Autor Tema: Tatjana Cameron - Tajči  (Pročitano 1452 puta)

• Miloš
  • Administrator
  • Zemlja: rs
Tatjana Cameron - Tajči
« poslato: 28 Jul 2010, 02:08:00 »
Predstavnica Jugoslavije na Pesmi Evrovizije 1990. u Zagrebu sa pesmom "Hajde da ludujemo", Tajči, rođena Tatjana Matejaš, danas živi u Sinsinatiju u američkoj državi Ohajo sa suprugom Matthew Cameronom i troje dece, Danteom, Evanom i Blaisom. Iako je napustila Jugoslaviju na vrhuncu slave, ona se i dalje bavi muzikom, ali za promenu, duhovnom. Može se čuti u crkvama širom Amerike, a kako peva na 9 jezika, tražena je i u Latinskoj Americi, Africi, Evropi i Filipinima.

Tajči je početkom jula, povodom Dana nezavisnosti, objavila video spot za patriotsku pesmu Irvinga Berlina, "God bless America", u znak zahvalnosti Americi, čiji je državljanin od 2000. godine. Pogledajmo ovaj spot, sniman u junu u Sinsinatiju i Njujorku.

U avgustu se očekuje spot za italijansku tradicionalnu pesmu "Dell’aurora Tu Sorgi Piu Bella". Do tada, pogledajmo i jedan od njenih nastupa sa setrom Sanjom, objavljenom na DVD izdanju "I Thirst - The Crucifixion Story".

"Eli Eli"

Linkback: http://forum.musicserbia.rs/index.php?topic=511.0

OGAE Serbia forum

• Miloš
  • Administrator
Re: Tatjana Cameron - Tajči
« Odgovor #1 poslato: 22 Avgust 2010, 21:25:21 »
Kako je i najavila, Tajči je snimila spot za italijansku pesmu "Dell’aurora tu sorgi piu bella" (Ti ustaješ lepše od zore).

• Destroyer
  • OGAE member
  • Ubi bene, ibi patria.
« Odgovor #2 poslato: 23 Avgust 2010, 22:25:38 »
Tajci tajci tajci :D najbolja je
Yesterday i was clever, so i wanted to change the world. Today i`m wise, so i`m changing myself.

• Miloš
  • Administrator
« Odgovor #3 poslato: 20 Februar 2011, 01:35:02 »
Tajči će u oktobru ove godine održati pet koncerata u exYu: u Zagrebu, Ljubljani, Sarajevu, Splitu i Beogradu, pod radnim nazivom "Ludujemo s dušom". U organizaciji Lupa promocije, Tajči za jesen priprema produkcijski raskošan muzički događaj sastavljen od starih hitova, uz bogatu koreografiju i pratnju vrhunskih muzičara. Koncert u Beogradu je planiran za 15. oktobar.

• emi34
  • Hero Member
  • Get lost.
  • Zemlja: gb
« Odgovor #4 poslato: 21 Februar 2011, 22:57:30 »
Tajci je legenda stvarno! ;D Dosta je napredovala s glasom rekla bih.
Behind the door, the poison door... the puppets dance on a burning floor.

• Scooby
  • Golden Member
  • Zemlja: aq
« Odgovor #5 poslato: 22 Februar 2011, 14:28:30 »
А којих то старих хитова! Ја се нешто не сећам да је она имала ишта звано хит (осим Хајде да лудујемо), или ће нам можда зузати црквене хитове јер се сад тим бави!!!
Шалим се !!!

• Miloš
  • Administrator
« Odgovor #6 poslato: 22 Februar 2011, 14:32:30 »
Imala je naravno  :) sećam se da su sledeće bile dosta slušane:

Bube u glavi
Dvije zvijezdice
Generacijo moja
Moj mali je opasan
Sedamnaest ti je godina
Smokvica
Ti nemaš prava na mene

• Miloš
  • Administrator
« Odgovor #7 poslato: 24 Maj 2011, 20:47:40 »
Tajči sprema žurku za dušu

Tatjana Kameron Tajči, predstavnica Jugoslavije na Evrosongu u Zagrebu 1990. godine, došla je iz SAD, gde živi već dve decenije, da bi po regionu održala mini-turneju koja obuhvata i Beogradsku arenu, 15. oktobra.

Hrvatska pop pevačica Tajči, sada državljanka SAD, posle 20 godina života u Americi na jesen će održati povratničku turneju po velikim dvoranama bivše Jugoslavije, nazvanu „Ludujemo s dušom", u okviru koje stiže 15. oktobra u Beogradsku arenu.

„Biće to žurka za dušu, poziv da ludujemo, stvarno od srca da se ispevamo i isplačemo. Biće to emotivan susret, vrlo lepo produciran sa starom muzikom, koju ćemo nadam se svi pevati", rekla je Tajči danas na konferenciji za medije u Beogradu.

Posle nekoliko jugoslovenskih hitova kao što su Ti nemaš prava na mene, Moj mali je opasan i Hajde da ludujemo, tada 21-godišnja zagrebačka pevačica Tatjana Matejaš poznatija kao Tajči, početkom devedesetih prekinula je karijeru u usponu zarad studija na Akademiji za dramu i mjuzikl u Njujorku.

Pevačica se zatim udala za Amerikanca Metjua Kamerona sa kojim je izrodila trojicu sinova (danas imaju pet, osam i deset godina) i uz čiju pomoć je osnovala producentsku kompaniju i pokrenula novu karijeru pevačice crkvene i duhovne muzike pretežno na engleskom jeziku.

Posle osam albuma duhovne muzike, tri DVD-ija i više od 850 koncerata u Americi, Tajči se posvetila i džez pevanju, napisala je mjuzikl My Perfectly Beautiful Life, a osnovala je i pozorište za mlade u Sinsinatiju, gde trenutno živi.

Pevačica koja je predstavljala Jugoslaviju 1990. godine na „Pesmi Evrovizije" u Zagrebu sa Hajde da ludujemo, sada se vraća turnejom koja će pored Beograda obuhvatiti i 14. oktobra Zagrebačku arenu, 19. oktobra Splitsku arenu, 21. oktobra dvornu „Zetra" u Sarajevu i 28. oktobra „Stožice arenu" u Ljubljani.

„Jako sam uzbuđena... često sam u nekim satima kad klinci spavaju, daleko u Americi, razmišljala o mogućnosti jednog ovakvog susreta u arenama gradova bivše Jugoslavija. Znala sam da bi susret bio vrlo emotivan i lep", rekla je Tajči.

Govoreći o ključnom razlogu da se vrati na muzičku scenu bivše Jugoslavije, Tajči je rekla da joj je otac umro od raka 2006. godine, a zatim je i sama prošle godine zbog izrasline morala na mamograf, što se na sreću dobro završilo.

„Dok sam čekala rezultate, razmišljala sam šta ako ne budu dobri? Napisala sam u dnevnik pet stvari koje moram uraditi. Jedna je bila da se vratim ovde. Odlučila sam hrabro i bez ikakvih oklevanja krenuti u ovaj projekt", rekla je pevačica.

Uz to, Tajči je rekla da na njene koncerte u Americi dolaze iseljenici iz svih krajeva bivše Jugoslavije, dok je preko Fejsbuka stalno dobijala pozive starih fanova da se vrati.

Uz podršku zagrebačke promoterske kuće „Lupa" Tajči se odlučila za povratničku turneju, do koje namerava objaviti u sledećih pet meseci tri singla sa starim pesmama snimljenih u novim aranžmanima, od kojih je polovinom maja objavljen prvi Dvije zvijezdice.

„Želela sam na svoj način podeliti što sam za 20 godina naučila tamo. Obradila sam stare hitove Smokvicu, Ti nemaš prava na mene i Dvije zvijezdice, koji će dočarati produkciju i senzibilitete koncerta. Nadam se da će to biti susret svih nas i proslava onog što smo danas", rekla je Tajči.

Izvor: RTS

"Dvije zvjezdice" snimljene sa Yamaha Entertainment Group iz Nešvila, Tenesi

• Gollum
  • Hero Member
  • You can’t ask why, about love…
« Odgovor #8 poslato: 25 Maj 2011, 12:58:20 »
Bash se radujem njenom povratku i ovom koncertu :)
icicu ! Ishao sam na njen koncert 1990. godine u Hrvatskoj ( tada Jugoslaviji )... bio sam veliki njen fan i kao dete od 3 godine sam je slushao i znao napamet i textove i koreografije :D

Tajchi  :-*
:azb:    :amb:    :gbb:    :bgb:    :ptb:

• Miloš
  • Administrator
Odg: Tatjana Cameron - Tajči
« Odgovor #9 poslato: 01 Jul 2012, 19:45:52 »
Ovde možete da pročitate ceo intervju koji je Tajči dala za časopis o putovanjima Columbo. Opisala je putovanje svoje porodice u američku državu Mejn.

http://www.columbo.rs/tajci-hajde-da-ludujemo-u-americi/

• Miloš
  • Administrator
« Odgovor #10 poslato: 06 Novembar 2012, 16:32:56 »
Tajči ima novu pesmu "Sve je moguće", za koju je snimila spot u Zagrebu i Varaždinu.

• Kakashi
  • Hero Member
  • Zemlja: hr
« Odgovor #11 poslato: 21 Februar 2014, 01:21:32 »

NOVA PJESMA, spot je sniman u Dubrovniku i Novom Vinodolskom :)
FALLING doesn't give you a reason to give up as long as you BELIEVE

• Miloš
  • Administrator
« Odgovor #12 poslato: 16 Mart 2014, 13:53:26 »
Današnje uključenje Tajči u program Radio Beograda 202

• Miloš
  • Administrator
« Odgovor #13 poslato: 23 Jul 2014, 19:34:51 »
Hrvatska verzija gore postavljene pesme "Glavu podigni".

• 022boy
  • Sr. Member
« Odgovor #14 poslato: 12 Maj 2015, 20:33:45 »
Povodom 25 godina od njenog učešća na Eurosongu, Croatia Records će sredinom ovog meseca objaviti njenu Best of kompilaciju sa njenim najvećim hitovima. Pored proverenih hitova, naći će se i jedna pesma koja do sada nije bila digitalno remasterizovana i dve pesme sa njenog poslednjeg albuma koje je snimila za Američko tržište.

OGAE Serbia forum

Deli preko delicious Deli preko digg Deli preko facebook Deli preko furl Deli preko linkedin Deli preko myspace Deli preko reddit Deli preko stumble Deli preko technorati Deli preko twitter