Anketa

Za koji će se vid izbora predstavnika Srbije na predstojećem ESC-u RTS odlučiti?

BEOVIZIJA 2010
INTERNI
SLANJEM IZVOĐAČA KOJI JE IZDAO SVOJ CD ZA PGP

Autor Tema: BEOVIZIJA 2010 ?  (Pročitano 24033 puta)

• SRECKO
  • Hero Member
  • Zemlja: rs
BEOVIZIJA 2010 ?
« poslato: 28 Novembar 2009, 09:38:03 »

Kako se prica po estradnim kuloarima, najveca televizijska kuca u Srbiji želi da stavi tacku na brojne skandale koji su poslednjih godina pratili "Beoviziju", festival na kome je biran predstavnik Srbije. Kao jedan od razloga pominje se i svetska ekonomska kriza, koja nije zaobišla Srbiju, pa ni RTS. Na koji nacin ce biti izabran predstavnik Srbije na "Evrosongu" koji ce se 25, 27. i 29. maja 2010. godine održati u Norveškoj, bice poznato za nekoliko dana. "Dogovaramo se šta bi bilo najbolje. Još nismo definitivno odlucili da li cemo srpskog predstavnika birati kao i prethodnih godina na "Beoviziji" ili na neki drugi nacin, kako to rade zemlje u okruženju. Postoje razni predlozi, a konacni rezultati dogovora u RTS-u znace se za nekoliko dana", rekla je za "Vesti" Duška Vucinic-Lucic, PR Javnog servisa RTS. Prva "Beovizija" održana je 2003. godine na inicijativu Marine Tucakovic i zamišljena je kao takmicarski festival na kome se bira predstavnik, tada zajednicke države Srbije i Crne Gore, na "Evrosongu". Godinu dana kasnije posle 12-godišnje pauze na najvece evropsko muzicko takmicenje vratili smo se sjajnim plasmanom Željka Joksimovica, koji je sa pesmom "Lane moje" osvojio drugo mesto u Instanbulu.
Medutim, narednih godina "Beovizija" se pretvorila u poprište brojnih svada, skandala i nameštanja, pa ne cudi što je RTS odlucio da nešto konacno promeni. Ivana Peters sa grupom "Negativ" na "Beoviziji" je nastupila dva puta, ali više nema nameru da se na ovakav nacin bori za mesto predstavnika Srbije na "Evrosongu"."Ne bih više ucestvovala na festivalu "Beovizija" jer ne želim više ni sa kim da se takmicim. U pevanju, po mom mišljenju, nema takmicenja. Tako da ovaj nacin izbora za mene nije nimalo primamljiv", potvrdila je Ivana.
Osim Hrvatske, koja ima takmicarski festival pod imenom "Dora", vecina zemalja bivše Jugoslavije predstavnika bira ili na osnovu ponudenih kompozicija ili se odabere izvodac za koga se namenski pišu pesme, pa se bira najbolja. Makedonci su nekoliko puta menjali nacin izbora svog predstavnika, ali se nijedan nije pokazao kao uspešan zbog "mršavog" plasmana na "Evrosongu" poslednjih godina. I "Doru" prate brojni skandali, a prošle godine mnogi hrvatski pevaci javno su optužili Toncija Huljica tvrdeci da je namestio pobedu Igoru Cukrovu na "Dori".

Linkback: http://forum.musicserbia.rs/index.php?topic=321.0
« Poslednja izmena: 28 Novembar 2009, 21:29:20 SRECKO »

OGAE Serbia forum

Re: BEOVIZIJA 2010 ?
« Odgovor #1 poslato: 28 Novembar 2009, 11:36:11 »
Ahm, nije baš da bih voleo da nas predstavlja Negativ. Očekivano je bilo da će raditi na tome da nešto promene nakon onakve godine.

• kuwagat
  • Hero Member
« Odgovor #2 poslato: 28 Novembar 2009, 12:21:12 »
hmmm moze Negativ sto se mene tice..mogu da naprave dobru pesmu+Ivanin glas,bilo bi super...

• Milos-S
  • Global Moderator
  • Veliki Brat koji sve posmatra
« Odgovor #3 poslato: 28 Novembar 2009, 13:56:29 »
Mozda je najbolje da primenimo onakav princip kao Bosna sto radi, mada i tu je otvoren teren za muckalice, kao i svuda...........

Ja, iskreno, vise volim BVZ, ali ima i interni nacin izbora svoje prednosti.

• kuwagat
  • Hero Member
« Odgovor #4 poslato: 28 Novembar 2009, 14:00:56 »
neka promene nesto,ali ne interno...nekako..vise volim kada i mi imamo udeo...mozda da izaberu oni nekog izvodjaca/grupu,pa recimo bude 5 pesama,pa mi biramo koja pesma ide..neka kombinacija makar,a cisto interno mi se ne dopada

• Milos-S
  • Global Moderator
« Odgovor #5 poslato: 28 Novembar 2009, 14:12:00 »
Da, i tako je prihvatljivo skroz  :)

Mogu i malo da obogate taj program, zovu jos nekog predstavnika osim ovih iz ex-yu regiona, i moze to isto zanimljivo da bude.

Samo da ne bude Joksimovic :dq:

Najvise bih voleo da to bude neko kao sto je Trkulja mozda, ili Van Gogh. Negativ bas i ne

• Djole89
  • Golden Member
« Odgovor #6 poslato: 28 Novembar 2009, 15:36:49 »
Ne bi to bilo lose, mada mi je Beovizija bas prirasla za srce, ali ako ce se okoncati te malverzacije i birati NAJKVALITETNIJA I NAJBOLJA pesma, imaju moju punu podrsku... :)
:atb: :nob: :aub: :seb: :ilb: :rsb: :byb:  :eeb: :sib: :mtb:

11.  :gb: 12.  :bg: 13.  :fi: 14.  :ch: 15.  :it: 16.  :az: 17.  :is: 18.  :nl: 19.  :cz: 20.  :hr:

21.  :ua: 22.  :de: 23.  :ie: 24.  :cy: 25.  :dk: 26.  :mk: 27.  :md: 28.  :ro: 29.  :be: 30.  :lv:

31.  :es: 32.  :ge: 33.  :fr: 34.  :gr: 35.  :sm: 36.  :pt: 37.  :hu: 38.  :ru: 39.  :am: 40.  :pl:

41.  :al: 42.  :me: 43.  :lt:

• SRECKO
  • Hero Member
« Odgovor #7 poslato: 28 Novembar 2009, 17:43:49 »
  Ja bih voleo da sistem bude sledeci:
- na konkurs se salju kompozicije koju izvodi izvodjac koji ce se takmiciti (nema naknadne promene izvodjaca)
- selekciona komisija bira 5 izvodjaca
- kompozitori namenski rade za njih jos jednu pesmu
- finalno vece "SERBIAVISION"  :)
- glasanje: iskljucivo preko SMS-a

• Scooby
  • Golden Member
  • Zemlja: aq
« Odgovor #8 poslato: 28 Novembar 2009, 18:58:10 »
Ja se veselim Beoviziji i svake godine sa nestrpljenjem očekujem to takmičenje, i volim je sa svim njenim skandalima! Na kraju krajeva sve je to show bussines!

A zašto Srbija da se ugleda na zemlje u okruženju u vezi sa svojim nacionalnim izborom! Izuzmemo li ovu zadnju godinu , koja od tih zemalja je u zadnjih 5 godina imala bolji plasman od nas?

Ja bi voleo da se dozvoli učešće i stranih autora kao i da ne postoji ograničenje u vezi sa jezikom na kom će pesma biti izvedena (jer svima je jasno da se prevođenjem gubi dobar deo smisla same pesme)!!!!
I naravno, neka glasa samo publika, a glasovi da se prezentuju po regionima (tipa Vojvodina, Šumadija, Kosmet, Raška i sl. pa čak i Republika Srpska - zašto da ne, jer RTRS svake godine direktno prenosi obe večeri Beovizije)!!!!

Dakle samo ne interno - jer tu su malverzacije najveće!!!!
Jer da se forsira interni izbor - to znači da izvođači i bendovi poput Dušana Zrnića, Blah blah benda, Etra, Negativa nikada ne bi dobili šansu - a počastili su nas odličnim pesmama u zadnje vreme - obožavam Zbunjenu, Maler i mnoge druge.....

• Chinchón
  • OGAE member
  • U šemi s moderatorovom sestrom
  • Zemlja: gb
« Odgovor #9 poslato: 28 Novembar 2009, 19:29:50 »
A koja to okolna zemlja bira interno, osim Bosne?!  :-\

Slovenija - jes da nije okolna, ali ok... ex-yu - svake godine ima Emu
Hrvatska - Dora
Crna Gora - studio s balonima (izuzev ove godine)  ;D
Makedonija - Skopjefest
Albanija - Festival i Kenges
Rumunija - nacionalni izbor
Bugarska - isto tako

znaci, jedino Bosna.

Sve u svemu, ja Beoviziju obozavam  ;D  Jes da svake godine imamo ocajnog pobednika po mom misljenju (izuzev 07), i jeste da je verovatno svaka Beovizija bila namestena, ali pa sta... Imamo nesto sto sve te gore navedene zemlje nemaju, i sto nas razlikuje od svih tih ostalih - mnogo bolji stage, smesni revijalni deo sa milion nagrada, prebrojavanje glasova koji se inace automatski prikazu na monitoru, tu nema sta da se prebrojava  :D , i na kraju najbitnije - skandal!  8)

Hocu da i dalje ostane Beovizija, nece biti isto bez :(

A interno - ne znam koga bih slao... I tu postoji mnoooooooogo veca sansa da ce nas predstavljati neki dobar izvodjac, da. Ali to ne znaci da ce mu-joj-im pesma biti dobra. I u slucaju internog izbora - mi kao gledaoci nemamo tu sta da se pitamo  ::)  Da ne pominjem da nema skandala  :(
Y ahora, vamos a tocar los narices 8)

• SRECKO
  • Hero Member
« Odgovor #10 poslato: 29 Novembar 2009, 09:25:06 »
POLL     ;D 

• euronik
  • Hero Member
  • ..ali ja pevam na Evroviziji..ahahahahaha!
« Odgovor #11 poslato: 29 Novembar 2009, 15:07:33 »
BEOVIZIJA!I TACKA!!!!!!!!!!!!!!!!!
ESC 2017 top 20 by euronik:
:itb::hub::beb::rsb::mkb::dkb::seb::isb::fib::eeb:
:azb::frb::ptb::czb::aub::mdb::ilb::meb::lvb::gbb:

• Milos-S
  • Global Moderator
« Odgovor #12 poslato: 29 Novembar 2009, 15:23:27 »
Stanje na poll-u jednoglasno  :D  ;zv:)

• vesna
  • Sr. Member
« Odgovor #13 poslato: 29 Novembar 2009, 16:36:46 »
bas sam se razocarala kad procitah ovo....
Gubitnici uvek traze razloge, a pobednici nacine..

Re: ESC 2010: arena, logo, grafika, scena
« Odgovor #14 poslato: 29 Novembar 2009, 17:25:59 »
Poznati muzički festival, na kojem se bira predstavnik "Evrovizije", najverovatnije se više neće održavati!

Muzičko takmičenje "Beovizija", na kojoj se bira naš predstavnik na izboru za "Pesmu Evrovizije", je pred gašenjem! Posle povlačenja brojnih zemalja, nedavno i Crne Gore, Radio-televizija Srbije sve je bliža odluci da ugasi ovaj festival i delegata za "Evrosong" bira po novom sistemu. To znači da RTS izabere interpretatora koji otpeva tri numere, a publika glasa sa kojom pesmom će da učestvuje na "Evrosongu".

- Dogovaramo se šta bi bilo najbolje. Još nismo definitivno odlučili da li ćemo srpskog predstavnika birati kao i prethodnih godina na "Beoviziji" ili na neki drugi način, kako to rade zemlje u okruženju. Postoje razni predlozi, a konačni rezultati dogovora u RTS-u znaće se za nekoliko dana - rekla je Duška Vučinić-Lučić, šef PR službe RTS na ovu temu.

OGAE Serbia forum

Deli preko delicious Deli preko digg Deli preko facebook Deli preko furl Deli preko linkedin Deli preko myspace Deli preko reddit Deli preko stumble Deli preko technorati Deli preko twitter

xx
BEOVIZIJA ARTIST FEST

Započeo stevan989

81 Odgovora
7576 Pregleda
Poslednja poruka 09 Jul 2009, 18:18:40
Simon87
xx
Beovizija update-i na Twitteru

Započeo stacionari

4 Odgovora
7275 Pregleda