Anketa

Za koji će se vid izbora predstavnika Srbije na predstojećem ESC-u RTS odlučiti?

BEOVIZIJA 2010
INTERNI
SLANJEM IZVOĐAČA KOJI JE IZDAO SVOJ CD ZA PGP

Autor Tema: BEOVIZIJA 2010 ?  (Pročitano 24474 puta)

Re: BEOVIZIJA 2010 ?
« Odgovor #15 poslato: 29 Novembar 2009, 19:03:44 »
Moje misljenje je da treba zasrzati Beoviziju, ali sa malo drugacijim pravilima. Prvenstveno, da publika ima veci uticaj od zirija ili barem, da ziri cini mnogo vise ljudi.

Ne svidja mi se kako je u Bosni, ali npr u CG nije bilo lose. Publika izbere predstavnika (npr. i korz OT ili nesto slicno, gde ce moci da upozna neke nepoznate kvalitetne pevace), a onda RTS nadje kvalitetne autore da namenski naprave dobru pesmu, ili vise njih pa opet da se bira.

OGAE Serbia forum

• Simon87
  • OGAE member
  • Konzumirajte diskretno šarm
  • Zemlja: vi
« Odgovor #16 poslato: 29 Novembar 2009, 19:21:08 »
Ja mislim da ce na kraju Emina Jahovic otici na ESC, na ovaj ili onaj nacin

ima sve predispozicije plus izdala album za pgp

• Miloš
  • Administrator
  • Zemlja: rs
« Odgovor #17 poslato: 29 Novembar 2009, 19:41:50 »
Moje misljenje je da treba zasrzati Beoviziju, ali sa malo drugacijim pravilima. Prvenstveno, da publika ima veci uticaj od zirija ili barem, da ziri cini mnogo vise ljudi.

Ne svidja mi se kako je u Bosni, ali npr u CG nije bilo lose. Publika izbere predstavnika (npr. i korz OT ili nesto slicno, gde ce moci da upozna neke nepoznate kvalitetne pevace), a onda RTS nadje kvalitetne autore da namenski naprave dobru pesmu, ili vise njih pa opet da se bira.

Ako bismo birali predstavnika preko OT-a, tek onda nebismo imali šansu da pošaljemo poznate pevače, koji su često kvalitetniji od tih iz OTa, kojima tek predstoji da se pokažu. Publika treba da ima uticaj na izbor predstavnika, ali ne znam da li bi bilo dobro da ima veći od žirija. Da je tako bilo u Moskvu bi otišao OT bend, ali srećom nije :) i inače, kad god bi se Beovizija poklopila sa OT sezonom, ti neafirmisani pevači bi imali prednost jer su trenutno aktuelni, bez obzira na pesmu, što se dalo videti po broju SMS glasova ove godine.

• Simon87
  • OGAE member
« Odgovor #18 poslato: 29 Novembar 2009, 19:44:07 »
slazem se

« Odgovor #19 poslato: 29 Novembar 2009, 19:48:01 »
Ne mislim bukvalno, nego nesto na tu foru. Npr. neko takmicenje sa anonimnim pevacima koje traje duze, da ih publika zavoli, a onda u finalu im se pridruze jos toliko poznatih. Tako nesto... Bitno je da ne traje jedno vece jer kvalitetni anonimni pevaci ne bi imali nikakve sanse.
Ne bi bilo ni lose jedne godine bas izabrati anonimnog i napraviti mu dobru pesmu.

Sustina je da ne bih voleo da neka tamo komisija izabere predstavnika ili pesmu, pa da to objave vec da publika ucestvuje nekako.

• Djole89
  • Golden Member
« Odgovor #20 poslato: 29 Novembar 2009, 19:53:13 »
Mozda je najbolje da RTS odabere nekoliko (recimo 3) poznata i afirmisana izvodjaca, pa da se zatim za njih namenski napisu po 3 pesme razlicitih zanrova... Pa da zatim, glasanjem iskljucivo publike ispada po jedna pesma svakog izvodjaca da bi na kraju ostala po jedna pesma od svakog izvodjaca... Onda bi publika svojim SMS i telefonskim glasovima odlucila ko ce nas predstavljati u Oslu... Eto, ja sam zamislio otprilike takav koncept, koji ne bi bio los, ukoliko ne bude Beovizije...

• Simon87
  • OGAE member
« Odgovor #21 poslato: 29 Novembar 2009, 20:16:32 »
nikad kod nas nece publika sama birati, pomirite se s tim

« Odgovor #22 poslato: 29 Novembar 2009, 20:49:11 »
Realno i ne treba samo publika da bira. Ovo sto je Djole napisao nije lose. Ziri odabere mali broj pesama, a publika je ta koja ce poslednja da da rec.
Kada ima puno pesama, moze biti i neposteno da glasa samo publika.

• Scooby
  • Golden Member
  • Zemlja: aq
« Odgovor #23 poslato: 29 Novembar 2009, 23:20:31 »
Ja mislim da ce na kraju Emina Jahovic otici na ESC, na ovaj ili onaj nacin

ima sve predispozicije plus izdala album za pgp

Slažem se sa tobom, i mislim da bi Emina bila odličan izbor jer se u muzičkom smislu zaista dokazala!
A možda čak i Ivana Jordan - i ona je ekskluzivac PGP-a!!!

• Miloš
  • Administrator
« Odgovor #24 poslato: 29 Novembar 2009, 23:28:15 »
Ja bih više voleo Jordanku od njih dve :cheer:

« Odgovor #25 poslato: 29 Novembar 2009, 23:42:17 »
Obe imaju odlicne pesme. ,,Lazarica'' bi gotovo sigurno bila u TOP 5, a ni ,,Bomba'' nije losa.
Emina ima odlicne nastupe i uz dobru pesmu bi sigurno privukla paznju, ali i glasove.

• kuwagat
  • Hero Member
« Odgovor #26 poslato: 29 Novembar 2009, 23:43:35 »
Emina ne moze bas da peva fino uzivo..bolje Ivana Jordan

• Chinchón
  • OGAE member
  • U šemi s moderatorovom sestrom
  • Zemlja: gb
« Odgovor #27 poslato: 30 Novembar 2009, 00:17:35 »
Ako bismo birali predstavnika preko OT-a, tek onda nebismo imali šansu da pošaljemo poznate pevače, koji su često kvalitetniji od tih iz OTa, kojima tek predstoji da se pokažu.

Pa?
I sam Ribak je poteko iz Idola. Nije bio nista posebno popularan u Norveskoj kad je pobedio na nacionalnom izboru ;)

Publika treba da ima uticaj na izbor predstavnika, ali ne znam da li bi bilo dobro da ima veći od žirija.

Glasovi publike se ne mogu namestiti, glasovi zirija itekako mogu!

Da je tako bilo u Moskvu bi otišao OT bend, ali srećom nije :)

Pa bio bih 618 puta zadovoljniji da su OT Bend isli, nego Kon  :-\

i inače, kad god bi se Beovizija poklopila sa OT sezonom, ti neafirmisani pevači bi imali prednost jer su trenutno aktuelni, bez obzira na pesmu, što se dalo videti po broju SMS glasova ove godine.

Vracam se na prvi deo posta koji sam posebno kvotovao.
Uostalom, Spanija je birala svog predstavnika za ESC par puta, tako sto je isao pobednik OT-a - Rosa Lopez recimo :)
Y ahora, vamos a tocar los narices 8)

• Miloš
  • Administrator
« Odgovor #28 poslato: 30 Novembar 2009, 00:54:44 »
Naravno, bude tu dobrih pevača, ali ja sam za varijantu da se da šansa i poznatima i tim novajlijama. Realno, OT bend nebi osvojio onoliko glasova da nije bio u žiži interesovanja, posebno dečurlije, što se moglo primetiti i u Sava Centru. Dakle, glasalo se većinom jer je to nešto aktuelno i trenutno primamljivo a ne toliko za pesmu. Imajući to u vidu, nebi trebalo niko da se buni što nije uvaženo mišljenje publike. Meni je, iako ne najbolji na festivalu, Kon imao zanimljiviju pesmu od tog benda sa više karakterističnog zvuka za Srbiju, al' eto da se publika više pitala nebi niko ni imao razloga da okuša sreću, kad vidi da ne može nadmašiti OT-ovce. Setimo se NoName-a 2005., jel misliš da se glasovi publike nisu tada namestili? Sve se može na ovim prostorima 8)

• kuwagat
  • Hero Member
« Odgovor #29 poslato: 30 Novembar 2009, 00:56:33 »
da su namesteni ne bi Jelena dobila tih 10........

OGAE Serbia forum

Deli preko delicious Deli preko digg Deli preko facebook Deli preko furl Deli preko linkedin Deli preko myspace Deli preko reddit Deli preko stumble Deli preko technorati Deli preko twitter

xx
BEOVIZIJA ARTIST FEST

Započeo stevan989

81 Odgovora
7814 Pregleda
Poslednja poruka 09 Jul 2009, 18:18:40
Simon87
xx
Beovizija update-i na Twitteru

Započeo stacionari

4 Odgovora
7376 Pregleda