Autor Tema: Pesma za Evropu  (Pročitano 44420 puta)

• Miloš
  • Administrator
  • Zemlja: rs
Pesma za Evropu
« poslato: 16 Februar 2011, 19:02:16 »
U subotu, 26. februara od 21h, održava se srpski nacionalni izbor pod nazivom "Pesma za Evropu" u kom će nam se predstaviti tri kandidata sa kompozicijama porodice Kovač.  Voditelj izbora biće Maja Nikolić. Pobednika će izabrati gledaoci putem SMS poruka tokom trajanja emisije, a sa jednog broja može da se pošalje najviše 10 poruka.

Učesnici srpskog nacionalnog izbora za Pesmu Evrovizije u Dizeldorfu su:

Grupa "Briz" (Breeze) - "Ring, ring, ring"
muzika: Kornelije Kovač
tekst i aranžman: Aleksandar Eraković, Damjan Dašić i Marko Ćalić

Danica Radojčić Nina - "Čaroban"
tekst i muzika: Kristina Kovač
aranžman: Kristina Kovač i Ante Gela

Aleksandra Kovač - "Idemo dalje"
muzika: Aleksandra Kovač
tekst: Spomenka Kovač
tekst i aranžman: Aleksandar Filipović, Roman Goršek i Aleksandra Kovač

Ova tema će služiti isključivo za komentarisanje izvođača, izbora, nastupa, scene, voditelja i svega ostalog što će se dešavati 26. februara u RTS-ovom studiu 8 u Košutnjaku.

Bend "Breeze" čine: Aleksandar Eraković (gitara i bas), Radovan Spasojević (gitara i glas), Marko Ćalić (bas i glas), Damjan Dašić ( bubanj i glas) i Nikola Dunđerović (gitara i glas). "Briz" postoji pet godina, a 2010. su snimili prvi singl "Uhvati zrak" koji je ubrzo zauzeo prva mesta na televizijskim i radio top listama.

Dvadesetjednogodišnja Nina je vokalni izvođač od detinjstva, višestruki pobednik takmičenja Dečijeg kulturnog centra "Zlatna sirena" i "FEDEMUS", učesnik brojnih muzičkih festivala u zemlji i regionu. Nina je frontmen benda "Legal Sex Department".

Aleksandra Kovač je pevačica, kompozitor i aranžer. Počela je da komponuje i svira klavijature sa 15 godina, a u to vreme je osnovala i duo K2 sa mlađom sestrom Kristinom. Radi sa mnogobrojnim izvođačima ex-Yu scene, a tokom 90ih je sarađivala i sa nekim imenima svetske muzičke industrije. 2006. je izdala svoj prvi solo album "Med i mleko", a te godine je dobila i regionalnu MTV nagradu.

Pesma za Evropu: subota, 26. februar 2011, 21h
(RTS 1, RTS Digital, RTS Satelit  i preko interneta na mms://rts.videostreaming.rs/rts (410kbps), odnosno http://www.eurovision.tv/esctv (potreban Octoshape plug-in)).

Za online gledanje, potreban je Real Player.

Linkback: http://forum.musicserbia.rs/index.php?topic=726.0
« Poslednja izmena: 22 Februar 2011, 21:35:48 Miloš »

OGAE Serbia forum

Re: Pesma za Evropu
« Odgovor #1 poslato: 16 Februar 2011, 19:05:33 »
Jedva cekam, bice zanimljivo !
FINAL TOP 5:    :hub: :amb: :czb: :lvb: :uab:

• OGGY
  • Hero Member
« Odgovor #2 poslato: 16 Februar 2011, 19:07:49 »
Meni ovo "Ring, ring, ring" miriše na Eminino "ding, dong".
Nadam se da pesma neće imati glup tekst. :D

• Sałek
  • Hero Member
  • Летај ми, летај, гулабе, високо меѓу ѕвездите
  • Zemlja: mk
« Odgovor #3 poslato: 16 Februar 2011, 19:09:07 »
Čuo samo za Aleksandru Kovač :D
1.:ilb: 2.:sib: 3.:esb: 4.:seb: 5.:itb: 6.:mkb: 7.:dkb: 8.:deb: 9.:chb: 10.:hub:
11.:ru: 12.:me: 13.:ua: 14.:ro: 15.:no: 16.:fi: 17.:ie: 18.:nl: 19.:al: 20.:gb: 21.:by: 22.:ee: 23.:az: 24.:lv: 25.:is: 26.:be: 27.:md: 28.:sm: 29.:fr: 30.:gr: 31.:mt: 32.:at: 33.:am: 34.:ge: 35.:pl: 36.:pt: 37.:lt:

« Odgovor #4 poslato: 16 Februar 2011, 19:18:42 »
Zao mi je sto necu moci da pratim izbor, jer vec odavno imam zakazan rodjendan kod druga.

Od pesama ocekujem visok kvalitet, koji mozda nece ulaziti bas brzo u usi, ali smo najvece uspehe na Evroviziji ostvarili upravo sa kvalitetnim vokalima i laganim pesmama. Izvodjace sam vec prokomentarisao u staroj temi. Ponovo, Aleksandra je ogroman favorit.

• SERBIA
  • Hero Member
« Odgovor #5 poslato: 17 Februar 2011, 11:14:58 »
i ja jedva cekam 26. februar ......  ;:)) ;(:); za sada mi najlepse zvuci naslov "Idemo dalje" ....

• Milos-S
  • Global Moderator
  • Veliki Brat koji sve posmatra
« Odgovor #6 poslato: 17 Februar 2011, 11:23:08 »
I meni se dopadaju izvodjaci. Nemam favorita, navijam za najbolju pesmu, i nadam se da ce najbolji i otici u Dizeldorf  :)

« Odgovor #7 poslato: 17 Februar 2011, 11:49:30 »
I ja čeka 26. feb biće tada četvrto polufinale Melodija.  !_!

« Odgovor #8 poslato: 18 Februar 2011, 11:53:40 »
Vidim da se kao autor teksta pesme ,,Idemo dalje''' pominje Spomenka Kovac. Koliko znam, Aleksandria i Kristinina mama Spomenka je umrla od raka grlica materice...

« Odgovor #9 poslato: 18 Februar 2011, 12:03:01 »
To su tekstovi koje je Aleksandrina i Kristinina majka Spomenka , napisala još godinama ranije koliko sam ja razumeo....

« Odgovor #10 poslato: 18 Februar 2011, 12:05:24 »
I meni je to najlogicnije...

« Odgovor #11 poslato: 18 Februar 2011, 12:19:23 »
Pesme žive i nakon smrti autora.
Aleksandra je u hronici spomenula da je stihove napisala njena majka.

• Maki021
  • Hero Member
« Odgovor #12 poslato: 18 Februar 2011, 12:32:21 »
Jeste, to su tekstovi njihove majke od ranije... vec je pricala Aleksandra o tome: jako joj je vazan taj teskt, jer ga je pisala njena mama, jako je vezana za njega emotivno, jako joj znaci sto ce pokusati da se bas sa tim pretstavi Evropi... tako hoce da oda pocast svojoj majci...
Ne volim ovakve kampanje i takvo prezentovanje pesama gde se cilja na sazaljenje ljudi! Pesma je pesma, dobra ili losa, ma cija ona bila i ma kakvu pozadinu ona imala!
Vecini se ne svidja promovisanje pesme Islanda (zbog naglasavanja da je originalni pevac iznenada umro), pa zasto bi nam se onda ovakvo promovisanje pesme "Idemo dalje..." svidjalo!

« Odgovor #13 poslato: 18 Februar 2011, 12:57:50 »
Ovako, kakvo je stanje, tabori se dele na Batin i Aleksandrin, jer su oni koliko vidim najvei favoriti, ja ipak tipujem na Kriostinu, jer volim da navijam za one koji neće pobediti... :)
Takav mi je horoskop... Kristinina pesma mislim da će biti vesela, sa dobrim tekstom i jako dobro izvedena... :)

• Maki021
  • Hero Member
« Odgovor #14 poslato: 18 Februar 2011, 13:08:09 »
Hm, pa i ja imam utisak (po ovim najavama pesama) da ce Kristinina najvise da mi se svidi... i da ce Nina super izgledati i snalaziti se na sceni (super otpevati - podrazumeva se)! Ako stvarno bude tako, moji glasovi idu Nini (samo da ne bude preskupa poruka :D)

Ne vidim zasto Nina ne bi pobedila...
Npr, ja iz principa necu glasati za Aleksandrin samoizbor, makar imala i najbolju pesmu! U tom slucaju, nasluticu pobednika unapred i necu glasati ni za koga!

OGAE Serbia forum

Deli preko delicious Deli preko digg Deli preko facebook Deli preko furl Deli preko linkedin Deli preko myspace Deli preko reddit Deli preko stumble Deli preko technorati Deli preko twitter

xx
Pesma decenije

Započeo Scooby

2670 Odgovora
98337 Pregleda
Poslednja poruka 26 Mart 2013, 00:18:14
Petar
xx
Koja je to pesma?

Započeo Experience

17 Odgovora
2525 Pregleda