Autor Tema: Izbori - 3 pa 1 za SBU  (Pročitano 6178 puta)

• tetsujin
  • Golden Member
  • 'cause there is a light guiding my way ...
  • Zemlja: nl
Odg: Izbori - 3 pa 1 za SBU
« Odgovor #30 poslato: 06 Mart 2017, 17:19:18 »
nisi mi odgovorio na pitanje  ;D

Misliš li da je SSC kao takva dovoljna ili su joj promjene (neke) nužne?
I zašto misliš da treba postepeno uzimati makedonski u ssc? Ili ga se uzme ili ne. Nemamo se što mi navikavati na jezik koji slušamo godinama na esc.

;D
I amar prestar aen. The world is changed. Han matho ne nen. I feel it in the water. Han mathon ned cae. I feel it in the earth. A han noston ned gwilith. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it.

OGAE Serbia forum

• Bebi
  • Moderator
  • hAjdeeDa...
  • Zemlja: fm
« Odgovor #31 poslato: 06 Mart 2017, 18:02:10 »
Posle par dana odsustva od mene se očekuje da iznesem svoju "Viziju za Srboviziju"  ::()

Dosta dugo učestvujem na takmičenju, maltene od njegovog osnivanja tako da sam dosta upoznat sa istorijatom takmičenja, njegovim razvojem tokom godina i pravilima koje smo zajedničkim snagama donosili i uspostavljali zarad što boljeg koncepta takmičenja. Više puta sam pokretao inicijative za promene smera i „osvežavanja“ samog takmičenja kada je gubilo na popularnosti, ideje su u više navrata bile dobro prihvaćene od strane takmičara.
Kako i na koji način bih mogao da doprinesem Srboviziji? U meni vlada veliko interesovanje za Srboviziju, što se vidi iz moje angažovanosti za samo takmičenje gde sam aktivan u tom delu podforuma. Imao sam nekoliko uspešnih organzacija bez ikakvih nepravilnosti, osmislio takmičenje „Congratulations“ koji je i dalje opstaje kao specijal na kraju godine, takođe su i gradska takmičenja jedan period uživala veliku popularnost. Uopznat sam sa najrazličitijim stavovima takmičara povodom Srbovizije i njene svrhe, te uvek nastojim da izbalansiram mišljenja i uskladim u pravcu da ipak sve ovo koliko god da je ozbiljna stvar gde „fair play“ je osnova igre, utoliko je i je i igra gde možemo na više načina da ispoljimo svoju kreativnost po ugledu na ESC, gde smo, inspirisani estradnim ličnostima, izgradili „delegacije“ koje su nešto jedinstveno na forumu.

pitanje za sve kandidate:

Mislite li da je ovakva Srbovizija dovoljna ili želite napraviti promjene?
Recite vaše mišljenje o ulasku Makedonije u SBU.

Trenutno smo u situaciji stabilnosti s obzirom da redovno održavamo dva polufinala, tokom godina bilo je dosta problema skupiti 15-ak delegacija koje bi učestvovale, a ujedno smo daleko i od doba kada je imala i preko 34-5 takmičara.
Učešče gradova iz regiona uspostavljena je jezičkom konvencijom, koja je pored toga što je eliminisala određene regione eliminisala i učešće pesama pod određenim dijalektom. To je određeno na 4. izdanju, no pravilo se očigledno pritajno promenilo s obzirom da po tim pravilima pesma "Malo mi za sriću triba" ne bi imala prava učešća. Lično, zastarela pravila ostaju zastarela i ne bih se pozivao na to. Želja nam je da idemo u korak sa vremenom, a to vreme je bilo takvo da nije bilo forumaša iz Makedonije te verovatno se i nije osetila potreba da se Makedonija uključi u igru. Sada, kada već postoje potencijalni učesnici iz tih krajeva možemo otvoriti pitanje o učešću gradova iz Makedonije. Što se jezika tiče, ta priča je dobila svoju sudbinu pod drugačijim okolnostima i možda za to ne bismo mogli da se izborimo.

Pitanje za sve kandidate :

Sta bi Kikinda imala od toga sto bi vi postali moderatori ?

Konkretno Kikinda ništa.
Srbovizija nove koncepte - najverovatnije.

Imam pitanjce i za Nika i za Bebija, a ono glasi: Navedite barem jednu stvar koja vas čini kompetentnijima za mjesto moderatora u odnosu na svoja dva protivnika.

Samo 1? Ja bih više ;D Pristupačnost u komunikaciji, fleksibilnost, odsustvo tvrdoglavosti i razumevanje materije.

Bebi: Da li bi se uozbiljio kada bi postao moderator? Poznato je da forum shvataš kao šalu i zabavu i da voliš zezanje, ali posao moderatora ipak nije šala. Da li bi promenio svoj pristup u skladu sa ulogom?

Mogućnost menjanje uloga mi je donosilo benefit tokom života, a svoje uloge shvatam ozbiljno čak i u momentima kada mi situacija dozvoljava drugačiji način ponašanja. Mislim da to ne treba da brine, ponašam se u skladu sa uniformom.  :G)

« Poslednja izmena: 06 Mart 2017, 18:05:19 Bebi »

Dana Saric Bebi
Self-Employed

• Petar
  • Golden Member
  • ICOTYO.
  • Zemlja: ca
« Odgovor #32 poslato: 06 Mart 2017, 18:11:51 »
Zadovoljni smo odgovorima jako.
Učinilo mi se na trenutak da vas volim. Ne brinite se, prošlo me je.
Anemija - Džamija - Wiwi tetkice - padobranci - bottomčica

• Leo Cezar
  • Moderators
  • Florin Cezar Ouatu
  • Zemlja: rs
« Odgovor #33 poslato: 06 Mart 2017, 18:13:16 »
Konkretno Kikinda nista ?
Ma cao zdravo   8) :D
" Leo - Državna zajednica Azerbejdžana, Švedske i Rusije sa posebnim ministarstvom za tursku, rumunsku i moldavsku dijasporu "

23.septembar 2014.
Scooby

« Odgovor #34 poslato: 06 Mart 2017, 18:13:41 »
^ Niko ce srediti sve.
Možda je blago koje tražim već odavno nađeno? Možda je carstvo koje gradiš za neku drugu stvarano, a ja ne znam to!

• Scooby
  • Golden Member
  • Zemlja: aq
« Odgovor #35 poslato: 06 Mart 2017, 18:15:35 »
Једина ствар која нас занима јесте равноправно увођење македонског језика с којим би дефинитивно мало размрдали ову учмалу ситуацију. Ко то обећа добиће нашу подршку

• Bebi
  • Moderator
  • hAjdeeDa...
« Odgovor #36 poslato: 06 Mart 2017, 18:19:46 »
Konkretno Kikinda nista ?
Ma cao zdravo   8) :D
Ma šalimo se, Kikinda dobija Bebi Dol poster u prirodnoj veličini :D

Neću da obećavam Makedoniju jer iako postoji mogućnost da dobijem mesto moderatora ja nemam moć da sam donesem odluku o tome. Da mogu da razmatram o tome s budućim kolegama - mogu.

• Leo Cezar
  • Moderators
  • Florin Cezar Ouatu
« Odgovor #37 poslato: 06 Mart 2017, 18:20:34 »
Sad ste se malo izvukli  ;D

• Bebi
  • Moderator
  • hAjdeeDa...
« Odgovor #38 poslato: 06 Mart 2017, 18:21:24 »
Volimo i znamo s Vagama ;D

• Scooby
  • Golden Member
« Odgovor #39 poslato: 06 Mart 2017, 18:23:14 »
Само ти обећај Македонију. После сменимо ово двоје анти противних и лепота

• MrVlaxs
  • OGAE member
« Odgovor #40 poslato: 06 Mart 2017, 22:17:32 »
nisi mi odgovorio na pitanje  ;D

Misliš li da je SSC kao takva dovoljna ili su joj promjene (neke) nužne?
I zašto misliš da treba postepeno uzimati makedonski u ssc? Ili ga se uzme ili ne. Nemamo se što mi navikavati na jezik koji slušamo godinama na esc.

;D

Napisao sam lepo u prethodnim postovima ali da pojasnim jos jednom :) Sve na svetu dozivljava promenu, pa tako ce morati i Srbovizija, al to mora biti uradjeno sa merom i pazljivo kako se ne bi izgubila car koju ovo takmicenje ima. Moderatori su vrlo dobro do sad radili svoj posao, jedina mana im je sto su tvrdi za promene i upravo je moja borba usmerena na to.

A za makedonski jezik, svi znamo da je to velika promena i da ce Srboviziji da da neku novu dimenziju i drugi karakter i zato se mora tome pristupiti pazljivo i postepeno. I niko nije rekao da se morate navikavati na makedonski jezik xD vec da mora to sve ici postepeno i uz saglasnost vecine forumasa ali i osnivaca Srbovizije
Dobre:  :it: :rs: :mk: :ro: :ch: :se: :fr: :il: :ru: :ee: :md: :hu: :gb: :gr: :be: :hr: :fi: :sm: :az: :cy:

Osrednje:  :au: :am: :bg: :me: :at: :al: :by: :de: :ge: :pl: :si: :pt: :mt: :nl: :cz:

Lose:  :is: :ie: :no: :dk: :lv: :es: :ua: :lt:

• Niko
  • Golden Member
  • Nesudjeni Moderator
  • Zemlja: mk
« Odgovor #41 poslato: 06 Mart 2017, 22:51:35 »
Jao ovo pisanje paragrafa ce mi tesko pasti sad :dq:

Ovako, necu pisati na neki visoki stil doduse nikada i ne pisem, govoricu kao da mi je ovo svaki drugi post, necu da se previse uozbiljavam povodom 'izbora' niti da pisem na formalnom stilu, bice sve onako kako je uvek sa sve gramatickim greskama i osisanom latinicom, jer ako se takmicim da budem moderator ne znaci da sam iznad vas, naprotiv opet cemo biti jednaki i kao takmicari ovog takmicenja, a i kao kolege forumasi ;D

Kao sto rekoh ovo pisanje nece mi lako pasti jer nemam ni Bebijevu kreativnu, a ni Vlaksovu politicku inspiraciju da pisem kako cu pokrenuti revoluciju i da popravim sve sto ne valja i kako sve da vas zaposlim, a nema posla :D

Kao prvo necu da se bunim sadasnjeg koncepta Srbovizije jer evo nisam bio tu u vrhuncu ovog takmicenja kad je bilo 35+ prijava ili tu negde, medjutim broj ucesnika sada je stvarno i vise nego solidan kada gledamo onaj suvi period kada je bilo po 15 prijava negde pre oko godinu i po ili vise koko je vec proslo. Naravno da uvek ima mesta za promene koje bi mozda cak i poboljsalje situaciju, medjutim za sada mislim da ovde nema previse sta da se kritizira jer je upravo ovaj koncept doneo do toga da vec izdanja nanazad imamo po 2 polufinala, pa makar i bili sa po 12-13 takmicara u jednom.

Ja sam licno otvoren za bilo kakve ideje koje bi bilo ko od vas predlozio. Jesam nekad napadan prema puno vas zbog nekih neslaganja, medjutim uloga moderatora je ozbiljna stvar i ako bi mi vec bila dana cast da imam tu titulu ne bi nikada dozvolio sebi da subjektivno donosim bilo kakve odluke dali individualno ili grupno uz Ivanu i Mitra, a i nema smisla da se vama protivim i kazem ne, kada ste me vec vi odabrali da budem tu i predstavljam vas. Uz zreo dijalog i kreativni brainstorm se i losa ideja moze pretvoriti u nesto dobro :)

O aktuelnim moderatorima imam da kazem skoro pa sve najbolje, sto se dokazuje time i koliko sam ih puta branio kada ih je vecina napadala, ali iskreno imam jednu kritiku, a to je na racun njihove dinamike rada. Presporo donesivanje odluka, a i ta prevelika zatvorenost prema novim idejama. Mislim da nije nisto strasno da se pokusa da se uvede neko novo pravilo, pa makar i na par izdanja. Ne mozes da znas da nesto ne valja ako ne probas da vidim kakve ce se rezultati dati od toga. Ne moze da se uvede svaka najmanja sitnica koja se predlozi, ali moze dosta toga da se pokusa, samo treba imat volje.

Mislim da imam jos sto sta da napisem al trenutno mi je mozak blokiran, glupo mi da bilo sta naknadno dodajem al ako se setim jos neceg iskazacu se :D

@tetsujin

1 Kao sto sam rekao trenutna Srbovizija ima dosta dobar koncept, inace bi nas jos uvek bilo onih 15 sto se takmicilo pre 2 godine, mislim da sam gore dovoljno pisao o ovome, ostajem pri tome da uvek ima mesta za promene, al da kazem da imam neke stasne kritike lagao bi.

2 A kakvo bi mislenje imao? :D Naravno da sam za i ako vec dobijem titulu moderatora boricu se za to koliko mogu, ai malo vise, pogotovo sto vidim da ima dosta koji su za. Eto pusti patriotizam pa neki se nikada nece sloziti al dok ima boraca za to bice i borbe, pogotovo sa moje strane. Kad je vec ponestalo pop pesama za slanje, bolje da se makedonski uvede ( pa i slovenacki ) nego da bukvalno svi saljemo narodnjake :D

@Leo

A sta bi iko individualno mogao da dobije da bilo ko od nas pobedi? :D Ulazim u ovo objektivno tako da nema nista preko veze al evo poslacemo vam kolace ako pobedimo :D

@Mark

Pa mozda mi ova prednost ne ide u prilog ovako opce u zivotu al ja sam najveci nolifer tu, najvise vremena provodim na forumu, dostupan sam mozda ne 24/7 al blizu tu preko granica normale :D Bebi je slobodna i zabavna dusa i mislim da mu zbog toga bilo kakva stroga uloga ne lezi njemu kao coveku, a u svo postovanje Vlaksu mislim da on nije dovoljno aktivni clan foruma da bi se tu takmicio.

Nadam se da nisam nikoga zaboravio.

• Scooby
  • Golden Member
« Odgovor #42 poslato: 06 Mart 2017, 22:55:49 »
Време је да Путин и Лукашенко добију друштво.

« Odgovor #43 poslato: 06 Mart 2017, 22:59:21 »
Lukašenko.. --;)
:rub: :geb: :aub: :cyb: :itb:

:am: :ua: :rs: :pl: :ie: :mk: :pt: :al: :nl: :by: :mt:

• Scooby
  • Golden Member
« Odgovor #44 poslato: 06 Mart 2017, 23:03:26 »
Ко ће постати форумски Ердоган. Нико, Беби или Влакс, само ви одлучујете

OGAE Serbia forum

Deli preko delicious Deli preko digg Deli preko facebook Deli preko furl Deli preko linkedin Deli preko myspace Deli preko reddit Deli preko stumble Deli preko technorati Deli preko twitter