Autor Tema: Bregović komponuje za "Evrosong"!  (Pročitano 63220 puta)

• MishaLe
  • Jr. Member
  • **
  • Zemlja: rs
Bregović komponuje za "Evrosong"!
« poslato: 14 Januar 2010, 01:44:41 »
Bregović komponuje za “Evrosong”!

SRPSKI predstavnik na ovogodišnjem "Evrosongu" u Oslu, kako "Novosti" ekskluzivno saznaju, takmičiće se sa pesmom koju će komponovati Goran Bregović! Dobro obavešteni izvori tvrde da je RTS, osim sa šefom "Orkestra za svadbe i sahrane", kontaktirao i sa drugim poznatim autorima - Momčilom Bajagićem Bajagom, Vladom Georgievim i Željkom Joksimovićem, ali je sada već sigurno da će naš predstavnik na predstojećem muzičkom takmičenju pevati pesmu Gorana Bregovića. Menadžer slavnog kompozitora i prvi čovek "Mjuzik star prodakšna" Raka Marić u sredu nije želeo ni da potvrdi ni da demantuje ovu informaciju, ali ne krije da će njegova produkcijska kuća biti koproducent srpskog tima za "Evrosong", odnosno da će pomoći oko marketinga, priprema i lobiranja za našeg predstavnika u Oslu. Zanimljivo je da će ovo biti drugo Bregovićevo učešće kao autora na "Evrosongu". Naime, on je 2006. godine uradio aranžaman i produkciju za pesmu "Moja štikla" sa kojom je Severina Vučković predstavljala Hrvatsku u Atini.
Do prošle godine naš predstavnik za "Evrosong" birao se na "Beoviziji", ali je nacionalna televizija zbog finansijske krize nedavno odlučila da ukine ovaj festival i ustanovi novi način izbora. Prema novom pravilniku o izboru srpskog predstavnika na "Evrosongu", RTS angažuje jednog kompozitora koji za različite izvođače komponuje nekoliko pesama, a interpretatore bira kompozitor uz saglasnost RTS. Prema propozicijama, odabrani kompozitor mora da bude značajno autorsko ime u muzici i da je svojim umetničkim delovanjem ostvario zapažene rezultate. Pobednička kompozicija, između nekoliko pesama koje će Bregović komponovati, biće izabrana SMS-glasovima gledalaca u direktnom programu na RTS. Spekuliše se da je jedan od potencijalnih izvođača Breginih kompozicija i kandidata za put u Oslo, Emina Jahović. Mada već nekoliko godina živi u Turskoj, gde je udata za tamošnju pevačku zvezdu Mustafu Sandala, popularna pevačica je u više navrata izjavljivala da bi, u slučaju da konkuriše za takmičenje na "Evrosongu", isključivo predstavljala Srbiju.

VLADO GEORGIEV: ODBIO SAM RTS
VLADO Georgiev u sredu nam je potvrdio da su s njim kontaktirali iz RTS i pokušali da se dogovore oko komponovanja numera za "Evrosong".
- Istina je da su me iz RTS zvali, ali sam ih odmah odbio i to iz dva razloga - kaže Barba. - Prvi je taj što mi se ne dopada način na koji se bira naš predstavnik za "Evrosong", a drugi je što nisam veliki simpatizer tog takmičenja.

Izvor: Novosti.rs

Linkback: http://forum.musicserbia.rs/index.php?topic=367.0
« Poslednja izmena: 14 Januar 2010, 01:55:51 Miloš »

OGAE Serbia forum

• Miloš
  • Administrator
Re: Bregović komponuje za "Evrosong"!
« Odgovor #1 poslato: 14 Januar 2010, 02:29:42 »
Ako RTS potvrdi izbor Bregovića, bio bih zadovoljan, ali naravno, ako napravi nešto dobro. Njegov stil volim, a nadam se da će ponuditi i nešto drukčije od muzike po kojoj je poznat.

« Odgovor #2 poslato: 14 Januar 2010, 07:33:28 »
to nebi bilo loše Brega je majstor , a još ako i predstavnik bude dpbar , pun pogodak....

• nick-cg
  • Hero Member
  • Zemlja: me
« Odgovor #3 poslato: 14 Januar 2010, 10:35:57 »
Samo da ne bude "eksperimentisanja" kao sa Severinom, koja je u Atini osvojila 56 poena, od kojih 42 od ex-yu drzava!  ::)

01 :it: Occidentali's Karma    05 :is: Paper
02 :fi: Blackbird              06 :fr: Requiem
03 :no: Grab The Moment        07 :lv: Line
04 :be: City Lights            08 :pt: Amar Pelos Dois

• MIM
  • Sr. Member
« Odgovor #4 poslato: 14 Januar 2010, 11:43:14 »
Da li je moguce? Samo da ne bude opet Stikla. I da li je moguce da su kontaktirali Georgijeva? Zar toliko nemaju sluha? Pa, koja njegova pesma bi mogla dobro da prodje? Neke pesme su stvarno lepe i stvarno nisu za Eurosong

• kuwagat
  • Hero Member
« Odgovor #5 poslato: 14 Januar 2010, 12:20:42 »
nesto mi ovo ne ide na dobro sve....bice Stikla ili Gas Gas sindrom,sigurno,i jos Emina kao izvodjac.....mada,moze da bude ok...mac sa dve ostrice...

• etica
  • Hero Member
« Odgovor #6 poslato: 14 Januar 2010, 12:35:24 »
Ja se izvinjavam, ali  moracu ponovo da naglasim da nigde ne postoji pravilnik o tome koje pesme jesu ili nisu za ESC. Ako je neka pesma lepa bice lepa i na Eurosongu i van njega, a od niza drugih okolnosti zavisi da li ce dobro proci ili ne! Sigurna sam da bi Vlado uradio dobre pesme i da bi bio potpuno osvezenje na ESC-u, posto pesama u tom stilu, cini mi do sada nije bilo!
A sto se tice Brege i ja se nadam da nece biti nesto kao "Stikla".......Mozda bude kombinacija "Dugmeta" i ovog sto sada radi?! To bi bilo interesantno! A mozda bude i nekog malo "zesceg" zvuka, ipak je bio roker?! Videcemo!

« Odgovor #7 poslato: 14 Januar 2010, 12:51:09 »
 :sax: :truba: :trombon: :truba: :truba: :sax: :bubanj: :dj:
sviđa mi se što je to Brega, navijao sam za njega ili Sanju Ilića, ali mi  je drago da će ići dobra muzika u Oslo! Voleo bih da odu trube, nešto kao Balkanikina najnovija pesma CEPAJ, trubači sa nekim brzim ritmom, možda neki mix, da naprave pesmu koja će se slušati po svim diskotekama u Evropi...  ;:)) ;:)) ;:)) ;:)) ;:)) :G)

• Milos-S
  • Global Moderator
  • Veliki Brat koji sve posmatra
« Odgovor #8 poslato: 14 Januar 2010, 12:51:58 »
Mislim da je ovo istina, samo treba jos RTS da potvrdi. Ja sam sad bas procitao u "Vecernjim novostima", a vidim i Mondo isto pise, ne verujem da je dezinformacija.

Zadovoljan sam izborom, moze se ocekivati dobra pesma.  :G) Vise sam bio za Kornelija, ali i Bregovic je dobar izbor.

• Bruno
  • Sr. Member
  • Zemlja: hr
« Odgovor #9 poslato: 14 Januar 2010, 12:57:58 »
Samo da ne bude "eksperimentisanja" kao sa Severinom, koja je u Atini osvojila 56 poena, od kojih 42 od ex-yu drzava!  ::)

zakinulo nas tad. a bili smo bolji od pola zemalja

« Odgovor #10 poslato: 14 Januar 2010, 13:17:43 »

;:)) ;:)) ;:)) ;:))
idemo veselo EVROPO!!!!!

ili nešto na ovaj fazon...

:sax: :truba: :trombon: :truba:
 ;(:); ;:)) :E ;:); :y) :drunk: :cheer: !_! :y) :lol)) ;lz:)
 :rsb:  :win: :rsb:
« Poslednja izmena: 14 Januar 2010, 13:43:48 Milos-S »

• Scooby
  • Golden Member
  • Zemlja: aq
« Odgovor #11 poslato: 14 Januar 2010, 17:20:04 »
Ne znam kako da reagujem, nisam baš presrećan ovom informacijom jer mi odmah "štikla" u glavi.
Ali hajde videćemo, nadam se da će ponuditi pesmu i Ogiju!

• Djole89
  • Golden Member
« Odgovor #12 poslato: 14 Januar 2010, 17:28:53 »
Takodje nisam ni ja bas presrecan povodom ovoga, i iskreno se nadam da nece biti nesto poput ''Stikle''.....

« Odgovor #13 poslato: 14 Januar 2010, 17:54:02 »
Svidja mi se izbor. :G) Volim njegov stil i nadam se da nece omanuti.

Meni se svidja ,,Stikla'' i sve pesme koje imaju tradicionalni prizvuk, mada je tekst malo glupav.

« Odgovor #14 poslato: 14 Januar 2010, 19:03:04 »
Ako ne bude Stikla, bice super. Posto mu je vecina ostalih pesama ok, i njegov stil je dobar, po mom misljenju. Navijam za nesto brzo, jako i efektivno. Tipa Gas, gas (samo drugi text xD). I da ne peva onaj dugokosi decko sto peva sa njim, mnogo zavija :P

OGAE Serbia forum

Deli preko delicious Deli preko digg Deli preko facebook Deli preko furl Deli preko linkedin Deli preko myspace Deli preko reddit Deli preko stumble Deli preko technorati Deli preko twitter

xx
XXXV Srbovizija - Vršac - "All good things are wild, and free!"

Započeo Bebi

400 Odgovora
10150 Pregleda
Poslednja poruka 15 Septembar 2011, 08:34:47
Petar
xx
LXIV Srbovizija - Varaždin - "Oboji svijet u svoje boje!"

Započeo rafael

352 Odgovora
6412 Pregleda