A Pesma Evrovizije živi zato što preovlađuje pozitivan duh, prijateljstvo među narodima i nacijama, muzika, šarenilo... Uskoro će i 60. rođendan. ;)
« Poslednja izmena: 08 Februar 2013, 05:45:38 euronik »
ESC 2017 PED top 10 by euronik:
:itb::ptb::hub::beb::rsb::mkb::dkb::seb::isb::azb:

• Majsta94
  • OGAE member
  • 2018
  • Zemlja: gr
« Odgovor #32 poslato: 08 Februar 2013, 09:38:03 »
Euroniče svaka čast za post !_!

A ja ne znam kojem lobiju pripadam ove godine. Prošle godine sam bio švedski :D U martu ću znati ;D

• mrm
  • banovan član
  • Sr. Member
« Odgovor #33 poslato: 08 Februar 2013, 13:11:43 »
@ euronik

Ja govorim o cinjenicama, znam iz pouzdanih izvora kako funkcionise izbor za ESC na BBC-u, do pre neku godinu nije se znalo koje odeljenje na BBC-u je zaduzeno za ESC....i to se dugo nece promeniti.. ESC u UK trenutno odrzavaju u zivotu par gay zurki u toku godine na kojjma gostuju Hera Bjork i slicni...milim bas me briga, mozete vi da zivite u zabludi za je u UK ESC popularan, ali ja znam kako je i ne interesuje me.. :)

I Blue je toliko nebitan u UK trenutno, da li vi uopste znate nesto o UK muzickoj sceni?

"Irska je ove godine možda slaba, ali je prethodne 2 godine dovela Evrosong do usijanja tamo, zahvaljujući blizancima, što je bio i komentar jednog od gostiju juče na radiju kada su se predstavljale pesme. Ostali se složili. Ja slušao prenos. Pa zar ti isti Irci nisu slali 2010. svoju pobednicu iz 1993?"

I ovo je neverovatno glupo..da li vi znate ista o tim zemljama???

Niamh Kavanagh je isla sa pesmom koju je radio Jonas Gladnikoff iz Stockholm, koji je 20 puta odbijen na MF, pa to je smesno, zaista, vi niste ni svesni kako se u UK i Irskoj trenutno gleda na ESC..
« Poslednja izmena: 08 Februar 2013, 13:18:33 mrm »
1. NORWAY
2. CYPRUS
3. GERMANY
4. LATVIA
5. UKRAINE

• Djudja
  • Hero Member
« Odgovor #34 poslato: 08 Februar 2013, 13:23:25 »
Sve pesme su dosadne! :d3:
I spremačica, i čistačica, i domaćica, i klozetarka.. Koju će još funkciju da mi dodele?!

• Scooby
  • Golden Member
  • Zemlja: aq
« Odgovor #35 poslato: 08 Februar 2013, 14:07:25 »
Hihi.  ;D Sarmice. :mljac: Scooby zar ti nisi danski lobi???  :neznam:

Ah šta da ti kažem, sarma je sarma  ;D

« Odgovor #36 poslato: 08 Februar 2013, 14:09:01 »
@ mrm

Bravo za komentar.  :G)

@euroink

Ja ne mogu da poverujem da se neko razume u ESC kao sto se ti razumes i ubedjujes sebe da je ESC nesto znacajan u UK i Irskoj. Nije apsolutno. Pa valjda bi slali poznatije pevace i angazovali ozbiljne kompozitore. Barem ih oni imaju. Ali njih to ne zanima. Kako opisujes cinjenicu da bi se Adele, Robiie W. ..ma sta oni, i neki bre manje popularniji kao Coldplay pa i Girls aloud ismejali kada bi im BBC ponudio da odu na ESC. Odlazak Blue u Dizeldorf je bio vrhunac, a ko su zapravo Blue? Davno zaboravljeni i nikada svetski proslavljen bend. Sad uporedi to i jednu Ukrajinu koja salje Ani Lorak, Ruslanu, dakle najvece zvezde i to sa ponosom. Ili mi Zeljka. A zasto? Zato sto nama i Ukrajini znaci da se pojavimo na ESC-u i pristupamo sa manjom ili vecom dozom ozbiljnosti. A Irci salju curke ..  Britaniji i Irskoj je ispod casti da salje nekog ko je vredan, kvalitetan i ostvaren da se ne bi blamirao na "festivalu kica i neukusa" kako ga oni zovu.
I meni je zao sto je tako, voleo bih da se to promeni i da svaka zemlja salje najbolje sto ima, ali je to relano stanje i to moras da prihvatis.  ;)

• mrm
  • banovan član
  • Sr. Member
« Odgovor #37 poslato: 08 Februar 2013, 14:15:18 »
I pritom ja ne donosim negativu ovde, iz mojh prethodnih postova se vidi da realno pisem gde je kakvo stanje, tamo gde se popravlja ja sam to naveo..i nadamo se da ce se svuda popraviti naravno..

• euronik
  • Hero Member
  • That's all.
« Odgovor #38 poslato: 08 Februar 2013, 14:29:56 »
@ euronik

Ja govorim o cinjenicama, znam iz pouzdanih izvora kako funkcionise izbor za ESC na BBC-u, do pre neku godinu nije se znalo koje odeljenje na BBC-u je zaduzeno za ESC....i to se dugo nece promeniti.. ESC u UK trenutno odrzavaju u zivotu par gay zurki u toku godine na kojjma gostuju Hera Bjork i slicni...milim bas me briga, mozete vi da zivite u zabludi za je u UK ESC popularan, ali ja znam kako je i ne interesuje me.. :)

I Blue je toliko nebitan u UK trenutno, da li vi uopste znate nesto o UK muzickoj sceni?

"Irska je ove godine možda slaba, ali je prethodne 2 godine dovela Evrosong do usijanja tamo, zahvaljujući blizancima, što je bio i komentar jednog od gostiju juče na radiju kada su se predstavljale pesme. Ostali se složili. Ja slušao prenos. Pa zar ti isti Irci nisu slali 2010. svoju pobednicu iz 1993?"

I ovo je neverovatno glupo..da li vi znate ista o tim zemljama???

Niamh Kavanagh je isla sa pesmom koju je radio Jonas Gladnikoff iz Stockholm, koji je 20 puta odbijen na MF, pa to je smesno, zaista, vi niste ni svesni kako se u UK i Irskoj trenutno gleda na ESC..
Jel' ti radiš u BBC-u? Jel' neko od tvojih radi tamo pa možeš da tvrdiš neke stvari? Znaš šta..zabole me ona stvar za UK i Irsku, dok je Irska pobeđivala 3x za redom niko se nije bunio, sad kad šalju smeće daju sebi za pravo da se bune. Promašili ste poentu mog posta. I još nešto...zabole me za njih i ako odustanu da bar ne slušam svake godine jednu te istu priču koju sam izložio u prethodnom postu, ne nameravam da se ponavljam.

@ mrm

Bravo za komentar.  :G)

@euroink

Ja ne mogu da poverujem da se neko razume u ESC kao sto se ti razumes i ubedjujes sebe da je ESC nesto znacajan u UK i Irskoj. Nije apsolutno. Pa valjda bi slali poznatije pevace i angazovali ozbiljne kompozitore. Barem ih oni imaju. Ali njih to ne zanima. Kako opisujes cinjenicu da bi se Adele, Robiie W. ..ma sta oni, i neki bre manje popularniji kao Coldplay pa i Girls aloud ismejali kada bi im BBC ponudio da odu na ESC. Odlazak Blue u Dizeldorf je bio vrhunac, a ko su zapravo Blue? Davno zaboravljeni i nikada svetski proslavljen bend. Sad uporedi to i jednu Ukrajinu koja salje Ani Lorak, Ruslanu, dakle najvece zvezde i to sa ponosom. Ili mi Zeljka. A zasto? Zato sto nama i Ukrajini znaci da se pojavimo na ESC-u i pristupamo sa manjom ili vecom dozom ozbiljnosti. A Irci salju curke ..  Britaniji i Irskoj je ispod casti da salje nekog ko je vredan, kvalitetan i ostvaren da se ne bi blamirao na "festivalu kica i neukusa" kako ga oni zovu.
I meni je zao sto je tako, voleo bih da se to promeni i da svaka zemlja salje najbolje sto ima, ali je to relano stanje i to moras da prihvatis.  ;)

Gde ja to ubeđujem sebe u nešto? Jel' si ti uopšte pročitao post od početka do kraja i jel' si shvatio poentu ili treba da crtam? Uključi moždane vijuge pa ćeš možda da dođeš na moj nivo za iole kakvu konverzaciju...do tada molim te ne pametuj previše. Šta ja to treba da prihvatim? Vrlo dobro znam šta šalju ove 2 zemlje i kako se ponašaju, ali ni jednom nisam rekao da je ESC toliko značajan u UK i Irskoj, ali kad već nije zašto svake godine učestvuju? Zašto svake godine priča o tome kako ih niko ne razume, kako ih niko ne shvata, niko ne glasa za njih bla bla...opet se ponavljam a rekao sam da neću! Pročitaj ceo moj prethodni post! Sere mi se više od tih njihovih žalopojki! Još jednom pitanje! Ako se već sprdaju sa ESC-om zašto učestvuju i šalju svoje predstavnike, troše prave na kvotu za učestvovanje, da ne govorim o troškovima boravka istih tih delegacija? Ajde...kad ste toliko upoznati sa radom BBC-a i koga već pojasnite mi te stvari. Jer sam ja očigledno lud! A vi sve znate!

• Scooby
  • Golden Member
« Odgovor #39 poslato: 08 Februar 2013, 14:37:39 »
I zašto ni pod kojim uslovima ta ista UK ne odustaje od pozicije BIG 5

Pusti ime, šta se beveze nerviraš

• euronik
  • Hero Member
  • That's all.
« Odgovor #40 poslato: 08 Februar 2013, 14:40:25 »
A evo još jednog podatka:

gledanost u UK ESC-a 2012 : 7.590.000
2011. UK – 9.5 miliona (12.7 miliona gledalaca gledalo šou tokom glasanja; skoro dvostruko više u odnosu na prethodnu 2010. godinu, a najviše od 1999. godine)
2010. 5 500 000 gledalaca
Pesmu Evrovizije u Moskvi 2009. pratilo je 7.8 miliona gledalaca u kraljevstvu, dok se taj broj popeo tokom glasanja na 9.8 miliona, što čini 35,3% šer gledanosti u UK.

Sprdnja je li? Dobra im ta sprdnja!

@ Scoby - ma taman posla da se nerviram, samo učim ove...priučene nekim stvarima. makar da nauče da čitaju i razumeju pročitano.

• mrm
  • banovan član
  • Sr. Member
« Odgovor #41 poslato: 08 Februar 2013, 14:41:59 »
Ja sam bio u Londonu cetiri puta, i da neko meni blizak radi u BBC-u!

Bukvalno ljudi na televiziji ne znaju ko je zaduzen za ESC, pojedinih godina, muzicka redakcja BBC-a nece da preuzme odgovornost, sutiraju odgovornost sa odeljenja na odeljenje svake godine, OCAJ!

• euronik
  • Hero Member
  • That's all.
« Odgovor #42 poslato: 08 Februar 2013, 14:44:13 »
Nisi mi odgovorio na pitanje? Ni meni ni Scoobiju? Zašto učestvovanje? Zašto BIG5?

• Djole89
  • Golden Member
« Odgovor #43 poslato: 08 Februar 2013, 14:44:17 »
Pesme su katastrofa. :drug: A ja sam lud što sam se uopšte ponadao da će možda iznenaditi. ::) Veoma, veoma bled izbor, ništa mi se ne dopada, sve je ravno nekim prosečnim pesmuljcima koji se zaborave nakon jednog slušanja.

Jedino mi je Ryan tu i tamo ok, ovo ostalo haos. Svejedno mi je ko će pobediti, apsolutno.

• Scooby
  • Golden Member
« Odgovor #44 poslato: 08 Februar 2013, 14:45:45 »
Vala blagoš tebi. Bio si u Londonu čak četiri puta i za to vreme si uspeo da izanaliziraš ceo mentalni sklop stanovništva Ujedinjenog Kraljevstva.

OGAE Serbia forum

Deli preko delicious Deli preko digg Deli preko facebook Deli preko furl Deli preko linkedin Deli preko myspace Deli preko reddit Deli preko stumble Deli preko technorati Deli preko twitter

xx
Kate Ryan

Započeo arheometar

6 Odgovora
949 Pregleda
Poslednja poruka 16 Jun 2012, 23:00:29
arheometar
xx
Slovenija 2013: Hannah - Straight into love

Započeo Miloš

415 Odgovora
10587 Pregleda