Autor Tema: Rumunija 2011: Hotel FM - Change  (Pročitano 5915 puta)

• Miloš
  • Administrator
  • Zemlja: rs
Rumunija 2011: Hotel FM - Change
« poslato: 10 Novembar 2010, 21:34:22 »

Rumunska televizija je danas saopštila listu učesnika nacionalnog izbora, koji će biti održan u sklopu novogodišnjeg programa na TVR1 i TVR International, 31. decembra. Pobednika će odlučiti publika i žiri u odnosu 50%:50%, a osim odlaska u Diseldorf, kompozitor pesme će dobiti BMW serije 3, a izvođač trofej koji je kreirao Alexandru Ghilduş. Gost večeri biće Džoni Logan. Jedanaestočlani žiri je od 84 pesme koje su ispunjavale uslove, izabrao sledeće:

01. Hotel FM – "Change" (komp. Gabriel Băruță)
02. Direcția 5 - "Cinema love" (komp. Marian Ionescu)
03. Laurențiu Cazan - "We can change the world" (komp. Laurenţiu Cazan)
04. Bogdan Dima - "Bang Bang" (komp. Mihai Alexandru)
05. Elena Leticia Moisescu - "Dreaming of you" (komp. Play and Win)
06. Dan Helciug - "My facebook girl" (komp. Dan Helciug)
07. Dragoș Chircu & Anthony Ikwuagwu Uchenna - "Open your eyes" (komp. Cristian Faur)
08. Jakab Noemi, Miciu Elena, Stamiloiu Cristina - "Take me down" (komp. Berehoi Alexandru, Sergiu Gelu Ene)
09. Blaxy Girls - "It's so fine" (komp. Costi Ioniţă)
10. Adrian Cristescu - "One by one" (komp. Adrian Cristescu)
11. Dalma Kovacs - "Song for him" (komp. Liviu Elekes)
12. Silvia Ştefănescu - "I can't breath without you" (komp. Elvin Dandel)
13. Claudia Pavel - "I want u to want me" (komp. Andrei Filip, Johan Kjell Fransson, Pontus Mats Assarsson, Mikael Tim Larsson, Tobias Lundgren Lars)

Rezervna kompozicija: Adrian Cristescu - "Dammi l'amore".

Linkback: http://forum.musicserbia.rs/index.php?topic=611.0
« Poslednja izmena: 01 Januar 2011, 01:45:19 Miloš »

OGAE Serbia forum

• SRECKO
  • Hero Member
Re: Rumunija 2011.
« Odgovor #1 poslato: 10 Novembar 2010, 21:52:07 »
:D

• Scooby
  • Golden Member
  • Zemlja: aq
« Odgovor #2 poslato: 11 Novembar 2010, 18:36:57 »
Jao baš je zanimljiva ova Elena Moisescu, sviđa mi se ovaj balkanski etno i bilo bi zanimljivo za promenu od Rumuna da pošalju nešto ovako.

Meni nisu nešto poznata ova imena koja su prijavljena, sem Dalme, ali verujem da će i ovaj put rumuni napraviti pravi izbor

Sve pesme sa Rumunskog nacionalnog finala slušajte na sajtu TVR, tj OĐE
« Poslednja izmena: 11 Novembar 2010, 22:15:15 Miloš »
Zemlja čuda u Lisabon
a onda Beograd 2019.

• Majsta94
  • OGAE member
  • naša deca su ukras sveta
  • Zemlja: gr
« Odgovor #3 poslato: 12 Novembar 2010, 14:16:19 »
preslušao sam skoro sve pjesme, sviđa mi se Claudia, i malo Blaxy Girls, ostalo je :o
:rsb: Nova deca / Svatovi

:by: Forever / :it: Il Mundo Prima Di Te / :ro: (Safari) -- Auzi Cum Bate / :cz: Lie To Me + / :fr: Mamma Mia -- (Paradis) -- Reves de Gamin /
:hu: Meggyfa -- I Let You Run Away / :ee: Home -- Laura /  :am: Poison (Ari Ari) -- You & I -- Qami / :is: Gold Digger / :gb: Legends /
:me: Neželjena / :ua: Lelya

:es: Tu Canción + / Lo Malo
(Aitana / A(l)maia / Ana War / Roi)

• Scooby
  • Golden Member
« Odgovor #4 poslato: 12 Novembar 2010, 21:21:09 »
Nakon drugog preslušavanja, samo tri pesme su mi ušle koliko toliko u uho. Ostale su sve za zaborav!
Dosta skroman rumunski izbor ove godine!!!

Dragoș Chircu & Anthony Ikwuagwu Uchenna - "Open your eyes" - ovo mi je jako lepa pesma i baš je prijatan osećaj slušati je. U stvari podseća me na malo dorađenu i promenjenu verziju prošlogodišnje Luminitine pesme.
U svakom slučaju mi je jako prijatna za sluškati.

Jakab Noemi, Miciu Elena, Stamiloiu Cristina - "Take me down" - e ovo je prava pesma za Evroviziju i gotovo sam poprilično siguran da bi vrlo lako ovo i moglo put Dizeldorfa.
Pravi ESC hit.

Dalma Kovacs - "Song for him" - takođe moj favorit. Dalma ima predivan glas i zahvaljujući njemu i ova prosečna pesmica zvuči više nego solidno.

• marco8
  • Hero Member
  • Zemlja: me
« Odgovor #5 poslato: 12 Novembar 2010, 21:28:09 »
I ja sam razočaran ovogodišnjim rumunskim izborom potencijalnih ESC predstavnika  :neznam:

• SRECKO
  • Hero Member
« Odgovor #6 poslato: 12 Novembar 2010, 22:00:18 »
baš mi se sviđa  ;D
:E

• Milos-S
  • Global Moderator
  • Veliki Brat koji sve posmatra
« Odgovor #7 poslato: 14 Novembar 2010, 09:23:27 »
Svidja mi se Claudia, mada nije nesto bog zna koliko extra, kao i HotelFM. Pesma "My Facebook girl" je isto zanimljiva. Ostalo, bar na prvo slusanje, nije vredno paznje.

Mada nijednu od ovih pesama ne vidi u top 5 u Dizeldorfu.

• Scooby
  • Golden Member
« Odgovor #8 poslato: 15 Novembar 2010, 20:02:54 »
Promenjeni su izvođači za pesmu "Open Your Eyes" i sada je pevuše Ianna ft. Distinto & Anthony

Malo mi ovo preklapanje dva potpuno različita vokala deluje prenatrpano i nabacano.
Mada je pesma sa ovim operskim vokalom dobila dozu dramatike!

• Destroyer
  • OGAE member
  • I learned to die a long time ago...
« Odgovor #9 poslato: 17 Novembar 2010, 12:04:37 »
01. Hotel FM – "Change" (komp. Gabriel Băruță) - Tera me da skocim i da pocnem da plesem xD Od pocetka do kraja pesma drzi ritam ^^ Savrseno :)
02. Direcția 5 - "Cinema love" (komp. Marian Ionescu) - Hehehe :) Simpaticno ali nista vise od simpaticnog :)
03. Laurențiu Cazan - "We can change the world" (komp. Laurenţiu Cazan) - Oooo :) Lepo svidja mi se :) Pohvale pevacu :ooo:
04. Bogdan Dima - "Bang Bang" (komp. Mihai Alexandru) - Hmmm ... Nije lose... Doduse nijedna pesma sa ovog rumunskog izbora nije losa ali ova bar po meni ispada iz konkurencije da prodje na ESC ...
05. Elena Leticia Moisescu - "Dreaming of you" (komp. Play and Win) - Ne volim njen glas :/ Pesma je dobra i reci i sve... Ali ona me previse podseca na Taylor Swift ;D
06. Dan Helciug - "My facebook girl" (komp. Dan Helciug) - Lepo , simpaticno :) Pevljiva pesmica :) Samo sto me podseca ovaj deo refrena How do you do , i love you. Podseca na neku pesmu samo ne znam tacno koju :/
07. Dragoș Chircu & Anthony Ikwuagwu Uchenna - "Open your eyes" (komp. Cristian Faur) - Nebi se nimalo iznenadio da ovo pobedi :)
08. Jakab Noemi, Miciu Elena, Stamiloiu Cristina - "Take me down" (komp. Berehoi Alexandru, Sergiu Gelu Ene) - Mene ovaj zvuk podseca na nesto bas bas staro... Kao da je pesma iz 60 70 ;D Sve u svemu ne svidja mi se mnogo...
09. Blaxy Girls - "It's so fine" (komp. Costi Ioniţă) - Uz ovo moze da se igra do besvesti ;D
10. Adrian Cristescu - "One by one" (komp. Adrian Cristescu) - I on ima sanse da pobedi :) Zaista mi se svidja ali Claudia je Claudia ;D
11. Dalma Kovacs - "Song for him" (komp. Liviu Elekes) - Ima prelep glas ;D Ali nista posebno ... Ne verujem da ima neke sanse da ode u Nemacku ...
12. Silvia Ştefănescu - "I can't breath without you" (komp. Elvin Dandel) - Ima supersika glas ali joj pesma ne lezi a i meni se pesma ko pesma ne svidja uopste...
13. Claudia Pavel - "I want u to want me" (komp. Andrei Filip, Johan Kjell Fransson, Pontus Mats Assarsson, Mikael Tim Larsson, Tobias Lundgren Lars) - Potencijalni pobednik :) To jest ja se nadam da ce pobediti ;D Videcemo vec :)
Darkness cannot drive out darkness: Only light can do that. Hate cannot drive out hate: only love can do that.

• euronik
  • Hero Member
  • That's all.
« Odgovor #10 poslato: 17 Novembar 2010, 15:20:37 »
baš mi se sviđa  ;D
uuuuuuuuuu što je luda pesma..baš mi dobar ovaj uvodni deo i onda..đuskaaa....odlično...  :E :E :E
You're not alone...

• euronik
  • Hero Member
  • That's all.
« Odgovor #11 poslato: 17 Novembar 2010, 15:23:08 »
Promenjeni su izvođači za pesmu "Open Your Eyes" i sada je pevuše Ianna ft. Distinto & Anthony

Malo mi ovo preklapanje dva potpuno različita vokala deluje prenatrpano i nabacano.
Mada je pesma sa ovim operskim vokalom dobila dozu dramatike!
fino, ali samo toliko...

• mujo
  • Full Member
  • Zemlja: ba
« Odgovor #12 poslato: 17 Novembar 2010, 15:45:47 »
I u Rumuniji se većinom za ESC izbor prijavljuju sve manje poznati pjevači.

« Odgovor #13 poslato: 17 Novembar 2010, 17:09:55 »
baš mi se sviđa  ;D
uuuuuuuuuu što je luda pesma..baš mi dobar ovaj uvodni deo i onda..đuskaaa....odlično...  :E :E :E

znaci ovo je smesno.... :D

ocekivao sam mnogo vise od rumuna...  :(

• Simon87
  • OGAE member
  • Konzumirajte diskretno šarm
  • Zemlja: vi
« Odgovor #14 poslato: 27 Novembar 2010, 14:48:25 »
Redosled nastupanja u finalu

1. Adrian Cristescu - One by one
2. Dalma - Song for him
3. Leticia - Dreaming of you
4. Silvia Stefanescu - I can't breathe without you
5. Blaxy Girls - It's so fine
6. Claudia Pavel - I want you to want me
7. Laurentiu Cazan - We can change the world
8. Dan Helciug - My Facebook girl
9. Ianna feat. Distinto & Anthony - Open your eyes
10. Directia 5 - Cinema love
11. Rallsa - Take me down
12. Hotel FM - Change
13. Mihai Alexandru ft. B-Body and Soul - Bang Bang

Moj apsolutni favorit  :-*

OGAE Serbia forum

Deli preko delicious Deli preko digg Deli preko facebook Deli preko furl Deli preko linkedin Deli preko myspace Deli preko reddit Deli preko stumble Deli preko technorati Deli preko twitter

xx
Rumunija 2018

Započeo Leo Cezar

119 Odgovora
1800 Pregleda
Poslednja poruka 11 Februar 2018, 23:46:08
Petar
xx
Rumunija 2013: Cezar - It's my life

Započeo Miloš

460 Odgovora
10323 Pregleda