Autor Tema: Utisci sa polufinala br.1 i polufinala br.2  (Pročitano 5694 puta)

• Guli
  • Newbie
  • *
  • Zemlja: rs
Utisci sa polufinala br.1 i polufinala br.2
« poslato: 21 Maj 2008, 01:00:01 »
Pu bre di baš rusija da izvuče broj 24?!

Oće li to biti štetno po nas? :-\

Linkback: http://forum.musicserbia.rs/index.php?topic=68.0

OGAE Serbia forum

• Miloš
  • Administrator
Re: Utisci sa polufinala br.1 i polufinala br.2
« Odgovor #1 poslato: 21 Maj 2008, 11:23:42 »
Da, baš su se ljudi iznenadili, mada sam ja baš to predpostavio. Nadam se da će mu Ukrajinka ili Jermenka "pomrsiti račune" bez obzira pod kojim brojem budu nastupale.  ::)

« Odgovor #2 poslato: 22 Maj 2008, 14:02:14 »
Na moju veliku zalost, nije usao San Marino...dok je recimo njanjava kopija Britni Spirs/grkinja usla sa krajnje glupom pesmom...
Rusiju uzdizu, ali ja tu ne vidim nista osim ogromne kolicine pudera na licu sa sve izdepiliranim, isolarisanim telom i pocupanim obrvama
Irska i Estonija su zasluzeno izvizdane, dok mi je predstavnica Poljske bila kopija Maraje Keri sa njenim sladunjavim baladicama....Kolikaaa zenaaa
Za Sloveniju sam i ocekivao da nece u finale, dok mi je Norveska bez ikakvog scenskog nastupa, ali pesma ok.
Azerbejdzan....slab scenski nastup, mada je to moglo jos bolje da izgleda.
Belgija mi je bila simpaticna, mada ni oni nisu imali scenskih ideja...To isto mislim i za Holandiju, mada njihova predstavnica zna da peva.
Armenia, ozbiljan kandidat za pobedu (pored jake dijaspore, naravno) ali ni oni nisu imali ideju za scenski nastup...Bosna je recimo sve odusevila i svima odrzala paznju, mada nedostaje malo svetlosnih efekata...

Crna Gora...ne treba trositi reci...mislili su da je to festival "suncane skale", gde rade tetine veze...Izrel je imao srecu da bude u prvoj polufinalnoj veceri, jer da je u drugoj gde vlada veca konkurencija, nikad se ne bi plasirao u finale...Ima glas ko detence, peva kroz nos, pesma je dosadna...

Andora...njihova predstavnica je bez ikakve harizme, energije, pevala je u drugom tonalitetu u odnosu na isti sa matrice...Moldavija... i ako nije usla ima kvalitetnu JAZZ pesmu...Za Rumuniju sam verovao da ce biti u finalu jer je imala ok vokale, pesmu
Ffinska nije ni priblizno onom sto radi Lordi i potpuno su autenticni.Uzivo su zvucili kao na studiskom snimku, mada i njima nedostaje ideja za bolji scenski nastup...

« Odgovor #3 poslato: 23 Maj 2008, 01:41:07 »
Pa sad , pretera ga sa tvojim komentarima ... Izrael ne peva kao detence i vise je nego zasluzeno usao u finale ... Isto vazi i za Poljsku ... Tebi su ocigledno sve kopije Maraje Keri i Britni Spirs ... Po toj logici onda imamo u Beogradu plagijate i kopije svih zivih svetskih pevaca ... Cudi me da ti San Marino nije kopija necega , jer pesma je u fazonu San Rema 1967 godine ... Sigurno je medju zadnjima u polufinalu ... Totalni RETRO i promasaj .... Kad vec vide puder kod Dime Bilana daj ga pitaj koju marku koristi  ;D Ti si bre gori nego 10 zena , sve zivo primetis ...  :D

• IgoRR
  • Jr. Member
  • **
  • hmm
  • Zemlja: us
« Odgovor #4 poslato: 23 Maj 2008, 13:01:28 »
Da, baš su se ljudi iznenadili, mada sam ja baš to predpostavio. Nadam se da će mu Ukrajinka ili Jermenka "pomrsiti račune" bez obzira pod kojim brojem budu nastupale.  ::)

Nema nam druge samo da se sto lepse i bolje zakuva  ... :]]]

• TyKy
  • banovan član
  • Hero Member
  • TyKajla
  • Zemlja: me
« Odgovor #5 poslato: 23 Maj 2008, 13:51:38 »
Na moju veliku zalost, nije usao San Marino...dok je recimo njanjava kopija Britni Spirs/grkinja usla sa krajnje glupom pesmom...
Rusiju uzdizu, ali ja tu ne vidim nista osim ogromne kolicine pudera na licu sa sve izdepiliranim, isolarisanim telom i pocupanim obrvama
Irska i Estonija su zasluzeno izvizdane, dok mi je predstavnica Poljske bila kopija Maraje Keri sa njenim sladunjavim baladicama....Kolikaaa zenaaa
Za Sloveniju sam i ocekivao da nece u finale, dok mi je Norveska bez ikakvog scenskog nastupa, ali pesma ok.
Azerbejdzan....slab scenski nastup, mada je to moglo jos bolje da izgleda.
Belgija mi je bila simpaticna, mada ni oni nisu imali scenskih ideja...To isto mislim i za Holandiju, mada njihova predstavnica zna da peva.
Armenia, ozbiljan kandidat za pobedu (pored jake dijaspore, naravno) ali ni oni nisu imali ideju za scenski nastup...Bosna je recimo sve odusevila i svima odrzala paznju, mada nedostaje malo svetlosnih efekata...

Crna Gora...ne treba trositi reci...mislili su da je to festival "suncane skale", gde rade tetine veze...Izrel je imao srecu da bude u prvoj polufinalnoj veceri, jer da je u drugoj gde vlada veca konkurencija, nikad se ne bi plasirao u finale...Ima glas ko detence, peva kroz nos, pesma je dosadna...
Andora...njihova predstavnica je bez ikakve harizme, energije, pevala je u drugom tonalitetu u odnosu na isti sa matrice...Moldavija... i ako nije usla ima kvalitetnu JAZZ pesmu...Za Rumuniju sam verovao da ce biti u finalu jer je imala ok vokale, pesmu
Ffinska nije ni priblizno onom sto radi Lordi i potpuno su autenticni.Uzivo su zvucili kao na studiskom snimku, mada i njima nedostaje ideja za bolji scenski nastup...

MISLIM DA GRIJESIS!!!  Smatram da je veca konkurencija bila u prvom, nego u drugom polufinalu!? Mada "ukusi su razliciti".
I mislim da izrael ima jako velike sanse da bude u prvih pet ove godine?

Sto se tice famozne Rusije,..... :o   :o   :o    UZASSSSSSSSSSSSSSSSSSSS
Ohh... Que ce qu´il est beau, l´homme, quand il - bande...!!!

« Odgovor #6 poslato: 23 Maj 2008, 14:38:33 »
Pa sad , pretera ga sa tvojim komentarima ... Izrael ne peva kao detence i vise je nego zasluzeno usao u finale ... Isto vazi i za Poljsku ... Tebi su ocigledno sve kopije Maraje Keri i Britni Spirs ... Po toj logici onda imamo u Beogradu plagijate i kopije svih zivih svetskih pevaca ... Cudi me da ti San Marino nije kopija necega , jer pesma je u fazonu San Rema 1967 godine ... Sigurno je medju zadnjima u polufinalu ... Totalni RETRO i promasaj .... Kad vec vide puder kod Dime Bilana daj ga pitaj koju marku koristi  ;D Ti si bre gori nego 10 zena , sve zivo primetis ...  :D

Ne, nisam preterao sa svojim komentarom i potpuno sam realan.... :)
Izrel je ponudio nesto sto vecina ljudi cuje jednom i nikad vise...bez ikakvog pecata :-\
Poljakinja ima glas i treba da bude ponosna sto je neko uporedjuje sa vrlo uspesnom i svetski poznatom pevacicom...
Sto se San Marina tice, sta drugo da kazem osim da ce se njihova pesma slusati i bez evrovizije.Bila im je ovo odlicna promocija.Bila je to muzika bez kic detalja i pratece parade, a to sto je neko antisluhista je druga stvar.
Slazem se sa tobom da mogu da ucestvuju i na San Remu, jer oni imaju svoj stil i ne trce za trendovima u kojima se mnogi pogube.
1967? Hmmm...otisao si predaleko, ali je diskutabilno da komentarisem muziku sa nekim kom je Izrel za prvih pet  :D
Dima...Rusija...pa ako ja kao momak primetim nasta lici jedan isforsiranofavorizovan predstavnik, onda znaci da sam dobar analizator i da sam sve pomno pratio.To evrovizija i trazi, da bude komentarisana zbog razlicitosti u muzickom programu.

« Odgovor #7 poslato: 23 Maj 2008, 14:59:29 »
Toliko sam sokiran saznanjem da je Latvia usla u finale sa onim glupostima "haj, haj, ho"...Totalno nerealno pored jedne Svajcarske koja prvenstveno imala pesmu, a ne cirkus na sceni.
Drugi sok je bila Albanija...nikakve ideje, sem decijeg glasica i pitanja, a o cemu ona peva?
Umesto njih bi realnije bilo da je usla Madjarska, sa dobrom izvedbom pesme i solidnim pratecim elementima....jebi ga, dijaspora je cudo
Za Makedoniju sam vec napisao da sam osecao kako nece uci u finale, bez obzira sto su mi dragi kao komsije (posebno zbog tri velike umetnice:Maje Odzaklijevske, Kaliopi i Esme Redzepove)...Tamara nemoj vise sa njima. :o Pokusaj sama kroz koju godinu
Island je konacno usao u finale i zadovoljavajuci su.Nastupali su prvi i to bez treme.
Bravo Danska.Podigao je publiku na noge i ponudio vise nego kvalitetnu pesmu, dobar vokal i simpa nastup.To je autenticnost ;(:);
Svedska...hm...bum, tras, tuf, pa reflektori, pa sljokice, pa dim...za jedno im skidam kapu.Imaju uvek prepoznatljiv stil na evroviziji.Zena zna da peva, ali sve sto su ponudili je vec vidjeno.
Turska...nije bilo scenskog nastupa, ali je pesma ok...Mocicu da je slusam i posle evroviziske euforije. :)
Maltezanka me je podsetila na Ruslanu...jeste energicna, skakala je, mahala glavom i sta sa tim.To je kao to.Glupost na gomili
Kipar...potrudili su se oko nastupa, ali i pored tog njihovog sirtaki stila, ja pesmu nisam cuo...nema je...
Gruzija...u njih sam verovao od pocetka...sve je ok...
Litvanija...momak fantasticno peva i to je dokazao svima
Bugarska...uzas i ozbiljan ucesnik za 43-ce mesto!
Hrvatska, cestitam komsijama na ulasku u finale...lepa je pesma, ali onaj cikica mi je bio dovoljan samo na pocetku...tj, samo uvodu
Ukrajna...vidim ih u prvih pet
Belorusija...eto, on je kao nastupao jer i njegova zemlja ima pravo ucesca.
Ceska...mnostvo falseva i poklapanje vokala...nastup je Ahhhh beybe
Portugalija, verujem da su oni pobednici EVROVIZIJE 2008! ;:))

« Odgovor #8 poslato: 23 Maj 2008, 23:06:53 »
Portugalija ce da pobedi sipak malo !  :D Cica podhitno na isisavanje sale , inace tesko da ce da se uda ....  ;D Izrael je vise nego odlican srce moje ... Nije valjda Jelena bolja ? San Marino ce se slusati u San Marinu , tih par gradjana te male drzavice koje mozes na prste izbrojati ... Svajcarska dosadna i monotona ... Italijanski jezik je toliko RETRO danas i smesno je da neko u 21 veku veruje u uspeh kanocna kad italijanska muzika nije aktuelna i popularna .... Eh jos i Litvanija .... Bljak !!!!

Idemo Boaz !!!! Srecno IL  ;(:);

• TyKy
  • banovan član
  • Hero Member
  • TyKajla
  • Zemlja: me
« Odgovor #9 poslato: 24 Maj 2008, 12:40:00 »
Portugalija ce da pobedi sipak malo !  :D Cica podhitno na isisavanje sale , inace tesko da ce da se uda ....  ;D Izrael je vise nego odlican srce moje ... Nije valjda Jelena bolja ? San Marino ce se slusati u San Marinu , tih par gradjana te male drzavice koje mozes na prste izbrojati ... Svajcarska dosadna i monotona ... Italijanski jezik je toliko RETRO danas i smesno je da neko u 21 veku veruje u uspeh kanocna kad italijanska muzika nije aktuelna i popularna .... Eh jos i Litvanija .... Bljak !!!!

Osim komentara za Portugaliju, potpuno se slazem sa tobom!?

GO BOAZ!!!  GO ISRAEL!!! GO! GO! GO!  :G)  ;zv:)  ;zv:)  ;zv:)

« Odgovor #10 poslato: 24 Maj 2008, 14:12:57 »

hahahhahaha, pa ti mora da si neko deriste :D Evo ja te uveravam da se Izrel biti najozbiljniji kandidat za poziciju od 20- og do 25-og mesta...
Juce sam na RTS-u imao cast da su se moja misljenja poklopila sa jednim Kornelijem Batom Kovacem, Vladimirom Grajicem, vrsiocem prenosa evrovizije (ne znam mu ime) i jos nekima....Hvalili su Portugaliju, San Marino i Svajcarsku...I oni su potvrdili da je drugo vece bilo bolje i da je bila jaca konkurencija... bye:)

« Odgovor #11 poslato: 28 Maj 2008, 10:19:20 »
2. polufinale je MNOGO MNOGO jace od prvog bilo,sam dokaz je ispadanje dobrih pesama,favorizovanih pesama Bugarske-Makedonije i slicno  ::)
FSC Records
Pobede: 3
Top5: 6
Top10: 13
Ucesca: 43
Finala: 30

• FreeMan
  • Newbie
  • *
« Odgovor #12 poslato: 28 Maj 2008, 11:30:59 »
Toliko sam sokiran saznanjem da je Latvia usla u finale sa onim glupostima "haj, haj, ho"...Totalno nerealno pored jedne Svajcarske koja prvenstveno imala pesmu, a ne cirkus na sceni.
Drugi sok je bila Albanija...nikakve ideje, sem decijeg glasica i pitanja, a o cemu ona peva?
Umesto njih bi realnije bilo da je usla Madjarska, sa dobrom izvedbom pesme i solidnim pratecim elementima....jebi ga, dijaspora je cudo
Za Makedoniju sam vec napisao da sam osecao kako nece uci u finale, bez obzira sto su mi dragi kao komsije (posebno zbog tri velike umetnice:Maje Odzaklijevske, Kaliopi i Esme Redzepove)...Tamara nemoj vise sa njima. :o Pokusaj sama kroz koju godinu
Island je konacno usao u finale i zadovoljavajuci su.Nastupali su prvi i to bez treme.
Bravo Danska.Podigao je publiku na noge i ponudio vise nego kvalitetnu pesmu, dobar vokal i simpa nastup.To je autenticnost ;(:);
Svedska...hm...bum, tras, tuf, pa reflektori, pa sljokice, pa dim...za jedno im skidam kapu.Imaju uvek prepoznatljiv stil na evroviziji.Zena zna da peva, ali sve sto su ponudili je vec vidjeno.
Turska...nije bilo scenskog nastupa, ali je pesma ok...Mocicu da je slusam i posle evroviziske euforije. :)
Maltezanka me je podsetila na Ruslanu...jeste energicna, skakala je, mahala glavom i sta sa tim.To je kao to.Glupost na gomili
Kipar...potrudili su se oko nastupa, ali i pored tog njihovog sirtaki stila, ja pesmu nisam cuo...nema je...
Gruzija...u njih sam verovao od pocetka...sve je ok...
Litvanija...momak fantasticno peva i to je dokazao svima
Bugarska...uzas i ozbiljan ucesnik za 43-ce mesto!
Hrvatska, cestitam komsijama na ulasku u finale...lepa je pesma, ali onaj cikica mi je bio dovoljan samo na pocetku...tj, samo uvodu
Ukrajna...vidim ih u prvih pet
Belorusija...eto, on je kao nastupao jer i njegova zemlja ima pravo ucesca.
Ceska...mnostvo falseva i poklapanje vokala...nastup je Ahhhh beybe
Portugalija, verujem da su oni pobednici EVROVIZIJE 2008! ;:))

Latvia - Meni se pesma svidja, simpaticna je :D

Albanija - U pravu si... rtdirana pesma :D

Litvanija - Covek je zastrasujuc... pesma je losa ...

Bugarska - Jedna od mojih omiljenih pesama, i nikad vidjena na evroviziji! Trebali su da udju u finale... :(

Hrvatska - Dobra je pesma... Svidja mi se deda kako tamo mixuje na gramofonu lol xD

Ukrajna - U pravu si, dobra pesma :D

Ceska - Ulala... Trebali su da udju zbog izgleda lol :)

Portugalia - Jedna od najgorih pesama na evroviziji... Mada ne i najgora :D

« Odgovor #13 poslato: 30 Maj 2008, 14:27:26 »
Taj Kornlije Kovac koji je s tobom podelio misljenje je toliki laik za Eurosong , da nemam reci ... Da ne pominjem njegove prognoze za 2004 godinu , kada je predvideo za Veliku Britaniju pobedu , rekavsi da je UK najveci favorit  :D Smesan je samo tako ... Na kraju UK nije bila ni top 10...

I ko je imao pravo za Izrael ? Odlicno 9 mesto , a ne plasman izmedju 20-25 mesta ...

Svi moji favoriti su ostvarili ocekivanja , Rusija pobedila , Ukrajina druga , Jermenija odlicna cetvrta ... Za razliku od Portugalije koja je tek 13 ili Svajcarske tj. San Marina koji su bili na dnu tabele u polufinalu  ;D

Izgleda da ti Eurovizijanac pratis ESC 2-3 godine , jer ti je ''cudan'' ukus , a predvidanja omanuta samo tako ...  ;D

Slava Dimi Bilanu !  ;:))
« Poslednja izmena: 30 Maj 2008, 14:31:01 dragan goldman »

• euronik
  • Hero Member
  • That's all.
« Odgovor #14 poslato: 30 Maj 2008, 16:02:46 »
Pored odusevljenja samim ucestvovanjem i kao volonter i kao posetilac arene na 1.polufinalu i kao gledalac 2.polufinalne veceri,mislim da cu ovo iskustvo pamtiti celog zivota.Tu je i mnostvo fotografija,dozivljaja,utisaka...no,na stranu sve to,dosta je bilo dobrih pesama,pa cu samo spomenuti one koje nisu prosle u finale,a prirasle su mi za srce.Prelepa balada Madjarske,sjajna i vesela pesma Belgije,dobra Belorusija,potrudili su se u marketingu,Bugarska je bila extra moderna i vesela,Kipar i Evdokiu mnogo volim,inace obozavam taj grcki ritam,Makedonija je bila dobra,mada mi se vise svidja makedonska verzija pesme,Moldavija je napravila pravu dzez atmosferu,odlicna pesma,Crna gora je imala po prvi put pravu pop pesmu,dobar nastup,Holandija je takodje dobra pesma,Rebeka iz Slovenije je imala nastup za finale i Svajcarac.Sta da rarim,volim italijansku kanconu.Lepo je bilo cuti italijanski,cak 3 puta.kao sto rekoh...iskustvo za ceo zivot!HVALA MARIJI SERIFOVIC I CELOM NJENOM TIMU!!!Bez nje mi se ne bi ispunila davnasnja decacka zelja.
ESC 2017 PED top 10 by euronik:
:itb::ptb::hub::beb::rsb::mkb::dkb::seb::isb::azb:

OGAE Serbia forum

Deli preko delicious Deli preko digg Deli preko facebook Deli preko furl Deli preko linkedin Deli preko myspace Deli preko reddit Deli preko stumble Deli preko technorati Deli preko twitter

xx
ESC 2016 - Polufinala i finale - LIVE

Započeo Miloš

818 Odgovora
12247 Pregleda
Poslednja poruka 17 Maj 2016, 22:40:58
Boxy
xx
ESC 2014 - Polufinala i finale - LIVE

Započeo Miloš

292 Odgovora
6125 Pregleda