Autor Tema: Norveška 2012: Tooji - Stay  (Pročitano 10886 puta)

• Destroyer
  • OGAE member
  • Ubi bene, ibi patria.
  • Zemlja: rs
Norveška 2012: Tooji - Stay
« poslato: 21 Decembar 2011, 22:14:42 »

Norveška i ovog puta bira predstavnika na isti način kao i prošle godine.  „Norsk Melodi Grand Prix” će ove godine imati četiri velika show-a, a ne pet kao što je to bio slučaj 2006. godine jer su organizatori odlučili da ukinu show ''Poslednja šansa''. Učesnici ovogodišnjeg „Norsk Melodi Grand Prix” su:

Cocktail Slippers, Håvard Lothe Band, Irresistible, Isabel Ødegård, Kim André Rysstad, Lisa Stokke, Lise Karlsnes, Malin Reitan, Marthe Valle, Minnie Oh, Nora Foss Al-Jabri, Petter Øien, Plumbo, Reidun Sæther, Rikke Lie, Rikke Normann, Rudi Myntevik, Silya Nymoen, The Canoes, The Carburetors, Tommy Fredvang, Tooji Kestkar, United, Yaseen Asher & Julie Maria Dahl

Datumi i mesta održavanja „Norsk Melodi Grand Prix-a” su:

prvo polufinale – 21. januar, Orland
drugo polufinale – 28. januar, Larvik
treće polufinale – 4. februar, Floro
finale – 11. februar, Oslo

NORVEŠKA 2012.
Tooji - Stay

Linkback: http://forum.musicserbia.rs/index.php?topic=958.0
« Poslednja izmena: 19 Mart 2012, 14:21:41 stevan989 »
Yesterday i was clever, so i wanted to change the world. Today i`m wise, so i`m changing myself.

OGAE Serbia forum

• euronik
  • Hero Member
  • That's all.
Odg: Norveška 2012
« Odgovor #1 poslato: 22 Decembar 2011, 03:53:35 »
Počelo je počelo...polako se ''pune'' teme...
ESC 2017 PED top 10 by euronik:
:itb::ptb::hub::beb::rsb::mkb::dkb::seb::isb::azb:

• Destroyer
  • OGAE member
  • Ubi bene, ibi patria.
« Odgovor #2 poslato: 30 Decembar 2011, 01:42:59 »
Norvezani su mi bas uvek bili zanimljivi tako da jedva cekam da cujem sta su nam pripremili ovog puta :).

• star5
  • Hero Member
« Odgovor #3 poslato: 30 Decembar 2011, 10:13:40 »
Isto.

• Destroyer
  • OGAE member
  • Ubi bene, ibi patria.
« Odgovor #4 poslato: 03 Januar 2012, 21:49:55 »
Prvo polufinale se iscekuje! :). I oni su ozbiljni ove godine to je definitivno :).

• Djole89
  • Golden Member
« Odgovor #5 poslato: 04 Januar 2012, 17:18:29 »
Nijedno od ovih imena mi nije uopšte poznato. Od njih sam navikao na dobru pesmu, pa je ona prošlogodišnja bila poprilično neprijatno iznenađenje za mene. Nadam se da će ove godine biti za 3 klase bolji izbor. :)

• Majsta94
  • OGAE member
  • 2018
  • Zemlja: gr
« Odgovor #6 poslato: 16 Januar 2012, 21:08:17 »
Slušam norveške isječke preko iTunesa. Trenutno sam na 2. pjesmi :D "Elevator" je bukvalno "LoveGame" od Gage ::)

Evo, kome se da da sluša :D

http://itunes.apple.com/no/album/melodi-grand-prix-2012/id492996370

Pošto niko ne piše moram da editujem :D

Od 24, ne mogu da nađem NIJEDNU koja je za ESC, sve su blijede... izdvojiću samo jednu, koju sam prvu čuo i to slučajno a to je "You and I" od Minnie-Oh. Ona je dobra, ali opet mislim da ne bi blistala na ESC-u... razočaran sve u svemu... I da, dobra je ova "Ola Nordmann", koja će vjerovatno pobijediti, jer je #5 na norveškom iTunesu, daleko ispred svih ostalih sa MGP-a, a i na YouTube ima veliku gledanost za nekoliko sati.
« Poslednja izmena: 16 Januar 2012, 21:58:20 Majsta94 »

« Odgovor #7 poslato: 19 Januar 2012, 14:55:32 »
Na ovom kanalu mozetu poslusati sve pesme ovogodisnjeg norveskog nacionalnog finala, sto ja upravo radim ;D

http://www.youtube.com/user/NorwayMGP2012#g/u

« Odgovor #8 poslato: 19 Januar 2012, 15:33:52 »
Meni je ovo mnogo lose, nista po mom ukusu, mnogo pesama koje su pokvarene nacinom interpretacije, mnogo jednolicnih :dq: Nista me nije osvojilo, ali imam jednog favorita. Favorit mi je pre svega jer je zaraznija od ostalih i drugacija, pa ako ode samo bi doprinela razlicitosti. Po zanru ne bi trebalo da mi se svidi, ali ima neceg, cim mi je ipak odskocila iz mase :)

• Majsta94
  • OGAE member
  • 2018
  • Zemlja: gr
« Odgovor #9 poslato: 19 Januar 2012, 16:47:18 »
Meni, ponavljam, samo 2 valjaju :D I to mi je Olla Nordmann bolja i nadam se da će pobijediti ;D

« Odgovor #10 poslato: 20 Januar 2012, 22:00:02 »
Ljudi, je l i vama strofa ovde zvuci kao ubrzana verzija strofe pesme "Golden eye" Tine Tarner? ::)

• Miloš
  • Administrator
« Odgovor #11 poslato: 21 Januar 2012, 03:56:50 »
INTERVJU: Reidun Sæther

Vreme je da započnemo novu sezonu intervjua za naš sajt. Mlada i vrlo talentovana pevačica, Reidun Sæther, složila se da da kratak intervju članu OGAE Srbija, Arthuru Primaču, koji je ovih dana boravio u Orlandu, gradu u kome će se večeras održati prvo polufinale MGP-a.

Zdravo Reidun i hvala ti puno na intervjuu. Možeš li mi reći kako je nastala tvoja pesma?

Per Sundnes (voditelj MGP-a i evrovizijski komentator norveške tv), odveo me je na seminar tekstopisaca u Stromštadu, gde sam pevala za više njih. Istog dana, Thomas, Ovi i Tommy napisali su "High on love". Popodne smo snimili demo verziju i poslali NRK-u. Ostalo je istorija.

Da li prvi put učestvuješ na nacionalnom izboru? Da li je tvoja ideja da se prijaviš za takmičenje?

Trebala sam da učestvujem prošle godine sa drugom pesmom, ali morala sam da odbijem, jer sam u to vreme glumila u mjuziklu "We will rock you". Srećom, dobila sam šansu ovog puta sa drukčijom pesmom.

Koji je tvoj cilj na nacionalnom izboru?

Samo želim da nastup izvedem dobro. Bila sam zaista bolesna nekoliko nedelja i praktično, nisam imala glas sve do pre par dana, tako da se svašta može desiti. Ipak, odlučna sam u nameri da izvedem pesmu najbolje što mogu, iako mi je glas van forme.

Da li pratiš izbore u drugim zemljama i da li ćeš slušati takmičarske pesme unapred?

Ne, ne pokušavam ni da slušam, ni da čitam bilo šta pre svog nastupa. To mi samo odvlači pažnju.

Da li planiraš da izdaš pesmu na drugim jezicima ili remikse?

Ne, nisam razmišljala o tome, ali imam sjajnu ideju za video spot.

Stvarno? Ako nije velika tajna, kakvu ideju imaš za spot?

Pa, vrsta pesme me podseća na film Roki, kada se on borio sve dok nije dostigao vrhunac na svom putu. Razmišljala sam da napravim spot sa različitim ljudima kako dolaze do željenih ciljeva.

Hajde da popričamo ukratko o tvojoj karijeri. Šta smatraš svojim najvećim uspehom?

Definitivno ovo, kao i moju ulogu Killer Queen u mjuziklu "We will rock you". Takođe, na jesen dolazi nešto sjajno, ali ne smem još da pričam o tome.

Da li si učestvovala na drugim muzičkim takmičenjima? Generalno, da li voliš da se takmičiš?

Ne, stvarno ne. Smatram da je čudno presuđivati u muzici. Nije jasno šta je dobro, a šta loše u umetbosti, već samo nešto možeš da voliš, nešto ne. Treba pokušati da uradiš ono o čemu govoriš i tek tada se možeš smatrati umetnikom.

Koji muzički stil preferiraš? Koji pevači su imali najveći uticaj na tebe?

Vitni Hjuston, Prins i Areta Franklin. Volim sve vrste muzike, čak i operu, naravno, omiljena mi je Marija Kalas.

Možeš li nam reći koje pevače znaš sa prostora bivše Jugoslavije i Srbije?

Ne mogu da se setim, ali slušala sam i pokušala da preuzmem nešto od vašeg narodnog pevanja. Veoma sam zainteresovana u tehniku i pokušala sam da naučim ornamente i vibrato koje koristite. To je dosta teško.

Konačno, da li imaš neku poruku za posetioce našeg sajta?

Nadam se se vidimo u finalu! Uživajte u danu!

Želim ti lep nastup večeras i nadam se da ćemo te videti u finalu.

• Djudja
  • Hero Member
« Odgovor #12 poslato: 21 Januar 2012, 09:01:11 »

:bubanj:  ;:))
I spremačica, i čistačica, i domaćica, i klozetarka.. Koju će još funkciju da mi dodele?!

• Miloš
  • Administrator
« Odgovor #13 poslato: 21 Januar 2012, 19:32:17 »
Večeras će se održati prvo polufinale MGP-a 2012. Dok izvođači imaju probe, kritičari daju prognoze rezultata glasanja. U Orlandu, gradu u kome će se održati večerašnji šou, stacionirana je baza norveške protivvazdušne odbrane.

Među lokalnim izveštačima, najveće šanse se daju Nori Foss Al-Jabri. Na drugom mestu je Lisa Stokke. Ipak, mnogi se ne slažu sa ovim procenama. Na primer, popularni norveški komentator MGP-a, Anders Tangen, ima drukčije mišljenje. Kaže da ga je pesma Lise Stokke razočarala, ali da mu se dopada Reidun Sæther. Anders glasa za Reidun i Noru Foss.

Evo kakvo je stanje na norveškim kladionicama:

Nora Foss Al-Jabri  1.60
Kim André Rysstad  1.85
Reidun Sæther  1.90
United  1.95
Irresisteble  2.40
The Carburetors  2.80
Lisa Stokke  4.50
Rudi Myntevik  6.00

Večeras će biti održano i finale danskog nacionalnog izbora. Delegacija norveškog žirija, na čelu sa Aleksandrom Rybakom, već je otišla u Dansku. Alexander Rybak, Bjørn Johan Muri, Venke Knutson, Omer Bhatti i Kjell Petter Askersrud su članovi norveškog žirija na danskom Melodi Grand Prix-u 2012, koji je veoma popularan u Norveškoj. Norveški kritičari i komentatori su složni, imaju dva favorita, među kojima su duet Christian Brøns i Patrik Isaksson sa pesmom „Venter“ i Jesper Nohrstedt sa pesmom "Take out hearts", a kao mogućeg favorita sa strane ističu pevačicu Ayu. Dvojica danskih novinara, koji su trenutno u Orlandu, pričaju o pobedi Jespera Nohrsteda.

U iščekivanju prvog polufinala MGP-a 2012, iz Orlanda, Arthur Primač

• Miloš
  • Administrator
« Odgovor #14 poslato: 21 Januar 2012, 21:43:01 »
Kako Arthur javlja sa lica mesta, u finale su za sada prošli Reidun i The Carburetors  :) Čekamo trećeg finalistu.

EDIT: Treći finalista je Nora Foss Al-Jabri.
« Poslednja izmena: 21 Januar 2012, 22:02:04 Miloš »

OGAE Serbia forum

Deli preko delicious Deli preko digg Deli preko facebook Deli preko furl Deli preko linkedin Deli preko myspace Deli preko reddit Deli preko stumble Deli preko technorati Deli preko twitter

xx
Tooji

Započeo Miloš

11 Odgovora
856 Pregleda
Poslednja poruka 19 Jun 2015, 00:22:53
Scooby
xx
Norveška 2016: Agnete - Icebreaker

Započeo Lund

1029 Odgovora
16943 Pregleda