Autor Tema: PRAVILA SRBOVIZIJE  (Pročitano 37260 puta)

• marco8
  • Hero Member
  • Zemlja: me
Odg: Glasanje za PRAVILA SRBOVIZIJE
« Odgovor #15 poslato: 10 Septembar 2010, 00:33:03 »
A u čemu je problem? Da se ubace gradovi iz SLO i MAK(eventualno ucesce forumasa pod gradom iz te zemlje) ili da i mi možemo slati pjesme koje su na makedonskom odnosno slovenačkom?
Pravo da vam kažem, to mi nije ni palo na pamet a kamo li zasmetalo  :)
Valjda posto nemamo nikog na forumu (mislim) iz tih zemalja  :neznam:

OGAE Serbia forum

• vitrus
  • Hero Member
  • Zemlja: sg
« Odgovor #16 poslato: 10 Septembar 2010, 00:36:27 »
zasto recimo ja ne bih izabrao Ohrid ukoliko Zemun vise ne pije vodu?
爱情是不可战胜的 - love is invincible

• Simon87
  • OGAE member
  • Konzumirajte diskretno šarm
  • Zemlja: vi
« Odgovor #17 poslato: 10 Septembar 2010, 00:40:15 »
Prevashodno se odnosi na slanje pesama iz te dve drzave
Ja licno ne vidim razlog zasto se i one ne uvrste, kad su vec neke susedne drzave dobile pravo da se salju pesme iz njih

• marco8
  • Hero Member
  • Zemlja: me
« Odgovor #18 poslato: 10 Septembar 2010, 00:44:21 »
A susedne države su dobile priliku jer se takmiči Podgorica, Bar, Zagreb, Doboj, Banja Luka, Dubrovnik itd..itd...
Jer su na forumu Albatros, Majsta, nick-cg, marco8...igraju se ovde, vise, provode sate itd...  8)

Razumijem te ja ali evo meni prvom, one nisu pale na pamet jer nikog na forumu nema iz tih pomenutih država. A što se tiče jezika, vi ubacite ponovo anketu pa od sledece Srbovizije samo se uvrste i ta pravila, ako se usvoje  ;D
Možda prvi ja pošaljem neku makedonsku  :)

• Sałek
  • Hero Member
  • Летај ми, летај, гулабе, високо меѓу ѕвездите
  • Zemlja: mk
« Odgovor #19 poslato: 10 Septembar 2010, 00:50:16 »
ja sam prvi koji bi poslao makedonsku pesmu, a i kada su sastavljana pravila za četvrtu srboviziju, ja sam se bunio što nije uvršten i makednoski jezik a i slovenački
1.:ilb: 2.:sib: 3.:esb: 4.:seb: 5.:itb: 6.:mkb: 7.:dkb: 8.:deb: 9.:chb: 10.:hub:
11.:ru: 12.:me: 13.:ua: 14.:ro: 15.:no: 16.:fi: 17.:ie: 18.:nl: 19.:al: 20.:gb: 21.:by: 22.:ee: 23.:az: 24.:lv: 25.:is: 26.:be: 27.:md: 28.:sm: 29.:fr: 30.:gr: 31.:mt: 32.:at: 33.:am: 34.:ge: 35.:pl: 36.:pt: 37.:lt:

• Miloš
  • Administrator
  • Zemlja: rs
« Odgovor #20 poslato: 10 Septembar 2010, 01:09:40 »
Pa baš zbog toga što nemamo aktivnih forumaša iz tih zemalja, ne znam zašto bi smo stavljali i njih u igru, za sada. JAT nema veze sa ovim, skroz druge oblasti su u pitanju. Kada je postojala Jugovizija, učesnici su bili iz svih jugoslovenskih republika. Na našoj Srboviziji, ne moramo se uopšte vezivati za exYu region, jer Srbija u ovom trenutku nije nešto više vezana za Makedoniju od Bugarske ili Grčke. Drugo, sada šaljemo pesme na štokavskom narečju, pa budući da se njime govori i u Srbiji i Crnoj Gori, BiH i Hrvatskoj, bolje je tako reći, kako bi smo izbegli prepirke oko naziva jezika i bez obzira koji grad zastupamo, do sada smo slali pesme koje smo hteli iz oblasti u kojoj se ovo narečje koristi, dakle kao da nema granica. Ako dodamo Makedoniju i Sloveniju, složićete se da nema puno smisla da Skoplje šalje Jelenu Karleušu ili Ljubljana Seku Aleksić, jer one ne pevaju ni na makedonskom niti slovenačkom jeziku. U tom slučaju jedino rešenje bi bilo da se izbor određenog grada svede na pesme objavljene u državi u kojoj se nalazi, kako bi svi bili ravnopravni.

Što se tiče broja gradova, on se može povećati, nego vodio sam se idejom ranijih pravila, da iz Hrvatske i Federacije BiH mogu samo veći gradovi da učestvuju a nije precizno rečeno šta se podrazumeva pod većim gradom ili opštinom, pa smatram da je najbolje te gradove popisati. Ako bi smo rekli da su to gradovi sa preko 50,000 stanovnika, to bi taman bili ovi gradovi koje sam naveo za Hrvatsku, ali onda u Crnoj Gori imamo problem, jer imaju dosta manje stanovnika.

Mogu da postavim još neka pitanja u anketu, ali smislite šta konkretno treba pitati i mislite na jezik.

• Destroyer
  • OGAE member
  • Ubi bene, ibi patria.
« Odgovor #21 poslato: 10 Septembar 2010, 02:22:57 »
Ja se slazem sa ovim pravilima ... I da simone... meni se nije svidelo sto ste ti i strajker uzeli da menjate pravila po svojoj volji...ali sam cutao zato sto ne zelim da pravim frku, ali sada necu cutati...
Nov mozda jesam ali sam gledao prosle Srbovizije i znam sta je i kako je bilo...i ne znam zasto vas dvojica uvek morate da se bunite nesto... Ova pravila su dobra... ako se ubaci makedonski i slovenacki jezik dobro je i to...ali nemoras da vrsis pritisak da se to odma izvede... Ovo je samo igra i treba da ostane tako...
Yesterday i was clever, so i wanted to change the world. Today i`m wise, so i`m changing myself.

• Petar
  • Golden Member
  • ICOTYO.
  • Zemlja: bg
« Odgovor #22 poslato: 10 Septembar 2010, 11:18:01 »
Ne mogu da verujem da se Hrvatska i Bosna vraćaju na SSC!!!  :o Pa šta je ovo?! Jugovizija? Bolje preimenujte, ovo ne liči na Srboviziju! Strašno...  :-\ Bolje bi bilo da učestvuju samo iz Srbije, RS i CG, a ne ovako.  :o
Učinilo mi se na trenutak da vas volim. Ne brinite se, prošlo me je.
Anemija - Džamija - Wiwi tetkice - padobranci - bottomčica

• Simon87
  • OGAE member
« Odgovor #23 poslato: 10 Septembar 2010, 12:32:17 »
Ja se slazem sa ovim pravilima ... I da simone... meni se nije svidelo sto ste ti i strajker uzeli da menjate pravila po svojoj volji...ali sam cutao zato sto ne zelim da pravim frku, ali sada necu cutati...
Nov mozda jesam ali sam gledao prosle Srbovizije i znam sta je i kako je bilo...i ne znam zasto vas dvojica uvek morate da se bunite nesto... Ova pravila su dobra... ako se ubaci makedonski i slovenacki jezik dobro je i to...ali nemoras da vrsis pritisak da se to odma izvede... Ovo je samo igra i treba da ostane tako...

Izvini, a sta je to toliko drasticno promenjeno u pravilima za koje nikog nije bilo briga, dok neko nije resio da ih menja?Tada nastaje haos, svi se bude odjednom zainteresovani
I nije tacno da vrsim pritisak, vec samo konstatujem da se o tome takodje razmatralo, a nije bilo u anketi kao pitanje, nista vise

• Milos-S
  • Global Moderator
  • Veliki Brat koji sve posmatra
« Odgovor #24 poslato: 10 Septembar 2010, 13:04:32 »
Za sada je ovako, pa kako je Milos i rekao, ako bude bilo potrebe da se menja ime, sto je moguce, i dodaju te dve zemlje, razgovaracemo pa cemo verovatno napraviti jos jednu anketu, a vi mozete da nam saljete predloge preko privatnih poruka.

• Simon87
  • OGAE member
« Odgovor #25 poslato: 10 Septembar 2010, 13:06:06 »
Vazi :)

• SRECKO
  • Hero Member
« Odgovor #26 poslato: 10 Septembar 2010, 13:47:26 »
Za sada je ovako, pa kako je Milos i rekao, ako bude bilo potrebe da se menja ime, sto je moguce, i dodaju te dve zemlje, razgovaracemo pa cemo verovatno napraviti jos jednu anketu, a vi mozete da nam saljete predloge preko privatnih poruka.
Yugovizija  :-*  a joooooj  :)

« Odgovor #27 poslato: 10 Septembar 2010, 14:48:56 »
U potpunosti se slazem s Milosem. Ovo samo oko gradova van granica Srbije, moze da se promeni i dopuni kada za to dodje vreme. O tom, po tom. Ja sam za Srboviziju, a ne za Yugoviziju!  Ako hocete Yugoviziju, a ne Srboviziju pravila se u potpunosti moraju promeniti, a ja nisam za to, jer onda nece biti ovng SC-a. Mogu da priznam da mi je Srbovizija za srce prirasla i da mi ovaj forum bez nje ne bi bío isti.

• Mithrandir
  • Moderator
  • Oko mene uzak krug, oko kruga širok prečnik
« Odgovor #28 poslato: 10 Septembar 2010, 15:16:15 »
u potpunosti se slazem sa Lazaricom ;)
Let’s put some light into our lives

• Petar
  • Golden Member
  • ICOTYO.
  • Zemlja: bg
« Odgovor #29 poslato: 10 Septembar 2010, 20:34:26 »
Ama ljudi šta je sa vama? Kakva Yugovizija? Strašno! Ja da mogu, zabranio bih učešće svim hrvatskim i bošnjačkim gradovima na Srboviziji!!!  >:(

OGAE Serbia forum

Deli preko delicious Deli preko digg Deli preko facebook Deli preko furl Deli preko linkedin Deli preko myspace Deli preko reddit Deli preko stumble Deli preko technorati Deli preko twitter

xx
Pravila

Započeo eurovizijanac

10 Odgovora
3244 Pregleda
Poslednja poruka 12 Januar 2011, 18:48:11
ESCFAN
xx
Pravila potforuma

Započeo Марко

0 Odgovora
4393 Pregleda