Autor Tema: Secret Garden  (Pročitano 897 puta)

• Miloš
  • Administrator
  • Zemlja: rs
Secret Garden
« poslato: 02 Decembar 2011, 02:12:07 »
Pobednički duo Pesme Evrovizije 1995. godine, Secret Garden, koga čine kompozitor Rolf Løvland i violinistkinja Fionnuala Sherry, objavio je nov album pod nazivom "Winter Poem". Ovo je njihov sedmi album, ako izuzmemo kompilaciju hitova Dreamcatcher. Na albumu ima 11 kompozicija, po tradiciji uglavnom instrumentala, sa izuzetkom pesama "The Dream" u izvođenju Moye Brennan, članice irske grupe Clannad, "Mary's Lament" koju izvodi Fionnuala Gill, a čije stihove je napisao Brendan Graham, poznat kao tekstopisac njihovog verovatno najvećeg hita "You raise me up" i "Powered By Nature", koju su otpevali Espen Grjotheim i Tracey Campbell. Poslednje pomenuta pesma je bila zvanična norveška pesma na velikoj manifestaciji "Expo 2010", održanoj u Šangaju. Nov album su snimili u saradnji sa Češkim nacionalnim simfonijskim orkestrom iz Praga.

Spisak kompozicija na albumu "Winter Poem"

1. Make a wish
   2. Song for a new beginning
   3. The Dream
   4. Frozen in time
   5. Anticipation
   6. Fionnuala's cookie jar
   7. Mary's Lament
   8. Song at the end of the day
   9. Lament for a frozen flower
   10. Powered by nature
   11. The Suite: Prelude, Intermezzo, Polka, Air, Interlude, Hymn

Anticipation

Song at the end of the day

Kako se pravio album...

Linkback: http://forum.musicserbia.rs/index.php?topic=937.0

OGAE Serbia forum

• sparkle
  • Hero Member
Odg: Secret Garden
« Odgovor #1 poslato: 13 Mart 2012, 00:13:43 »
Pobednička pesma iz 1995 je po meni najlepsa evrovizijska pesma.
Neka izvini Lane  :-*

• Miloš
  • Administrator
« Odgovor #2 poslato: 13 Mart 2012, 00:22:19 »
To je i moja omiljena ESC pesma  :-*

A jesi li slušala još nešto od njih? Eto imaju i ovaj novi album, preporučujem, stvaraju divnu muziku  ;zv:)

• sparkle
  • Hero Member
« Odgovor #3 poslato: 13 Mart 2012, 00:35:56 »
Jesam, ali nisam znala da imaju novi album  :G)
Baš ću sa uživanjem preslušati  :)

• tetsujin
  • Golden Member
  • 'cause there is a light guiding my way ...
  • Zemlja: nl
« Odgovor #4 poslato: 21 Novembar 2014, 13:13:35 »
znači to je po meni najbolja pjesma koja je pobijedila na escu.. i moja najdraža skladba...
 :-* :-* :-* :-* :-* :-*

evo obrada iste od celtic woman...

I amar prestar aen. The world is changed. Han matho ne nen. I feel it in the water. Han mathon ned cae. I feel it in the earth. A han noston ned gwilith. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it.

• Miloš
  • Administrator
« Odgovor #5 poslato: 17 Februar 2015, 17:07:54 »
Fionula imala nezgodu. Dok se vraćala kući iz šetnje sa psom, pala i polomila nekoliko kostiju desne ruke i levi lakat.  :(

• Miloš
  • Administrator
« Odgovor #6 poslato: 20 Maj 2018, 21:33:03 »
Secret Garden ovih dana izdaje kompilaciju nazvanu po njihovoj najpoznatijoj pesmi "You Raise Me Up". Na njoj će se naći njihovih 18 kompozicija, a tri su otpevali novi vokali, pa čast da otpeva naslovnu numeru, dobio je niko drugi nego Džoni Logan, trostruki pobednik Evrovizije (1980. i 1987. kao izvođač i 1992. kao kompozitor). Inače, možda niste znali da je originalnu verziju ove pesme, koja se našla na njihovom albumu krajem 2001, otpevao Brajan Kenedi, predstavnik Irske 2006. godine. Naravno, veću popularnost je doživela kad su je snimili Džoš Groban i Westlife.

Fiounala i Džoni 11. maja bili su gosti šoua "The Late Late Show" irske televizije, kada je i zvanično bila premijera ove verzije, iako ju je on i ranije pevao na nekim nastupima.

Poslušajte novu verziju "You Raise Me Up"
https://www.youtube.com/watch?v=EJqME9LQCRw

Takođe, nova verzija je i za pesmu “I’ve Dreamed of You" sa njihovog prvog albuma, a koju je sada otpevala Tracey Campbell. Naravno, pesma je postala poznata u izvođenju Barbre Strajsend.
Novu verziju možete poslušati na https://www.deezer.com/us/album/63102052.

• tetsujin
  • Golden Member
  • 'cause there is a light guiding my way ...
  • Zemlja: nl
« Odgovor #7 poslato: 23 Maj 2018, 19:28:44 »
secret garden  :-* najjači pobjednik  ;zv:)

OGAE Serbia forum

Deli preko delicious Deli preko digg Deli preko facebook Deli preko furl Deli preko linkedin Deli preko myspace Deli preko reddit Deli preko stumble Deli preko technorati Deli preko twitter

xx
Austrija 2011: Nadine Beiler - The Secret is love

Započeo Miloš

194 Odgovora
12101 Pregleda
Poslednja poruka 18 Jul 2013, 00:38:12
SteVe