Autor Tema: ESC RECENZIJE 2012 (VIBRACIJE FORUMSKE ASOCIJACIJE)  (Pročitano 5823 puta)

• Milos-S
  • Global Moderator
  • Veliki Brat koji sve posmatra
  • Zemlja: rs
ESC RECENZIJE 2012 (VIBRACIJE FORUMSKE ASOCIJACIJE)
« poslato: 27 April 2012, 22:38:00 »

Poštovani članovi OGAE SERBIA foruma, moderacija/administracija foruma je rešila da Vam predstavi nešto potpuno novo, u nadi da ćemo zajedno, ionako već veliku, ESC groznicu podići na jedan još viši nivo pred sam događaj, a takođe se nadamo i da ćete uživati u ovoj novoj igrici. Evo o čemu je tačno reč:

U ovoj igri učestvuju svi članovi foruma koji su za to zaintresovani. Oni će pisati svoje recenzije za svaku pesmu koja se takmiči na ovogodišnjoj Pesmi Evrovizije i davati im ocene od 1 do 5. Međutim, ono što je bitno istaći jeste  da će oni stojati iza izmišljenih likova, koji će predstavljati njihov alter-ego, i do samog kraja javnosti neće biti poznato ko stoji iza kog lika. Taj izmišljeni lik može biti bukvalno bilo ko, i može nositi bilo kakvo ime koje eliminiše upotrebu pogrdnih naziva (znači moguće je učestvovati kao Ludi Milojko, Pera Ždera.... ali ne i kao neko ko u svom nazivu nosi ime za muški ili ženski polni organ i slično). Recenzije se mogu pisati kako u ozbiljnom tako i u šaljivom, sprdačkom tonu. Data je maksimalna sloboda što se tiče kreativnosti i upravo zbog toga se i uvodi upotreba alter-ega. Čak se i preporučuje da komentari budu što kreativniji i da se malo izađe iz uobičajenih šablona komentarisanja pesama ("odlična pesma, ali neće proći dalje" , "ovo mi je samo ok, moglo je i bolje" , itd ....).

Dakle:

- Svi oni koji su zaintresovani za učešće u ovoj igri, prijave šalju meni ili Milošu adminu najkasnije do nedelje 29. aprila u ponoć.

- U prijavi navedite naziv vašeg izmišljenog lika, priložite sliku za njega i napišite kratku biografiju o njemu (naravno, ponovo sve izmišljeno);

- Zabranjeno je koristiti stvarne ličnosti kao alter-ego, dakle akcenat je isključivo na izmišljenim likovima;

- Mogu se koristiti i likovi iz crtanih filmova, filmova ili pak nekog književnog dela, ali je preporuka da to bude neka skroz nova i skroz drugačija ličnost;

- Prilikom pisanja recenzija, minimum koji mora da se ispoštuje jeste da to budu bar 5 prostoproširenih rečenica, i kao što sam naglasio ranije, dajte mašti na volju i gledajte da komentari ne budu monotoni i uobičajeni, već da budu što originalniji u ma kom stilu ih pisali;

- Nakon recenzije dajete vašu ocenu za pesmu koju ste komentarisali. To je zbirna ocena i za glas i za muziku i za tekst itd... Možete i zasebno isticati kako ocenjujete svaki segment ponaosob, ali zbirna ocena mora da se iskaže na kraju;

-  Bilo bi poželjno da se, odmah nakon prijavljivanja, krene sa pisanjem recenzija koje ćete, ponovo, dostavljati Milošu ili meni.

-  Svakog dana, počevši od ponedeljka, Miloš i ja ćemo izbacivati recenzije (i ocene) za po dve pesme nasumično, i tako će biti svakog dana sve do 20. maja, kada ćemo dobiti i recenzije za poslednje dve pesme, kao i pobednika - najbolje ocenjenu pesmu.

To bi bile ukratko sve informacije koje su neophodne, ali ako imate nekih pitanja, sugestija ili molbi, ovde smo da Vam pomognemo :)

Možete odmah da krenete sa prijavljivanjem!

Linkback: http://forum.musicserbia.rs/index.php?topic=1080.0
« Poslednja izmena: 27 April 2012, 22:48:43 Miloš »

OGAE Serbia forum

• Marin Han
  • Hero Member
  • Love Shine a Light
  • Zemlja: ba
Odg: ESC RECENZIJE 2012 (VIBRACIJE FORUMSKE ASOCIJACIJE)
« Odgovor #1 poslato: 27 April 2012, 22:55:16 »
Sviđa mi se ideja, samo ne kontam ovaj zadnji dio: "-  Svakog dana, počevši od ponedeljka, Miloš i ja ćemo izbacivati recenzije (i ocene) za po dve pesme nasumično, i tako će biti svakog dana sve do 20. maja, kada ćemo dobiti i recenzije za poslednje dve pesme, kao i pobednika - najbolje ocenjenu pesmu."
Kada će takmičari poslati recenzije, hoće li svakog dana biti javljeno koje pjesme će biti, ili kako :)

• Destroyer
  • OGAE member
  • Ubi bene, ibi patria.
« Odgovor #2 poslato: 27 April 2012, 22:59:57 »
Svidja mi se ideja :). ^^
Yesterday i was clever, so i wanted to change the world. Today i`m wise, so i`m changing myself.

• Milos-S
  • Global Moderator
« Odgovor #3 poslato: 27 April 2012, 23:04:47 »
Kao sto sam napomenuo i u prvom postu, bilo bi pozeljno da, cim se neko prijavi, da vec krene sa pisanjem recenzija za svaku od pesama i da te recenzije onda dostavi meni ili Milosu preko PP-a.

Medjutim, ukoliko je nekome, iz bilo kog razloga, neizvodljivo da stigne da napise sve to za dva dana (morali smo da stavimo kratak rok, jer nema jos mnogo vremena do ESC-a, a sada smo tek razradili sve sto treba oko ove igre, za koju je, inace, nedavno nastala ideja), moze i da pise recenziju po recenziju, a svakog dana ce mu biti javljano koje su zemlje na redu iduceg dana, tako da ce moci na vreme da napise recenzije i da nam ih posalje.
« Poslednja izmena: 27 April 2012, 23:08:12 Milos-S »

• Marin Han
  • Hero Member
  • Love Shine a Light
  • Zemlja: ba
« Odgovor #4 poslato: 27 April 2012, 23:14:33 »
Ok, sad mi je sve jasno, krećem sa pripremama :D

• Milos-S
  • Global Moderator
« Odgovor #5 poslato: 27 April 2012, 23:15:36 »
Drago mi je da je razjasnjeno ;D Za sva pitanja i nedoumice, tu smo da pomognemo.

« Odgovor #6 poslato: 27 April 2012, 23:21:34 »
Zanimljiva mi ideja, ali ipak ne bih da ucestvujem..
:rub: :aub: :geb: :cyb: :itb:

:ua: :pl: :rs: :mk: :pt: :by: :nl: :al: :mt:

• nikma
  • Golden Member
  • KFY4TK
« Odgovor #7 poslato: 27 April 2012, 23:48:31 »
Prijavljujem se sutra... :)

« Odgovor #8 poslato: 28 April 2012, 00:16:59 »
Verovatno ću se i ja prijaviti.  ;zv:)

• Majsta94
  • OGAE member
  • 2018
  • Zemlja: gr
« Odgovor #9 poslato: 28 April 2012, 00:17:47 »
I ja ću, sad smišljam biografiju :D

« Odgovor #10 poslato: 28 April 2012, 00:51:39 »
Звучи интересантно, али не верујем да ћу се приајвити, јер нисам сигуран да бих баш стигаос ваки дан да пишем. Да знате за следећу годину само да можда почнете раније. ;)

• mirCo
  • Golden Member
  • #INFESrbija
« Odgovor #11 poslato: 28 April 2012, 02:20:55 »
Мени се ово не допада,а с обзиром да пријављивање траје до сутра,немам ни времена да се предомислим. Тако да не учествујем :)
1. Molitva  2. Goodbye (Shelter)  3. Oro  4. Beauty never lies  5. Nije ljubav stvar  6. In too deep  7. Ljubav je svuda  8. Čaroban  9. Ovo je Balkan  10. Cipela
1. Rise like a phoenix  2. Amar pelos dois  3. Satellite  4. Euphoria  5. Only teardrops  6. 1944  7. Believe  8. Heroes  9. Fairytale  10. Running scared

• sparkle
  • Hero Member
« Odgovor #12 poslato: 28 April 2012, 17:09:29 »
Interesantno, čitaću vas  :)

• Djole89
  • Golden Member
« Odgovor #13 poslato: 29 April 2012, 15:54:42 »
Fina je ideja, ali ja nažalost nisam u mogućnosti da svaki dan budem na forumu, zbog ličnih i obaveza oko fakulteta, pa neću moći da učestvujem. Ali, potrudiću se da vas pratim, što je redovnije moguće. :)

• Miloš
  • Administrator
« Odgovor #14 poslato: 29 April 2012, 15:56:21 »
Ne moraš biti svaki dan na forumu, već možeš da pošalješ recenzije za više pesama odjednom.

OGAE Serbia forum

Deli preko delicious Deli preko digg Deli preko facebook Deli preko furl Deli preko linkedin Deli preko myspace Deli preko reddit Deli preko stumble Deli preko technorati Deli preko twitter

xx
Forumske ženidbe i udadbe!

Započeo Majsta94

138 Odgovora
5294 Pregleda
Poslednja poruka 04 Avgust 2013, 19:17:33
arheometar
xx
ESC RECENZIJE 2013

Započeo Milos-S

252 Odgovora
10565 Pregleda