Anketa

GLAS PUBLIKE: Pobednik Forumskog Survivor-a 3 je...?

EvilSmile
16 (42.1%)
Mark
7 (18.4%)
Tutor girl
15 (39.5%)

Ukupno glasova: 38

Anketa završena: 13 Januar 2016, 20:03:21

Autor Tema: FORUMSKI SURVIVOR 3  (Pročitano 33975 puta)

Odg: FORUMSKI SURVIVOR 3
« Odgovor #2955 poslato: 17 Januar 2016, 14:26:58 »
Da, moja greška ;) hvala

OGAE Serbia forum

• Petar
  • Golden Member
  • ICOTYO.
  • Zemlja: ca
« Odgovor #2956 poslato: 17 Januar 2016, 15:12:34 »
Dakle, večeras oproštajna epizoda ;D
Učinilo mi se na trenutak da vas volim. Ne brinite se, prošlo me je.
Anemija - Džamija - Wiwi tetkice - padobranci - bottomčica

« Odgovor #2957 poslato: 17 Januar 2016, 20:00:05 »
Svrha ove emisije nije vređanje, niti omalovažavanje bilo koga, već kratak osvrt na celokupnu sezonu gledano iz ugla produkcije, na pomalo humorističan i zabavan način.
Sve ovo je pisano od prvog dana takmičenja, a stvari koje su se dešavale "iza kulisa" smo saznali na razne načine.
Ukoliko se ne slažete sa nama i mislite i znate da se drugačije desilo, bili bismo vam zahvalni da u komentaru ispod sve to izanaliziramo.

EPIZODA #4

Nakon kraće, novogodišnje pauze, takmičenje je nastavljeno sa novom igrom „Asocijacija“, koju nam je osmislio arheometar i ovom prilikom mu se još jednom zahvaljujemo.
Nakon što joj je lični imunitet izmakao za malo nekoliko puta, Tutor girl je konačno uspela da ga osvoji, pobedivši u ovoj igri, tako što je prva dešifrovala pojmove i pogodila konačno rešenje.
Niko joj je omogućio da bira između duplog i crnog glasa, a po drugi put ove sezone izbaran je crni glas, koji je dobio MrVlaxs. Mark je po drugi put otišao da traži tajni imunitet, ali i ovog puta je potragu bezuspešno okončao.
Iako se na desetom Plemenskom savetu očekivalo Markovo izbacivanje (zbog „izdaje“ klana), to se nije desilo, već je na iznenađenje svih ispala Nikolinanina. Nije baš najjasnije šta se tu desilo, jer su se EvilSmile i MrVlaxs (iako se njegov glas nije računao) odrekli klanskog dogovora i pridružili se Tutor girl i Marku. Možda su se uplašili da bi Nikolinanina mogla da pobedi, kao što im je Vinky rekao nakon izbacivanja?! Ništa nije isključeno.
Tako je Avocado ostao sam na cedilu, ili nam se samo tako činilo. Istina je da je na neki način bojkotovao čitavo takmičenje, tako što nije radio zadatke, niti pisao u temi. Bilo kako bilo, bez ikakve konkurencije, njemu pripada tutula „Najmutavijeg takmičara sezone“. Bar u nečemu da pobedi.
Nikolinanina je dobila četiri glasa, od kojih su tri važeća (Tutor girl, Mark, EvilSmile i MrVlaxs); Nikolinanina je glasala za EvilSmilea, dok je Avocado glasao za Marka.

Tutor girl: Glasam za protiv Nine jer je pogresila, trebalo je da nam veruje. A crni glas ide, npr, Vlaxu, dugo nije bio na meti, pa da ostali odmore.
EvilSmile: Glasam za Nikolinu Razlog je, pa kao i prvi put, od svih ovde najmanje sam komunicirao sa njom. Nista licno, mislim da je jako fina i vaspitana devojcica.

Top 5 i pretposlednja borba. Igrali smo se „Iluzije“ i dodali malo matematike. Pobednik zadatka ide na korak od finalnih 3.
Svi takmičari u ujedinjenju i Bebi su dobili poruku u kojoj su obavešteni da moraju da potvrde učešće u Velikom veću ili u finalu, ako žele da i dalje učestvuju u takmičenju. Ta potvrda ih obavezuje, da će, ako su članovi Velikog veća, postavljati pitanja finalistima, a ako su finalisti, da će sastaviti svoj govor i odgovarati na pitanja Velikog veća.
Pre nego što smo saznali rezultate zadatka, produkcija je odlučila da žetoko sankcioniše Avocada, zbog ignorisanja zadataka i same igre. Razlozi za takvo njegovo ponašanje su samo njemu poznati. Bespotrebno je i nije fer da on zauzima mesto drugima koji žele da se igraju i takmiče u zadacima.
Po drugi put za redom Tutor girl trijumfuje u borbi. Kad neće neće, ali kad je hoće, onda nema stajanja. Ipak, ta pobeda joj nije donela lični imunitet na Plemenskom savetu, jer njega nije ni bilo zbog Avokadove diskvalifikacije, ali je dobila malu prednost na predstojećoj poslednjoj borbi za lični imunitet.
Kako je ostalo jedno upražnjeno mesto u Velikom veću, produkcija je donela odluku da šansu pruži ivani-ns ili Leu, koji su i nakon ispadanja iz igre ostali da prate temu i bili aktivni u njoj. Ivana-ns je odbila ponudu, tako da je Leo postao član Velikog veća.
Treba napomenuti da je Nikolinanina odlučila da po tajni imunitet ode Avocado, a dupli/crni glas je dobio MrVlaxs, ali kao što rekosmo nije bilo Plemesnkog saveta, tako da je i ovaj odabir poništen.
Takmičarima su obelodanjena dva zadatka za tajni imunitet, jer je on prestao da važi. Ove sezone nismo imali prilike da se družimo sa tajnim imunitetom, iako ga je samo Lea našao, nije ga iskoristio.
Sledi manja pobuna od nekih takmičara (čitaj Mislim ono), jer nisu svi u Velikom veću, ali svima je jasno da je Leu apsolutno zasluženo pripalo to mesto.

Četrdesetog dana od početka takmičenja, na red je došla i poslednja borba ove sezone. „Na korak od pobede“ su bili Tutor girl, EvilSmile, MrVlaxs i Mark. U zadatku je trebalo dešifrovati stihove himni i otkriti koje dve države dele grnicu sa slike.
Bez obzira na malu prednost koju je imala u ovoj igri, Tutor girl je naprosto izdominirala u ovoj igri i osvojila skoro pa maksimalan broj poena. Treća uzastopna i najvažnija pobeda za nju.
Tako smo dobili prvu finalistkinju ove sezone. Samo da se prisetimo, u prošloj sezoni je zauzela četvrto mesto, jer nije stigla da uradi poslednji zadatak. Sada je otišla minimalno jedan korak dalje, a da li će i sva tri, ostaje nam da vidimo.
Poslednji, jedanaesti Plemenski savet, na kome takmičari izbacuju jednog saplemenika, je počeo.
Jednoglasnom odlukom poslednji i sedmi član Velikog veća, postao je MrVlaxs. Za njega su glasali svi, dakle Tutor girl, Mark i EvilSmile, dok je MrVlaxs svoj glas dao Marku.

EvilSmile: Vlax, jer za Marka necu a tutorku ne mogu.
MrVlaxs: Mislim da nema sanse da prodjem odnosno da sam ja taj koji leti. Pa eto cisto formalno da glasam za Marka.
Tutor girl: Glasama za Vlaxa jer smo se preostalo troje bas potrudili oko zadatka.

I tako smo dobili troje veličanstvenih. Za titulu Jedinog preživelog boriće se Tutor girl, EvilSmile i Mark.
Sada je njihova sudbina u rukama velikog veća i publike.

Slede pitanja Velikog veća i odgovori finalista.

Nije Vam dozvoljeno da vidite sadržaj spojlera.

« Odgovor #2958 poslato: 17 Januar 2016, 20:00:34 »

« Odgovor #2959 poslato: 17 Januar 2016, 20:01:53 »
Usledili su i govori finalista...

Nakon govora takmičara i trodnevnog propitivanja od strane Veća i odgovora finalista, usledilo je glasanje. Sedam članova Velikog veća i jedan glas publike odlučivali su o sudbini troje veličanstvenih.
Očekivano, Tutor girl je dobila četiri glasa i to od Lea, Bebi, Nika i Vinkija; za EvilSmilea su glasali MrVlaxs, Stole95, kao i publika, doduše za samo jedan glas više od Tutor girl. Očekivao se Nikolinin glas, koji su mnogi unapred pripisali EvilSmileu, čime bi imali nerešen rezultat u finalu 4-4, ali to se nije desilo, jer je Nikolinanina svoj glas dala Marku, kome je to jedini glas. Tako smo nakon Destroyera i Dava konačno dobili prvu damu pobednicu Forumskog Survivora, jednu jedinu, jedinu preživelu TUTOR GIRL!!!

Niko: Ja sam navikao da budem luzer nakon proglasenja rezultata, a ne da i sam glasam pa meni je ovo nesto novo. Za osobu za koju drugi ljudi mole i kune da se glasa sigurno necu glasati, a i ne vidim nista specijalno u nacinu na koji je igrao igru pa nema tu za sta da se glasa. Tako da mi ostaju Mark i Tutor. Oboje su igrali predivnu igru. Imali su i strategiju, i socijalnu igru, bili su najbolji i u igrama tako da je tesko odluciti. Jedina zamerka koju imam za Marka je to sto smatram da se nije dovoljno trudio da zacuva ljude ciji opstanak je bio benefit za njega t.e. ja. Tutor je igrala igru sa samog pocetka i iako je gubila ljude ostala je jaka i dosla do kraja. Oboje su skrivali neke svoje saveze od mene i to mi se svidja jer to pokazuje da su znali sta rade. Sve na sve glasam za osobu cije ime zelim da prestavlja ovu sezonu, a to je TUTOR GIRL.
Stole95: Glasam za EvilSmile da pobedi u Survivoru  pa da palimo za Brazil.
Bebi: Moj veličanstveni glas ide gospođici Tutor girl! Srdačno, B.

Polako, ali sigurno, stigosmo do kraja našeg putovanja. Dozvolite mi da u nekoliko rečenica stavim tačku na i i time okončamo ovaj, više nego uspešan projekat.
Ideja za treću sezonu postoji još od završetka druge sezone, ali nikako nismo uspeli da je realizujemo, sve do sad. Reklo bi se da je ova duga pauza dobro došla, jer su se forumaši uželeli ovakve igre, a i došli su novi ljudi na forum, te smo imali dosta novih takmičara.
Bez lažne skromnosti, reći ću da smo Petar i ja napravili najbolje forumsko alternativno takmičenje, pre svega tu mislim na zadatke, obrte, "grafiku" itd. Smatram da smo izuzetno profesionalno odradili celu sezonu. Da mi ne zamere neki drugi organizatori alternativnih takmičenja, koji su imali i više pregleda i više poruka od nas, ali naše takmičenje je trajala mesec i po dana, za razliku od tri i više meseci, koliko su neki drugi, gledaniji formati trajali.
Priznajem da nije bilo lako. Bilo je tu svađa i negativne energije, koje su zaista bile nepotrebne, iako to govori koliko je takmičarima stalo do same igre, ipak mislim da zaista nije bilo potrebe za tim. Sve ovo je osmišljeno kao jedna velika igra, u kojoj se svi družimo i zabavljamo, te se iskreno nadam da će ratne sekire da se zakopaju i da ćemo se ovog takmičenja sećati samo po lepom.
Takođe, u više navrata sam bio prinuđen da nagovaram Petra da ne prekida sve ovo zbog neaktivnosti same teme. Šta god u životu da radim, radim sa nekim ciljem i želim to da uspe i da izguram do kraja. Mislim da sam u tome i uspeo i na najbolji mogući način smo završili ovo takmičenje.
Što se samih takmičara tiče, ne mogu a da ne kažem da je ipak falilo malo više aktivnosti i kreativnosti kod nekih takmičara. Iako su "blindside-ovi" bili interesantni za publiku, ipak pristrasno smatram da nije trebalo da Leo, Ivana, Mirko, Mislim ono i Bebi ispadnu tako rano. Naravno da je ovo igra čiji tok određuju sami takmičari, tako da mi tu nismo mogli da se mešamo, a i naravno ne bismo to ni hteli, već samo iznosim svoja, kao što rekoh pristrasna, zapažanja. Daleko od toga da ostali takmičari nisu bili dobri, čak šta više, bili su odlični, ali ono što mi je malo više zasmetalo je velika neaktivnost oko zadataka. Ubeđen sam da bi gore pomenuti takmičari radili sve i jedan zadatak, jer sam imao prilike da se takmičim sa njima i znam koliko su požrtvovani. Znam da zadaci nisu bili laki, ne bi ni trebalo da budu laki, pogotovo u završnoj fazi takmičenja, ali makar malo veći trud i interesovanje da smo videli od pojedinaca, tada reč ne bih rekao protiv toga. U prošloj sezoni se to nije dešavalo i prosto je bilo nezamislivo da se to desi. Završio bih priču o zadacima, ponovo bez lažne skromnosti, time da zaista mislim da smo osmislili jako interesantne i zanimljive zadatke i da smo nadmašili slične formate na forumu koji su bili sačinjeni od rešavanja zadataka. Iskreno se nadam da ste saglasni sa mnom.

Ne preostaje mi ništa drugo, već da se zahvalim Petru, finalistima, Velikom veću i preostalim takmičarima koji su učestvovali, kao i svim forumašima koji su nas pratili. Jedno veliko HVALA od mene. Ostanite zdravi, veseli, nasmejani, srećni, družite se, volite se, uživajte...
Bila mi je čast i zadovoljstvo da budem deo organizacije ovog takmičenja i da se družim sa svima vama. Do nekog sledećeg puta veliki pozdrav od mene.

• Petar
  • Golden Member
  • ICOTYO.
« Odgovor #2960 poslato: 17 Januar 2016, 20:11:52 »
Jao, što je lepo što imamo odgovore i pitanja na jednom mestu. Bravo, Marko  ;(:); Hteo sam da vam postavim ovde i tabelu sa svim rezultatima, ali neću, pošto u temi već postoje sve slike s rezultatima ;D

Ja sam se Marku već zahvalio, pogotovo što je došao na forum specijalno zbog ovog takmičenja, a i zbog pružene pomoći u toku igre. Sve je već rečeno, i ne bih imao šta da dodam. Nadmašili smo ovim formatom sva alternativna takmičenja, pa i prve dve sezone FS-a.

Već sam ranije rekao da je preliminarni rok za četvrtu sezonu septembar 2017, a da li će do toga doći zavisi od previše faktora na koje ja ne mogu da utičem. Ta sezona bi bila drugačija od ostalih, potrebno je više rada da bi se prestigao ovaj rekord koji smo postavili u trećoj sezoni, a razmišljao sam da po prvi put imamo i neku fizičku nagradu, kako bi požrtvovanost takmičara bila bukvalno nagrađena. No, videćemo šta nam nosi budućnost. :)

« Odgovor #2961 poslato: 17 Januar 2016, 20:38:47 »
Evo postaviću ovde sve rezultate, u dodatku ;)

• Niko
  • Golden Member
  • Nesudjeni Moderator
  • Zemlja: mk
« Odgovor #2962 poslato: 17 Januar 2016, 21:46:44 »
Zao mi je sto nisam uradio 2 zadatka ali boze moj, nisam bio kod kuce,  nisam imao brzi internet i imao sam kolokvijume. Cim sam se vratio kuci i zavrsio obaveze ovi me izbacili ;--; Ali bukvalno na dan kad sam se vratio bio sam izbacen :D

• Petar
  • Golden Member
  • ICOTYO.
« Odgovor #2963 poslato: 08 Oktobar 2017, 14:20:05 »
Dragi svi, Forumski Survivor 4 se polako razvija iza kulisa. Biće nekoliko promena u odnosu na prve tri sezone, a sve kako bi nam bilo zabavnije da se igramo. Nadam se da ćemo početi za mesec dana :D

• Petar
  • Golden Member
  • ICOTYO.
« Odgovor #2964 poslato: 16 Oktobar 2017, 15:33:52 »

OGAE Serbia forum

Deli preko delicious Deli preko digg Deli preko facebook Deli preko furl Deli preko linkedin Deli preko myspace Deli preko reddit Deli preko stumble Deli preko technorati Deli preko twitter

exclamation
FORUMSKI SURVIVOR 2

Započeo Petar

2367 Odgovora
35179 Pregleda
Poslednja poruka 26 Oktobar 2015, 22:18:17
Vinky
xx
FORUMSKI SURVIVOR

Započeo Simon87

1039 Odgovora
29664 Pregleda