Autor Tema: Izbori - 3 pa 1 za SBU  (Pročitano 6253 puta)

• Miloš
  • Administrator
  • Zemlja: rs
Izbori - 3 pa 1 za SBU
« poslato: 06 Mart 2017, 02:47:06 »
IZBORI ZA TREĆEG MODERATORA SRBOVIZIJE

Po predlogu članova foruma koji su aktivni u potforumu Srbovizije, odlučeno je da ovaj deo foruma dobije još jednog moderatora koji će zajedno sa postojećim moderatorima raditi na održavanju i unapređenju popularnog forumskog takmičenja. U konkurenciji za novog moderatora su tri člana foruma:

Bebi - delegat Vršca, registrovan 10.04.2008.
MrVlaxs - delegat Prištine, registovan 10.12.2013.
Niko - delegat Zadra, registrovan 21.04.2012.

Oni će imati priliku da od 6. do 12. marta javno predstave ostalim delegatima svoju viziju u vezi sa budućnošću Srbovizije i na taj način pridobiju glas delegata. Njima je zabranjeno da sprovode kampanju putem privatnih poruka, ali moći će da u ovoj temi odgovaraju na pitanja delegata, te budu gosti specijalne emisije posvećene izborima.

Glasanje delegata će se odvijati od 13. do 19. marta, odnosno dok svi ne glasaju. Glasanje se obavlja tako što se jedno ime kandidata pošalje privatnom porukom administratoru Milošu i glas se ne može naknadno promeniti. Delegati koji ne obave glasačku dužnost biće sankcionisani zabranom učešća na takmičenju. Ideja je da svi aktivni delegati, predstavnici gradova/opština prikazanih na mapama, opredele se za jednog kandidata i tako i sami pomognu da Srbovizije bude bolja.

Pravo glasa imaju delegati 36 gradova/opština koji su aktivni učesnici Srbovizije i podeljeni su u 10 grupa, koje obuhvataju 3 ili 4 grada/opštine. Kandidat koji dobije većinu glasova jedne grupe, dobija sve glasove te grupe koji je jednak broju delegata iz te grupe koji su glasali. U slučaju da više kandidata deli prvo mesto u okviru grupe, oni će podjednako podeliti broj predviđenih glasova za tu grupu (npr. u grupama sa tri grada/opštine može se desiti da svaki kandidat dobije po 1 glas, a u grupama sa 4 grada/opštine može se desiti da dva kandidata dobiju po 2 glasa, što bi značilo da će toliko i dobiti od te grupe). Kandidati za moderatora nemaju pravo glasa.

Nov moderator biće kandidat koji prikupi najviše glasova.

Linkback: http://forum.musicserbia.rs/index.php?topic=2196.0
« Poslednja izmena: 06 Mart 2017, 02:51:32 Miloš »

OGAE Serbia forum

• Petar
  • Golden Member
  • ICOTYO.
  • Zemlja: ca
Odg: Izbori - 3 pa 1 za SBU
« Odgovor #1 poslato: 06 Mart 2017, 03:57:09 »
Interesantno. Članovi upravnog odbora TV Morave će morati da zakažu sastanak povodom ovog pitanja, ali pošto je naša televizija u vlasništvu jednog od kandidata, postavlja se pitanje da li nam uopšte treba omogućiti da glasamo :D
Učinilo mi se na trenutak da vas volim. Ne brinite se, prošlo me je.
Anemija - Džamija - Wiwi tetkice - padobranci - bottomčica

• mirCo
  • Golden Member
  • #INFESrbija
« Odgovor #2 poslato: 06 Mart 2017, 05:45:25 »
Ovo će biti veoma napeto!  ;D Fantastična grafika, taman da naučim gde se nalazi koji grad. :D

« Odgovor #3 poslato: 06 Mart 2017, 06:28:40 »
Znači sa Avokadnom i Aleksom se dogovaram, dobro dobro  8)

• Scooby
  • Golden Member
  • Zemlja: aq
« Odgovor #4 poslato: 06 Mart 2017, 06:51:15 »
Кључно питање од ког зависи наш глас. Молимо све кандидате да одговоре искрено. На скали од 1 до 10 одредите рад Покојне Милеве у делегацији Градишке.

• Leo Cezar
  • Moderators
  • Florin Cezar Ouatu
« Odgovor #5 poslato: 06 Mart 2017, 07:28:10 »
Pancevo i Zrenjanin moramo pametno da odlucimo  :D
" Leo - Državna zajednica Azerbejdžana, Švedske i Rusije sa posebnim ministarstvom za tursku, rumunsku i moldavsku dijasporu "

23.septembar 2014.
Scooby

• mirCo
  • Golden Member
  • #INFESrbija
« Odgovor #6 poslato: 06 Mart 2017, 07:56:26 »
Zašto Zrenjanin izgleda veće od Novog Sada i Niša?

« Odgovor #7 poslato: 06 Mart 2017, 09:04:57 »
Valjda je tolike veličine okrug u kome se nalazi sam grad. :G)
:rub: :geb: :aub: :cyb: :itb:

:am: :ua: :rs: :pl: :ie: :mk: :pt: :al: :nl: :by: :mt:

• MrVlaxs
  • OGAE member
« Odgovor #8 poslato: 06 Mart 2017, 09:12:54 »
Milose svaka cast na grafici i trudu da ovi izbori proteknu u najboljem redu :)

Izborna kampanja ce biti vrlo napeta :D
Dobre:  :it: :rs: :mk: :ro: :ch: :se: :fr: :il: :ru: :ee: :md: :hu: :gb: :gr: :be: :hr: :fi: :sm: :az: :cy:

Osrednje:  :au: :am: :bg: :me: :at: :al: :by: :de: :ge: :pl: :si: :pt: :mt: :nl: :cz:

Lose:  :is: :ie: :no: :dk: :lv: :es: :ua: :lt:

• tetsujin
  • Golden Member
  • 'cause there is a light guiding my way ...
  • Zemlja: nl
« Odgovor #9 poslato: 06 Mart 2017, 10:42:15 »
grafika wow :) obožavam karte :)

jedva čekam glasanje :) moramo sazvati sastanak i upravni odbor će odlučiti svoje :)

pitanje za sve kandidate:

Mislite li da je ovakva Srbovizija dovoljna ili želite napraviti promjene?
Recite vaše mišljenje o ulasku Makedonije u SBU.

;D
I amar prestar aen. The world is changed. Han matho ne nen. I feel it in the water. Han mathon ned cae. I feel it in the earth. A han noston ned gwilith. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it.

« Odgovor #10 poslato: 06 Mart 2017, 12:01:00 »
Opaaa, vidi ti testa. Ideeemo, Niko in the house.
Možda je blago koje tražim već odavno nađeno? Možda je carstvo koje gradiš za neku drugu stvarano, a ja ne znam to!

• MrVlaxs
  • OGAE member
« Odgovor #11 poslato: 06 Mart 2017, 13:47:30 »
Evo pre nego krenemo sa glavnim pitanjima zeleo bih ukratko da vam se predstavim, da svako od potencijalnih glasaca moze da ima nekakvu sliku o tome sta ko predstavlja i kakve namere i ideje ima.

Pa da pocnemo, predvodim delegaciju Pristine i na Srboviziji sam od maja 2015. godine i sve do sada sam bio redovan ucesnik istog takmicenja, bez ijednog povlacenja ili pauziranja. Bio sam dva puta organizator same Srbovizije (novembra 2015. i 2016.), kao i dva specijal takmicenja Kup Srbovizije, ciji sam i idejni stvaralac. Kup je 2016. godine i zvanicno postao trece specijal takmicenje, koji ce se odrzavati svakog decembra.

Sto se tice ostalih desavanja, nalazim se van svih klanova, zajednistva i ostalih skupina i uvek se vodim istinom, pravodm i nekim svojim uverenjima, sto se moglo vise puta videti iz prilozenog :) Takodje vrlo sam cest kriticar sadasnjeg rezima SBU, naravno sve u svrhu poboljasavanja same klime koja vlada na forumu tacnije Srboviziji, radi poboljsanja reputacije, kao i popularnosti samog takmicenja i uvek je bilo zarad visih ciljeva, a nikada radi nekog licnog cilja ili promovisanja.

Sta se moze od mene ocekivati, ukoliko budem bio izabran za treceg moderatora?

Pre svega necu se promeniti i utopiti u sadasnji rezim, vec cu i dalje biti zestok kriticar onog sto nevalja, kao i inicijator onog sto po mom misljenju valja i sto bi bilo korisno za samo takmicenje. Naravno uvek bih predstavljao forumase i vodio bih se sirim interesima. Takodje mi je u nekom planu da se jos vise radi na promociji samog takmicenja, kao i uvodjenja raznih novina koje bi povecale interesovanje i sam kvalitet takmicenja.

Kad sam vec tu osvrnuo bih se i na sadasnje moderatore koji su sasvim korektno vodili racuna o samom takmicenju i odrzavali kontinuitet, sto je stvaro za pohvalu, ali isto tako (kao i u ostalom i svako od nas) imaju i dosta mana pa i zamerki koje se ogledaju u njihovom tvrdom i konzervativnom stavu, koji rezultira da vrlo cesto odbijaju svaku inicijativu koja dolazi sa strane i vrlo tesko prihvataju neke promene. E upravo ukoliko budem bio izabran SBU ce biti mesto gde ce se vise cuti glas i misljenje drugih, i uvek cu biti za to da odrzavamo razlicitie ankete o razlicitim pitanjima i da zajedno gradimo ovo nase vec dugotrajuce takmicenje :)

E sad bih odgovorio i na tetsujinovo pitanje sto se tice Makedonije, moj stav je da treba prihvatiti makedonski jezik i makedonske gradove u samo takmicenje. Ali tako da to ne moze odjenom, vec mora postepeno sagledati sve i pozitivne stvari kao i negativne i na kraju doneti hladne glave odluku, naravno ovo se tice makedonskog jezika. Dok za makedonske gradove/opstine ne vidim zasto je zabranjeno njihovo koriscenje, tako da bar za sada trebalo bi dopustiti da se oni ravnopravno takmice sa ostalim gradovima iz Srbije, CG, BiH i Hrvatske...

• Mark
  • Hero Member
  • !חן אהרוני לאירוויזיון
  • Zemlja: hr
« Odgovor #12 poslato: 06 Mart 2017, 13:53:20 »
Evo ja ću postaviti pitanje Vlaxsu na način da se nadovežem na njegovu konstataciju:

Citat
Ali tako da to ne moze odjenom, vec mora postepeno sagledati sve i pozitivne stvari kao i negativne i na kraju doneti hladne glave odluku, naravno ovo se tice makedonskog jezika.

Koje bi to bile negativne strane uvođenja makedonskog jezika na Srboviziju i, da li u konačnici, negativni aspekti tog slučaja uopće postoje?

• Avocado
  • Hero Member
  • ...pero los Muertos no hablan xD
  • Zemlja: ua
« Odgovor #13 poslato: 06 Mart 2017, 13:58:31 »
uROŠEVAC?  :o  Ko je bre to?Ja za ove dve godine koliko učestvujem ne sećam se da sam ikad video njih.A i za KG pišite propalo, Evil je forumski pokojnik postao
Vlax bi moro dati svoje lične podatke (neku društvenu mrežu) jer Nika i Bebija znamo svi, a njega niko te se postavlja pitanje ko je i da li bi kao takav uopšte bio podoban da bude moderator.

• Niko
  • Golden Member
  • Nesudjeni Moderator
  • Zemlja: mk
« Odgovor #14 poslato: 06 Mart 2017, 14:04:18 »
^ Moram da se slozim sa ovim. Ima dosta forumasa koji nisu bas aktivni ucesnici i ciji glas cak i da stigne ne bi trebalo da vazi u istoj kolicini kao nekim drugim forumasima koji ucestvuju godinama, a i trenutno su aktivni.

OGAE Serbia forum

Deli preko delicious Deli preko digg Deli preko facebook Deli preko furl Deli preko linkedin Deli preko myspace Deli preko reddit Deli preko stumble Deli preko technorati Deli preko twitter