Autor Tema: Dečja pesma Evrovizije 2010.  (Pročitano 23040 puta)

• SRECKO
  • Hero Member
  • Zemlja: rs
Dečja pesma Evrovizije 2010.
« poslato: 30 Jul 2010, 18:19:10 »

Radio-televizija Srbije u cilju razvijanja i unapređenja muzičkog stvaralaštva mladih u oblasti popularne muzike i promovisanja talenata, organizuje izbor predstavnika Srbije za međunarodno takmičenje Junior Eurovision Song Contest 2010, koje će se održati 20. novembra 2010. u Minsku, Belorusija, u organizaciji Evropske unije za radio-televiziju.

RADIODIFUZNA USTANOVA
RADIO  TELEVIZIJA SRBIJE
Takovska 10, 11000 Beograd                

Raspisuje javni    

KONKURS  

Radio-televizija Srbije u cilju razvijanja i unapređenja muzičkog stvaralaštva mladih u oblasti popularne muzike i promovisanja talenata, organizuje izbor predstavnika Srbije za međunarodno takmičenje Junior Eurovision Song Contest 2010, koje će se održati 20. novembra 2010. u Minsku, Belorusija, u organizaciji Evropske unije za radio-televiziju.

Srbiju će na takmičenju Junior Eurovision Song Contest 2010 predstavljati kompozicija koja pobedi na takmičenju koje će biti održano u septembru 2010. u Beogradu.

Uslovi konkursa su sledeći:

a) da kompozicija traje najviše 2 min. i 45 sek., a najmanje 2 min. i 30 sekundi,

b) da kompozicija mora biti napisana i izvedena na jezicima u službenoj upotrebi u Srbiji,

v) da tekst i melodija kompozicije nisu prethodno javno objavljeni i izvedeni i komercijalno korišćeni,

g) da kompoziciju na sceni može da izvede najviše 6 izvođača,

d) da najmlađi takmičar može imati 10 godina, a najstariji 15 godina na dan finalnog takmičenja 20. novembra 2010. godine,

đ) da autori kompozicije moraju učestvovati u izvođenju kompozicije,

e) da su autori i izvođači državljani Srbije, odnosno rezidenti Srbije, najmanje poslednje dve i po godine,

ž) autori treba da prilože finalni ili demo snimak na CD-u, u trajanju do 2 minuta i 45 sekundi,

z) radovi moraju biti potpisani punim imenom i prezimenom, godinom rođenja, sa adresom, telefonom (e-mail adresom) autora muzike i teksta,

i) učesnici konkursa, čija dela budu odabrana, prenose na RTS pravo da se njihovo delo umnožava i stavlja u promet (u štampanom grafičkom obliku i u obliku snimka - audio, MP3, midi fajl....svetska prava ili world copyright), aranžira, prvi put javno izvede, snimi za radio i TV, emituje preko radija i TV, svim sada poznatim i budućim modalitetima emitovanja, snimi na nosač zvuka i slike (CD, kasete, videokasete i DVD), da se kompozicije koriste kao melodije za mobilne telefone (ring tonovi) tj. upodobljuje za distribuciju kao mobile conecte, odnosno da sva navedena prava koja RTS stiče kao isključivi nosilac prostorno, predmetno i vremenski neograničeno, prenese na treća lica,

j) autorima odabranih dela garantuje se javno izvođenje na izboru za predstavnika Srbije na Dečjoj pesmi Evrovizije 2010. i direktno izvođenje preko televizije,

k) autoru dela koje dobije najveći broj glasova pripada pravo učešća na takmičenju za »Junior Eurovision Song Contest 2010» u Minsku, Belorusija.

Prijave na konkurs sa radovima dostavljaju se u roku od 30 dana od dana objavljivanja konkursa u javnim glasilima.

l) radovi koji ne ispunjavaju uslove konkursa biće diskvalifikovani,

lj) autori nemaju pravo naknadnog povlačenja prijavljenih dela, a prijavljeni radovi se ne vraćaju,

m) Radio-televizija Srbije ima pravo, da u slučaju bilo kakvih problema oko izvođenja kompozicije ili nastupa izvođača, odabere drugu kompoziciju ili drugog izvođača kompozicije.

Radove poslati do 25. avgusta 2010. godine na adresu RDU, Radio-televizija Srbije, Zabavni program, Muzička redakcija, Takovska 10, 11000 Beograd sa naznakom za Dečju pesmu Evrovizije 2010.

Linkback: http://forum.musicserbia.rs/index.php?topic=516.0
« Poslednja izmena: 24 Oktobar 2010, 10:46:45 Miloš »

OGAE Serbia forum

• Cobbe
  • Hero Member
  • Kao ptica... Kao dete...
Re: Dečja pesma Evrovizije 2010.
« Odgovor #1 poslato: 31 Jul 2010, 10:50:18 »
A ja sam vam priredio kompletan pregled svih dosadašnjih izdanja Dečje Pesme Evrovizije, tekstovi, tabele, pobednici, naši predstavnici, zanimljivosti...

Ako ste znatiželjni, posetite EDIT: Zabranjeno je ostavljanje linkova ka drugim sajtovima.

• Petar
  • Golden Member
  • ICOTYO.
  • Zemlja: ca
« Odgovor #2 poslato: 31 Jul 2010, 11:08:48 »
Posle Nevene Bozovic,pesme su uzas...Dobro,i Maja Lazic nije bila losa.  :-*
Učinilo mi se na trenutak da vas volim. Ne brinite se, prošlo me je.
Anemija - Džamija - Wiwi tetkice - padobranci - bottomčica

• SRECKO
  • Hero Member
« Odgovor #3 poslato: 31 Jul 2010, 11:28:15 »
maznuli mi slogan           ...ima da ih tužim   ;D

« Odgovor #4 poslato: 31 Jul 2010, 11:36:19 »

Maja Mazić. Tebi se izgleda ne dopada jedino Ništa Lično. :)

• SRECKO
  • Hero Member
« Odgovor #5 poslato: 31 Jul 2010, 11:47:13 »
sve su to mamina i tatina deca  8)   ...dok neka čame u muzičkim školama, pomenuti sa tikovima nas predstavljaju na JESC-u.

• Cobbe
  • Hero Member
« Odgovor #6 poslato: 31 Jul 2010, 11:50:18 »
sve su to mamina i tatina deca  8)   ...dok neka čame u muzičkim školama, pomenuti sa tikovima nas predstavljaju na JESC-u.

:D  :D :D

Nisi daleko od istine. ;)

Meni se zapravo ne dopada ni jedan naš predstavnik. Druga deca su zvučala i delovala mnogo profesionalnije.

• Petar
  • Golden Member
  • ICOTYO.
  • Zemlja: ca
« Odgovor #7 poslato: 31 Jul 2010, 11:52:52 »

Maja Mazić. Tebi se izgleda ne dopada jedino Ništa Lično. :)

Da,Maja Mazić :D Ništa Lično i Učitelji stranih jezika...Strašno!

« Odgovor #8 poslato: 31 Jul 2010, 12:15:04 »

:D  :D :D

Nisi daleko od istine. ;)

Meni se zapravo ne dopada ni jedan naš predstavnik. Druga deca su zvučala i delovala mnogo profesionalnije.

To su deca. Ona ne moraju da zvuče profesionalno i tamo su kako bi se zabavljala.

Iako volim JESC mislim da se u nekim stvarima preteruje. Pesme koje smo mi slali tipične su za dečije festivale i zadovoljan sa njima, i pored toga što je sa druge strane trava zelenija.

• Milos-S
  • Global Moderator
  • Veliki Brat koji sve posmatra
« Odgovor #9 poslato: 31 Jul 2010, 14:22:26 »
Slazem se Branimire. Ovo je JESC ipak, ne mozemo to da poredimo sa ESCom.

Meni su se svi nasi predstavnici do sada dopali, ali naravno Nevena je bila najbolja. Nista Licno su prosle godine trebali zaista puno bolje da prodju. Pesme koje smo slali su uglavnom bile potpuno pogodne za ovakvo takmicenje, a sad sto se nekom ne svidja, sta da radimo. Nije ni sve u plasmanu.

• Cobbe
  • Hero Member
« Odgovor #10 poslato: 31 Jul 2010, 17:18:28 »

To su deca. Ona ne moraju da zvuče profesionalno i tamo su kako bi se zabavljala.

Iako volim JESC mislim da se u nekim stvarima preteruje. Pesme koje smo mi slali tipične su za dečije festivale i zadovoljan sa njima, i pored toga što je sa druge strane trava zelenija.

Očigledno me nisi razumeo Branimire.  :o Nisam mislio na tu vrstu profesionalnosti, već na produkciju i sve ono što ide uz to! Možda je prava reč zrelije, a ne profesionalnije. Pobedničke pesme iz 2004, 2005, 2006, pa i 2009 zvuče kao da su urađene za afirmisane pevače, a tako ih deca i izvode, a da ne bih navodio samo pobedničke pesme, dajem primer pesama koje nisu pobedile: Rumunija 2005, Španija 2005, Makedonija 2005, Ukrajina 2006, Makedonija 2008 (Bobi Andonov ako ga se sećate)... i tako redom.

Ovo objašnjenje se isto odnosi i na Miloša-S. Taman da sam pao s kruške pa da poredim JESC i ESC! Takvo poređenje nisam ni izneo. ;)
« Poslednja izmena: 31 Jul 2010, 17:24:42 Cobbe »

• Milos-S
  • Global Moderator
  • Veliki Brat koji sve posmatra
« Odgovor #11 poslato: 31 Jul 2010, 20:20:07 »
Razumeo sam  :G)

Od ovih navedenih dve zaista mogu da pevaju i odrasli, afirmisani pevaci, a dve su tipicne za ovaj festival i decije. Videcemo kako ce sada biti, ja i dalje mislim da pesme i treba skroz decije da budu, jer deca mahom i gledaju festival.

• SRECKO
  • Hero Member
« Odgovor #12 poslato: 31 Jul 2010, 21:41:00 »
njih dvoje bih voleo da vidim i ove godine na nacionalnom izboru

« Odgovor #13 poslato: 01 Avgust 2010, 12:17:00 »
Očigledno me nisi razumeo Branimire.  :o Nisam mislio na tu vrstu profesionalnosti, već na produkciju i sve ono što ide uz to! Možda je prava reč zrelije, a ne profesionalnije. Pobedničke pesme iz 2004, 2005, 2006, pa i 2009 zvuče kao da su urađene za afirmisane pevače, a tako ih deca i izvode, a da ne bih navodio samo pobedničke pesme, dajem primer pesama koje nisu pobedile: Rumunija 2005, Španija 2005, Makedonija 2005, Ukrajina 2006, Makedonija 2008 (Bobi Andonov ako ga se sećate)... i tako redom.

Ovo objašnjenje se isto odnosi i na Miloša-S. Taman da sam pao s kruške pa da poredim JESC i ESC! Takvo poređenje nisam ni izneo. ;)

Nisam ni pomislio da si napravio poređenje između ova dva festivala, već da misliš kako nam je potrebna dorada kako bismo se poistovetili sa zemljama koje kao imaju dobar pristup.

Obrati pažnju na nacionalne izbore Holandije i Belarusije. Aranžman njihovih pesama doveden je do savršenstva, a mnogo se i ulaže u nastup, te promociju same dece što prilikom nacionalnog izbora što u periodu učešća na JESC-u. Deci se ne daje sloboda da uživaju u trenutku, već im pripremaju koreografiju, odevaju ih tako da se uklope u muzički stil kojim se predstavljaju i slično. Ljudi u Španiji razmišljali su pametno i prepoznali da mnogi dečaci i devojčice žele da se predstavljaju kao odrasli. Zato su se, na veliku žalost mnogih, jednostavno povukli sa takmičenja..

« Odgovor #14 poslato: 01 Avgust 2010, 15:50:14 »
Sviđa mi se jer je Švedska odlučila da ne odustane i to što su se Litvanija i Letonija vratile na takmičenje... Super, još se i Moldavija priključila grupi, a žao mi Rumunije i Kipra... Hoću Španiju nazad na JESC!!!
"People demand freedom of speech as a compensation for the freedom of thought which they seldom use."
- Soren Kierkegaard

OGAE Serbia forum

Deli preko delicious Deli preko digg Deli preko facebook Deli preko furl Deli preko linkedin Deli preko myspace Deli preko reddit Deli preko stumble Deli preko technorati Deli preko twitter

xx
Dečja Pesma Evrovizije 2016

Započeo Miloš

827 Odgovora
17950 Pregleda
Poslednja poruka 16 Mart 2017, 12:26:50
Miloš
xx
Dečja Pesma Evrovizije 2017

Započeo Miloš

631 Odgovora
13224 Pregleda