Anketa

Na koji način želite da se glasa u polufinalu Forum Song Contest-a?

Učesnici glasaju samo u polufinalu u kom se nalazi pesma koju su poslali.
19 (57.6%)
Učesnici glasaju u oba polufinala.
14 (42.4%)

Ukupno glasova: 33

Anketa završena: 18 Decembar 2012, 01:00:23

Autor Tema: PRAVILA FORUM SONG CONTEST-a  (Pročitano 21608 puta)

• Djole89
  • Golden Member
  • Zemlja: rs
Re: PRAVILA FORUM SONG CONTEST-a
« Odgovor #45 poslato: 07 Jul 2011, 21:14:52 »
Što se mene tiče, ja sam za to da se uvede pravilo da svako glasa samo u svom polufinalu ili da svima bude obaveza da glasaju u oba. Priznaćete da uopšte nije realno da u jednom polufinalu npr. glasa 8 forumaša iz suprotnog polufinala, a u drugom samo 1 (!) kao što smo i imali slučaj pre par FSC-ova. U principu, meni je svejedno, pošto uvek detaljno preslušavam pesme iz oba polufinala i (skoro) uvek glasam u oba. Jedino ne glasam ukoliko sam u nekoj velikoj gužvi ili frci.

Takođe, složiću se sa Ćinćonom da u finale uvek treba da prođe tačno određen broj pesama, npr. 10, a ne polovina i da stalno imamo isti broj pesama u finalu.

Ovo za strožija pravila za organizatore je u redu, jer mislim da ako neko preuzme tu obavezu na sebe, treba maksimalno da je ispoštuje.

Mislim da je ovo što sam naveo sasvim dovoljno za kvalitetnu igru. :)

OGAE Serbia forum

• Cobbe
  • Hero Member
  • Kao ptica... Kao dete...
« Odgovor #46 poslato: 07 Jul 2011, 22:03:07 »
Što se mene tiče, ja sam za to da se uvede pravilo da svako glasa samo u svom polufinalu ili da svima bude obaveza da glasaju u oba. Priznaćete da uopšte nije realno da u jednom polufinalu npr. glasa 8 forumaša iz suprotnog polufinala, a u drugom samo 1 (!) kao što smo i imali slučaj pre par FSC-ova.

Браво Ђоле, па то је и суштина целе приче!!! О томе ја и већина овде талапамо већ данима, али и даље има оних који не разумеју поенту! Да ствар буде гора, о томе се води полемика од фебруара (бар ја памтим од тада), а сад имамо и јавну расправу... Џизс Крајст!!!  :dq:

« Odgovor #47 poslato: 07 Jul 2011, 22:52:57 »
Ja i dalje ne vidim u cemu je razlika glasao 1 forumas ili 8 forumasa iz suprotnog polufinala? Svejedno se ti bodovi sabiraju i cine glas kao jedan forumas. Ti glasovi nece toliko "bitno" uticati na krajnji ishod...

• TyKy
  • banovan član
  • Hero Member
  • TyKajla
  • Zemlja: me
« Odgovor #48 poslato: 07 Jul 2011, 22:56:40 »
... а сад имамо и јавну расправу... Џизс Крајст!!!  :dq:

Nemamo raspravu. Ja ovdje ne vidim raspravu. Vidim pricanje u prazno i suplje.
Ohh... Que ce qu´il est beau, l´homme, quand il - bande...!!!

• etica
  • Hero Member
« Odgovor #49 poslato: 07 Jul 2011, 23:40:50 »

Ako bi mi neko objasnio zasto dosadasnje pravilo nije bilo dobro, da glasa ko god zeli, pa makar to bio i jedan forumas neka obrazlozi. Hoce li glasovi tog forumasa bitno uticati na stanje na tabeli? Imamo recimo 14 glasova iz svog polufinala + samo 1 iz suprotnog... Da li je pesma dovoljno vredna finala ako njeno finale odlucuje 1, 2 poena?

Dakle, ako je pravilo da svako glasa u svom pf-u pravilo, onda termin "u drugom polufinalu samo ako zeli" remeti to pravilo i samim tim napisano pravilo gubi smisao narocito ako je odnos glasaca koji zele da glasaju nejednak.
Zamisli kada bi se pod bilo kojom tackom iz ovog pravilnika dodalo to - ako zeli.
Recimo,
1. Na izboru mogu da učestvuju svi aktivni članovi OGAE Srbija foruma, a mogu i neaktivni ako zele.
2. Svaki učesnik izbora može da prijavi samo jednu pesmu.... ali moze i dve ako zeli.
3. Ne mogu se slati pesme koje su učestvovale na nekom od prethodnih izbora... ali ako neko zeli, moze... itd, itd.

Mogu ti dati i ovaj primer.
Glasa se za izbor predsednika drzave ili tako neceg. Pravilo je da mozes da glasas samo za jedno ime tako sto ces zaokruziti broj ispred imena kandidata. Zamisli da u pravilniku pise - a ko zeli moze da zaokruzi i dva broja.  

To je prosto nesto sto bi izazvalo odnosno izaziva pometnju i niz nepravilnosti.

Da li je pesma dovoljno vredna finala ako njeno finale odlucuje 1, 2 poena?

Da vredna je, jer je samo nekoliko glasaca 'odlucilo' da ipak ta neka pesma ne prodje u polufinale, a mozda bas tu pesmu cekaju oni iz suprotnog polfinala da je nagrade dobrim poenima.
Primer; iz 1 polufinala su glasaci odlucili da treba da prodje, ajde recimo Bebi Dol koja ima na pr. 60 poena.
Medjutim, desi se da oni iz suprotnog pf-a koji su zeleli da glasaju dodele Ani Bebic recimo 5 poena, a Bebi nijedan. Ako je Ana imala 56 ili vise poena , ona ide iznad Bebi i odlazi u finale. Njoj ce se svakako obradovati oni koji nisu zeleli ili iz bilo kog razloga nisu mogli da glasaju, jer nemaju obavezu i nagraditi je poenima, a oni koji su 'cekali' Bebi da bi joj dali poene, a koja je ustvari na neki nacin realniji finalista ostaju razocarani jer je tako odlucilo nekoliko forumasa. Mozda Bebi ne bi pobedila ili ne bi usla u top 10, mozda i bi, ali bi 'slika' bila pravednija. Ovo je samo primer, a ko zna koliko se slicnih situacija stvarno desilo kada je mozda moguci pobednik ili neko ko bi se dobro plasirao zbog nekoliko glasaca ostao u pf-u. Naravno, desavalo se sigurno da tih nekoliko glasaca i nisu uopste uticali na (ne)prolazak neog izvodjaca, ali opet smatram da svi trebamo raditi jednako.

I molim sve da moje misljenje o ovom pravilu shvate kao dobronamerno, iako se ne slazu s njim. Sve sto kazem je u cilju da nam svima bude bolje. U to budite sigurni!

• Miloš
  • Administrator
« Odgovor #50 poslato: 08 Jul 2011, 00:12:56 »
Ne može da se poredi važeće pravilo sa nekima koja nisu u pravilniku niti imaju smisla. Primera radi, moguće da su sve zemlje iz drugog polufinala ESC-a očekivale Poljsku u finalu da joj podele silne 12ice, a ovima iz prvog polufinala je bila strašno loša. To ne znači da je takmičenje manje pravedno, jer nisu sve zemlje mogle da se izjasne o poljskoj pesmi. Meni je to sasvim ok, bez obzira što Srbiji više odgovara kada sve zemlje glasaju. Feather90 je dobro primetio da glasovi iz suprotnog polufinala kada se saberu i vrednuju kao glas jednog forumaša, ne menjaju bitno konačan poredak, a možda ni malo. Jasno je da će neki biti zadovoljni nečijim prolaskom, a drugi razočarani, ali stvar je samo u osećaju, jer ako je po pravilima, nepravde nema. Sećate se da su mnogi neprolazak Kona smatrali nepravdom, za koju je kriv žiri, ali jedina istina je da nepravde nije bilo, jer pravilnikom nije bilo predviđeno da prođe 10 pesama sa najviše poena od publike, već 9 itd. Kao što se može videti iz prethodnih postova, nemate svi isto mišljenje, inače bi nama bilo lako da odlučimo.

• Djudja
  • Hero Member
« Odgovor #51 poslato: 08 Jul 2011, 00:41:20 »
Ja vise ne vidim svrhu pisanja ovde, sve se vrti u krug, ali se ne prihvata to sto se pise. Hajde lepo da svi glasaju u svom polufinalu, posto se par ljudi izjasnilo da ne moze da postigne da glasa za oba, i svi srecni i zadovoljni.

@ Feather90, ako vec kazes da neciji glasovi nece da uticu na promenu stanja u suprotnom polufinalu, zasto je onda toliko bitno da se glasa za to suprotno polufinale? Onda ti dodje isto ako glasas ili ne glasas. Ne razumem poentu toga... Valjda je vise bitno da ces ti da preslusas pesme iz suprotnog polufinala ako imas zelje i vremena za tim, a ne da li ces da ih izbodujes ili ne..
I spremačica, i čistačica, i domaćica, i klozetarka.. Koju će još funkciju da mi dodele?!

• euronik
  • Hero Member
  • That's all.
« Odgovor #52 poslato: 08 Jul 2011, 01:57:20 »
Alal vam vera al' ga ispisaste... :D

khm...dakle...da se oglasi jedan staaaari forumaš.. ''starac Fočo od stotinu ljeta''..  :D

ja sam za:

1. Glasanje samo u svom pf-u,
2. Striktno 10 pesama za prolazak u finale (kao na ESC-u).

ćaos.  bye:)

You're not alone...

• etica
  • Hero Member
« Odgovor #53 poslato: 08 Jul 2011, 02:21:34 »
Ne može da se poredi važeće pravilo sa nekima koja nisu u pravilniku niti imaju smisla. Primera radi, moguće da su sve zemlje iz drugog polufinala ESC-a očekivale Poljsku u finalu da joj podele silne 12ice, a ovima iz prvog polufinala je bila strašno loša. To ne znači da je takmičenje manje pravedno, jer nisu sve zemlje mogle da se izjasne o poljskoj pesmi. Meni je to sasvim ok, bez obzira što Srbiji više odgovara kada sve zemlje glasaju. Feather90 je dobro primetio da glasovi iz suprotnog polufinala kada se saberu i vrednuju kao glas jednog forumaša, ne menjaju bitno konačan poredak, a možda ni malo. Jasno je da će neki biti zadovoljni nečijim prolaskom, a drugi razočarani, ali stvar je samo u osećaju, jer ako je po pravilima, nepravde nema. Sećate se da su mnogi neprolazak Kona smatrali nepravdom, za koju je kriv žiri, ali jedina istina je da nepravde nije bilo, jer pravilnikom nije bilo predviđeno da prođe 10 pesama sa najviše poena od publike, već 9 itd. Kao što se može videti iz prethodnih postova, nemate svi isto mišljenje, inače bi nama bilo lako da odlučimo.
Sto se tice primera u vezi Poljske, lepo si rekao ovima iz prvog polfinala je bila strasno losa i to ne znaci da je takmicenje manje pravedno. Ali poenta je u tome da iz drugog pf-a nije glasao niko! Da li bi bilo pravedno i na sta bi licilo takmicenje da su iz drugog pf-a imale pravo da glasaju zemlje koje zele da glasaju?
Dobro je i da si pomenuo situaciju sa Konom. Ako je to pravilo u kome ziri odlucuje desetog  finalistu bilo dobro zasto su ga onda menjali?
Ok, nemamo svi isto misljenje, ali nisam primetila da je neko striktno protiv pravila da svako glasa samo u svom polufinalu?
I koliko njih zapravo zeli da glasa u suprotnom finalu i zasto zeli, ako vec ne menjaju bitno konacan poredak? Praksa je pokazala da je procenat onih koji redovno glasaju u oba finala mali, tako da mislim da se niko ne bi bunio ako bi se taj deo izbrisao iz pravilnika. Cak sta vise i samim organizatorima bi bilo lakse.

• Destroyer
  • OGAE member
  • I learned to die a long time ago...
« Odgovor #54 poslato: 08 Jul 2011, 03:15:04 »
Znate kako izbegavam da pisem ovde zato sto ce samo doci do bespotrebne rasprave. Sto se tice pravila za polufinala zasto se ne stavi na glasanje lepo da li da ostane ovako kako jeste ili da se uvede striktno glasanje u oba polufinala ili da se ne glasa u drugim polufinalima. A ne da se vodi polemika non stop o tome.
Darkness cannot drive out darkness: Only light can do that. Hate cannot drive out hate: only love can do that.

• Djudja
  • Hero Member
« Odgovor #55 poslato: 08 Jul 2011, 08:30:59 »
Pa mora da se vodi polemika da bi se doslo do najboljeg resenja!  :)

• Chinchón
  • OGAE member
  • U šemi s moderatorovom sestrom
  • Zemlja: gb
« Odgovor #56 poslato: 08 Jul 2011, 13:56:35 »
Ok, nemamo svi isto misljenje, ali nisam primetila da je neko striktno protiv pravila da svako glasa samo u svom polufinalu?

Ja jesam, ali nema veze.
I dalje nisam dobio javni odgovor od moderatora/admina na svoj post, tako da kontam ja ovde nema sta da trazim... Dobio sam odgovor na msn-u, koji je opet krenuo da se svodi u sprdnju.
Tako da - bye:)
Y ahora, vamos a tocar los narices 8)

• Miloš
  • Administrator
« Odgovor #57 poslato: 08 Jul 2011, 14:06:01 »
Dobićeš odgovor i javno, čim stignem pošto treba malo da se raspišem, a trenutno sam zauzet. Inače treba da shvatite da će uvek neko biti protiv nekog pravila. Dakle ima ovih koji su protiv toga da svako glasa u svom polufinalu i ima onih koji su protiv da se glasa u oba polufinala. Slažem se da ko želi, slušaće pesme iz drugog polufinala, bez obzira da li ima mogućnost da ih boduje ili ne, ali opet je nekom i to teško prihvatljivo.

• Djudja
  • Hero Member
« Odgovor #58 poslato: 08 Jul 2011, 14:09:54 »
@Chinchón, zasto si protiv tog pravila?

• nick-cg
  • Hero Member
  • Zemlja: me
« Odgovor #59 poslato: 08 Jul 2011, 15:29:48 »
I dalje nisam dobio javni odgovor od moderatora/admina na svoj post, tako da kontam ja ovde nema sta da trazim... Dobio sam odgovor na msn-u, koji je opet krenuo da se svodi u sprdnju.
Tako da - bye:)

U tom slučaju bi mnogi trebali da odu, jer dosta forumaša piše svoje prijedloge i ideje (skoro svi razmišljaju isto - da se glasa samo za svoje pf: etica, Stevan, TyKy, djulence, Aca S., arheometar, deya, euronik), pa opet niko ne dobi valjan odgovor.
I trebaju li sad svi da  bye:) ?? Tako da: ostani gdje si!  >:(

01 :it: Occidentali's Karma    05 :is: Paper
02 :fi: Blackbird              06 :fr: Requiem
03 :no: Grab The Moment        07 :lv: Line
04 :be: City Lights            08 :pt: Amar Pelos Dois

OGAE Serbia forum

Deli preko delicious Deli preko digg Deli preko facebook Deli preko furl Deli preko linkedin Deli preko myspace Deli preko reddit Deli preko stumble Deli preko technorati Deli preko twitter

xx
29. Forum Song Contest - Hello Europe, this is Forum calling

Započeo marco8

932 Odgovora
27481 Pregleda
Poslednja poruka 11 Novembar 2010, 02:36:15
arheometar
xx
40. Forum Song Contest

Započeo Waka_Waka

449 Odgovora
12455 Pregleda
Poslednja poruka 29 Septembar 2013, 17:09:43
kopachka
xx
45. Forum Song Contest - Fri?

Započeo andrija23

1050 Odgovora
25365 Pregleda
Poslednja poruka 29 Septembar 2013, 18:02:13
kopachka
xx
2. Forum Song Contest

Započeo Simon87

883 Odgovora
39591 Pregleda
Poslednja poruka 23 April 2010, 20:52:46
Nije sve tako sivo
xx
19. Forum Song Contest - Do it yourself!

Započeo Chinchón

1041 Odgovora
35246 Pregleda
Poslednja poruka 03 Maj 2010, 11:18:09
SERBIA