Autor Tema: Izbor 2010 - kompozitor, izvođači  (Pročitano 17958 puta)

• Miloš
  • Administrator
  • Zemlja: rs
Izbor 2010 - kompozitor, izvođači
« poslato: 30 Decembar 2009, 02:09:10 »

Novi način izbora predstavnika Srbije za Evroviziju

Upravni odbor Radio-televizije Srbije usvojio je novi pravilnik o izboru srpskog predstavnika za narednu "Pesmu Evrovizije", po kojem će jedan kompozitor pisati takmičarske pesme koje će izvoditi nekoliko izvođača. Interpretatore koji će izvesti kompozicije bira kompozitor uz saglasnost RTS-a. Pobednička kompozicija biće odabrana SMS glasovima gledalaca u okviru direktnog programa koji će realizovati RTS.

Prema novom pravilniku koji je usvojio Upravni odbor, odluka o izboru kompozitora biće saopštena tokom januara. "Kompozitor, angažovan po pozivu, bira se po sledećim kriterijumima: značajno je autorsko ime u oblasti popularne muzike, svojim umetničkim delovanjem ostvaruje zapažene rezultate, i svojim umetničkim radom garantuje najviše profesionalne standarde", saopštio je Upravni odbor.

Svaka nacionalna televizija, prema pravilniku Evropske radiodifuzne Unije samostalno odlučuje na koji će način odabrati predstavnika za "Pesmu Evrovizije". "Zbog posledica opšte finansijske krize sve zemlje preispituju način izbora kandidata, a nekoliko je već odustalo od učešća na takmičenju u Oslu 2010. godine. Kako bismo našim gledaocima omogućili da i dalje prate rezultate srpskog predstavnika na najprestižnijem evropskom muzičkom takmičenju, odlučili smo da i sledeće godine nastupimo, ali da bitno smanjimo troškove nacionalnog izbora", saopštio je Upravni odbor.

Linkback: http://forum.musicserbia.rs/index.php?topic=348.0
<a href="http://musicserbia.rs/forum/potpis1.swf" target="_blank" class="new_win">http://musicserbia.rs/forum/potpis1.swf</a>

OGAE Serbia forum

• SRECKO
  • Hero Member
Re: Izbor 2010 - kompozitor, izvođači
« Odgovor #1 poslato: 30 Decembar 2009, 13:24:24 »
Javni servis RTS odlučio je da promeni način izbora srpskog predstavnika na „Evrosongu” koji će se u maju održati u Oslu. RTS je juče saopštio da će angažovati kompozitora koji će napisati nekoliko pesama za različite izvođače po svom izboru, a pobednička kompozicija će biti izabrana na osnovu SMS glasova gledalaca. “Pre svega želim da naglasim da ćemo sigurno učestvovati na ‘Pesmi Evrovizije’, ali i da želimo da bitno smanjimo troškove nacionalnog izbora. Zbog toga je Upravni odbor RTS juče usvojio novi pravilnik o izboru predstavnika Srbije koji podrazumeva da će RTS angažovati kompozitora koji će za različite izvođače napisati nekoliko pesama. Kompozitor mora da bude značajno autorsko ime u oblasti popularne muzike”, saopštila je Duška Vučinić-Lučić, portparol RTS-a, a prenosi “Blic”.Po njenim rečima, ime odabranog kompozitora će biti saopšteno sredinom januara i on će komponovati od tri do pet numera koje će otpevati izvođači koje on odabere, uz saglasnost RTS. Pobednička kompozicija će biti izabrana SMS glasovima gledalaca u okviru direktnog programa koji će realizovati RTS, najverovatnije krajem februara.

« Odgovor #2 poslato: 30 Decembar 2009, 14:45:15 »
Jednostavno sam znao da će i prošle godine poslati neki ŠIT kako bi bili sigurni da nećemo ponovo pobediti, jer je Tijanić bankrotirao nakon ESC-a u BG-u. To im je i bio cilj do 2007/8-e da pobedimo, napravimo tu Evroviziju i da se narednih sto godina hvalimo kako smo bili domaćini pomenute. Znao sam da će Beovizija jako oslabiti sa kvalitetom pesama što se i dokazalo prošle godine, ali da će doći do ukidanja Beovizije, nisam verovao da će dotle doći sve ovo. Sada sam siguran sto posto u ono u šta sam sumnjao, a to je da ćemo i ove godine poslati neku pesmu čije su šanse ispod proseka da će pobediti, verovatno im je nakon prošlogodišnje blamaže cilj samo da se nađemo u finalu, ali ne i da postignemo neki uspeh, jer za novu EVROVIZIJU U SRBIJI TIJANIĆ I RTS NEMAju PARA! Zatečen sam...  AMAN, zašto se izbegava pravilo NEKA NAJBOLJI POBEDI već se ide na to KO JE SPREMAN DA FINANSIJSKI PODNESE ESC NEKA BOBEDI, a vi ostali smao se pojavite na sceni i zavedite vaš narod TV magijom da prati ESC!!!!! Daleko bilo... NE MOGU DA VERUJEM!!!!!!!!

« Odgovor #3 poslato: 30 Decembar 2009, 18:33:48 »
Ako Mili bude kompozitor, bilo bi dobro da provuce nekog iz ,,Ja imam talenat''. Ima tu odlicnih pevaca.

Npr.

Oliver Katic

Marija Lazic

Andrea Raicevic

:-* :G)

12 :it:  10 :ee:  8 :fr:  7 :az:  6 :be:  5 :lv:  4 :se:  3 :hu:  2 :ua:  1 :cy: 

« Odgovor #4 poslato: 30 Decembar 2009, 18:40:16 »
Mogao bi da pozove nekog i iz OT.

OT je muzicko takmicenje a talenat je takmicenje gdje kandidati iskazuju vise svojih talenata.

• etica
  • Hero Member
« Odgovor #5 poslato: 30 Decembar 2009, 19:37:20 »
Oliver Katic je dobar izvodjac! Ucestvovao je u prvoj sezoni IDOLA i vec ima jednu svoju pesmu s kojom je ucestvovao na Budvanskom festivalu 2004. Ne bi bilo lose da ga angazuju!

A sta kazete za ovo! Devojka "ubija" kako peva! :ooo: Ja bih je poslala na ESC bez razmisljanja!

« Odgovor #6 poslato: 30 Decembar 2009, 21:56:08 »
Iz OT povuci nekog... obozavam ja Vukija i Paunovica, ali ne mislim da bi dobro prosli na ESC. Previse su rokeri :P Zapravo, nisam sigurna da bi dobro prosao bilo ko iz OT. Mozda Ana... al ona je hrvatica xD Zato bolje neko iz Talenta. Mada, nisam za to da opet saljemo baladu, bolje da naprave neku dobru brzu pesmu, a stv ne znam ko bi to mogao dobro da odradi. Sem gorepomenute AK :) I ove Nele Vukotic sto videh gore

• Any
  • Hero Member
« Odgovor #7 poslato: 30 Decembar 2009, 23:20:49 »
Ja sam za baladu, to nam je uvek dobro prolazilo....

« Odgovor #8 poslato: 31 Decembar 2009, 00:20:02 »
Oliver je nastupio prosle godine na Beoviziji sa grupom Sevdah baby i Mikijem Elementom. Moze se reci da ima iskustva i zainteresovan je za to.

Balade dobro prolaze, ali bih voleo da posaljemo neku etno pemu koja nije balada il ineku brzu modernu. :G)

• SRECKO
  • Hero Member
« Odgovor #9 poslato: 31 Decembar 2009, 00:35:50 »
Oliver?!   ma daj   ::)   čovek je hendikepiran

• Chinchón
  • OGAE member
  • U šemi s moderatorovom sestrom
  • Zemlja: gb
« Odgovor #10 poslato: 31 Decembar 2009, 01:10:45 »
Oliver po meni upravo zbog toga ni nije trebao da ucestvuje na "Ja imam talenat"... On je vec imao prilika da se dokazuje, i ljudi su mogli da ga vide po festivalima. Mnogo mi je bilo drago sto on nije pobedio :)  A i sto je rekao jedan drug sa drugog foruma - izjave su mu veoma ljigave!

Od ovih sa Ja imam talenat, slazem se sto se tice Nele, a ako se ona mala Andrea Raicevic usrala na "Ja imam talenat", zamislite sta bi se desilo na Evroviziji :-\  I ne razumem pomamu za ovom Marijom Lazic, koja ok peva, ali nije nista posebno... Ima lep glas, i to je to...

Ako vec neko treba da ide sa takmicenja talenata, neka to bude Cveta, Sonja Bakic, ili eto ova Nela Vukotic sa Talenata, koja je stvarno razbila :)
Y ahora, vamos a tocar los narices 8)

• Scooby
  • Golden Member
  • Zemlja: aq
« Odgovor #11 poslato: 31 Decembar 2009, 01:51:51 »
Ervineeeee

Zbog ovog zadnjeg u vezi sa Cvetom i Sonjom ima da ti....

...kupim karton piva, i to sve sa po dve litarke, i to tuborg!

Cure su stvarno odlične!

• nikma
  • Golden Member
  • KFY4TK
« Odgovor #12 poslato: 31 Decembar 2009, 09:43:32 »
Ja sam za etno baladu. Šta ću kad volim. :D
* bez Srbije

:gbb: :itb: :seb:  :azb:  :mkb: :ilb: :chb: :hub: :bgb: :cyb:

« Odgovor #13 poslato: 31 Decembar 2009, 10:22:21 »
Cao Nikma. Opet smo na istom forumu.

haha.

• Chinchón
  • OGAE member
  • U šemi s moderatorovom sestrom
  • Zemlja: gb
« Odgovor #14 poslato: 31 Decembar 2009, 12:18:52 »
Ervineeeee

Zbog ovog zadnjeg u vezi sa Cvetom i Sonjom ima da ti....

...kupim karton piva, i to sve sa po dve litarke, i to tuborg!

Cure su stvarno odlične!

;:))
Pazi sta si rekao...
Ja ovakva obecanja pamtim 8)

OGAE Serbia forum

Deli preko delicious Deli preko digg Deli preko facebook Deli preko furl Deli preko linkedin Deli preko myspace Deli preko reddit Deli preko stumble Deli preko technorati Deli preko twitter

xx
Izbor za hit godine

Započeo Aca Srbin

47 Odgovora
6871 Pregleda
Poslednja poruka 14 Januar 2010, 12:50:58
etica
xx
2. Izbor za pesmu Srbovizije

Započeo Sałek

101 Odgovora
5682 Pregleda
Poslednja poruka 12 Maj 2010, 15:16:41
Petar
question
ESC 2016: Naš izbor za Stokholm

Započeo Lund

257 Odgovora
7016 Pregleda
Poslednja poruka 16 Maj 2016, 23:17:45
Ady
xx
FSC SPECIJAL - Izbor za naj hit FSC-a 2011.

Započeo stevan989

192 Odgovora
6042 Pregleda
Poslednja poruka 31 Januar 2012, 10:29:28
Cobbe
xx
Izbor 2011 - kompozitori

Započeo Miloš

924 Odgovora
38730 Pregleda
Poslednja poruka 13 April 2011, 14:59:10
Aca Srbin