Autor Tema: 185. FSC - I'm only human after all  (Pročitano 8411 puta)

• Leo Cezar
  • Moderators
  • Florin Cezar Ouatu
  • Zemlja: rs
Odg: 185. FSC - I'm only human after all
« Odgovor #360 poslato: 14 Januar 2019, 20:08:19 »
Kad ces da ti saljem novi podsetnik ?  ;D
" Leo - Državna zajednica Azerbejdžana, Švedske i Rusije sa posebnim ministarstvom za tursku, rumunsku i moldavsku dijasporu "

23.septembar 2014.
Scooby

OGAE Serbia forum

• mirCo
  • Golden Member
« Odgovor #361 poslato: 14 Januar 2019, 20:12:35 »
Pre nego što odeš na spavanje.  ;zv:)

• Leo Cezar
  • Moderators
  • Florin Cezar Ouatu
« Odgovor #362 poslato: 14 Januar 2019, 20:14:35 »
ok  ;D

• Ady
  • Hero Member
  • Hvala, ne!
« Odgovor #363 poslato: 14 Januar 2019, 22:38:57 »
Dozvolio bih sebi da malo prokomentarišem. Generalno slabašno izdanje, ali ima dobrih izuzetaka.
Prvo polufinale (koje u ovom postu komentarišem) je nešto bolje, bez obzira na trolčinu od Pamele...

Аигел - Татарин
Totalni underground u svakom smislu reči. Spot pogotovo. Izdvaja se, nema šta, i biće da je u pozitivnom smislu!

Amine - Señorita
Volim inače latino numere, ali ih više volim na španskom. Kako god da se uzme, ova svakako nije najsrećnija. Zvučala bi bolje bez la-la-la-o-o-o. Previše je prosto sve u pesmi, počev od teksta, pa svega ostalog.

Αννα Βισση & Καίτη Γαρμπή - Καλύτερα οι δυο μας
Sećam se ove pesme i njihove simpatične neozbiljnosti  u spotu. :) Nije ovo naricanje nešto što volim, ali, eto, lepo podsećanje, da kažem.

Bon Jovi - Runaway
Za mene ovo dođe zicer, što sigurno ne znači da je to i sa stanovišta FSC-a. Ne mirišem mnogo Jovija, ali ovo mu je verovatno najbolja i najupečatljivija pesma. Vrlodobro!

Calum Scott - No Matter What
Ne mogu ja ovo. Džaba i srceparući tekst i sva emocija. Usporeni zvuci klavira, pa razvučene violine, tiha patetika i usitnjeni muški glas - to je ono što smo na hiljade puta mogli već da čujemo.  :( Kao ona Litvanka Jeva sa ESC-a na koju se svi oduševljavate, a mene ubija u pojam svojim prenemažućim pevanjem, samo je ovo ovde u muškom obliku.

Dean Lewis - Waves
Značajno bolja pesma od prethodne. Nije ovo nešto što bi me 100% kupilo, ali ta progresivna tenzija u refrenu mi je dopadljiva.

Ella Henderson - Mirror Man
Dobar odabir pesme i odlična pevačica, tj. dobar soul glas. Dobri su i prateći, zapravo sve štima i na mestu je.

Haloo Helsinki! - Kaksi ihmista
Simpatičan odabir, ali ništa više od toga. Mogla je pesma malo da se doradi, realno.

Imelda May - The Girl I Used To Be
Konačno nešto originalno i stvarno lepo. Osvežavajući folklorni elementi uz zvuke akustične gitare su nešto što ima šmeka.

Jenni Vartiainen - Suru on kunniavieras
Da li ja to čujem balkanski prizvuk u finskoj pesmi? I ona je vežbala, što bi rekla Duška.  :D Interesantan je spoj i deluje osvežavajuće u konkurenciji ostalih pesama.

Kазка - Плакала
A zasto je pjakaja? Žao mi je, ne padam na suze. Na neki uvrnuti način, ovo i nije toliko loše kad se više puta presluša.  8)

Lady Gaga & Bradley Cooper - Shallow
Ovo je izgleda hit, ali vredi. Dobra svirka, dobri vokali i Gaga mi se svi više sviđa i izgrađuje u kompletnu umetnicu koja pokazuje konstantno veću zrelost iz albuma u album.

Luke Combs - One Number Away
Onako, i sviđa mi se, i ne. Ima Nickelback glas, a svirka je opet OK. Dobro bi došla kao izbor za FSC "Svrati na piće".  ;M)

Magazin - Ginem
Slažem se skroz sa Scoobyjevim komentarom. Ne podnosim Rozgino meketanje. Pesma je malo ljigava (tipično za Huljića), ali milozvučna i realno uspešna.

Michael Jackson - Man In The Mirror
To se ceni! Super je stvar, a uz to i poučna. Volim uvek da čujem Majkla.

Milan Stanković - Nisi mu ti žena
Ovog Stankovića apsolutno više ne želim da čujem ni u kakvom obliku jer se svaki put samo još više razočaram. Žali Bože pregleda, ovo je katastrofalan odabir pesme!  >:( Ne verujem da je Ro dao ovoj pesmi 5!

Pamela - Nedostaješ
Evo je ona, idealno, taman posle Milana. Kad već Zoran Šumadinac u svojoj pesmi ne pominje ljude, tu je Pam. Sviđa mi se što je jako ozbiljno shvatila svoju ulogu, eto da ne budem negativan.

Saša Kovačević - Jedra
S obzirom na to ko je izvođač, ovo je ispalo bolje nego što sam očekivao. Znatno bolje! Verujem da je kandidat za sam vrh. OK domaća pop pesma.

The Chainsmokers - Sick Boy
Dobra njihova stvar. Sviđa mi se ritam i reči su dosta dobro uklopljene sa muzikom koja je baš na visokom nivou što se trendova tiče, u smislu profesionalizma.

Vesna Zmijanac - Ni majka, ni žena
Otprilike Veca iz doba velike ljubavi sa Vučelom koji beše direktor državne nam televizije? Lepe su joj strofe i prateći vokali se uklapaju, ali je refren promašen i dosadan do bola.

Žanamari - Sklonište od leda
Korektna pesma. OK? Korektna pesma. OK? Korektna pesma. OK!

• Ady
  • Hero Member
  • Hvala, ne!
« Odgovor #364 poslato: 14 Januar 2019, 22:44:29 »
E sada sledi drugo polufinale koje rapidno opada kako se bližimo kraju liste:

Alicia Keys - Brand New Me
Ovo nije baš prava Alicia koju volim, ali da valja, valja i ovde. Sa više slušanja, razaznajem dubinu ove pesme i utisak se pojačava.

Anastacia - Not That Kind
Uh, ovo se baš slušalo jedno vreme i bila je skroz cool pesma. Podseća na neka lepša mi vremena. Dobra stvar i dobra pevačica na vrhuncu svoje karijere.

Ansel Elgort - Thief
Meni ovo nije uopšte loše. Jeste da pevač u pesmi deluje kao pi***, ali dobar mi ovde dođe aranžman, OK je.

BuranoWski - Žena
Nije mi nešto legla Micky, šta znam. Refren je problem, strofe su bolje.

Daniel Merriweather - Change
Slušljivo je. Malo nabacano. Sviđaju mi se jazz dodaci. Vidi se jasno da je u pitanju tipična pesma iz prve dekade 2000-ih (s kraja doduše). Više deluje američki, nego australijski.

Ed Sheeran - Shape of You
Korektna pesma koja ima taj vibe i ritam, ali je definitivno precenjena. Ovolike milijarde pregleda, mislim. ;)

Flight Facilities feat. Giselle - Crave you
Super! Ovo mi je baš leglo i baš sam zadovoljan pesmicom. Verovatno više od svega ostalog u ovom polufinalu.

Hellberg feat. Leona Lewis - Headlights
Izvin'te, ali meni je ovo baš, baš dosadno. Ajmo dalje!

Irina Rimes - Nu știi tu să fii bărbat
Nakon dosade sledi interesantna rumunsko-moldavska Mona Liza, a ne bi se reklo tako na prvi pogled. Sviđa mi se emocija u pesmi.

John Newman - Come And Get It
Nije loš stil koji gaji ovo derište. OK je pesma i da se fino poslušati.  :G)

Kygo & Justin Jesso - Stargazing
Opet se isti, a ne tako dobri izvođači vrte na FSC-u, a to mi se ne dopada. Ne vidim išta šta bi me privuklo ovde. Dislike.

Little Mix feat. Nicki Minaj - Woman Like Me
U moje vreme su bile Spice Girls, i tu stavljam tačku. Ove me ne zanimaju. Dobro, jeste najlepša ona Denzina, ali muzika im je preagresivna.

Madonna - Cherish
Heh, pa ovo je Madona za sirotinju?! Deluje kao niskobudžetna kopija nečega. Klošarija! ;D Lepo je, sve u svemu, čuti optimističke vibracije 80-ih u sred modernih hitova. Cool je, bez zezanja!

Maroon Five  feat. Cardi B - Girls Like You
Nije mi jasno zašto se Adam Levine spusta na ovaj nivo, a još manje mi je jasno zašto insistirate na ovoliko ispraznim, lošim hitovima.  ::)

Michele Zarrillo - Ragazza d'argento
Sad smo došli do neke italijanske verzije Kovačevića, Georgijeva i Joksimovića, ali prija mi posle ovih "hitčina", moram da priznam. Dirnulo me.

Molly Kate Kestner - Prom Queen
Solidno. Ima kulminaciju, ali teško da je nešto što ću upamtiti i slušati posle FSC-a. Ne lezi vraže, već me smorila do kraja pesme, pa nije čak ni solidna. :(

P!nk - What About Us
Nisam ljubitelj P!nk, odnosno sa sve novijim pesmama mi manje godi, a bila je nekad cool. I pored toga je značajno bolja od drugih hitova sa ovog FSC-a. Zicer!

Senidah - Nisi bio tu
Ovu ženu baš ne varim i ne kapiram. Instrumentalni deo i aranžman mi se dopadaju, njen glas ne! Jedva skontah da se pri kraju pesme pominje dete, kako bi ispunila uslov konkursa. Bravo za to, though.

The Script - The Man Who Can’t Be Moved
Kratko i jasno, NEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!  :-\

Vlado Georgiev - Djevojka za dva minuta
Ova pesma je suviše Vlado Georgiev, više od njega samog. Možda bi i nekad mogla, ali realno previše je ovakvih tužbalica, plakanja za propalim ljubavima i slično.

Željko Joksimović - Devojka
Joksa, klasično. Ovo je onako, možda i može da se čuje, ali para uši kombinacija rokerskog uvoda i Željkovih trilera devo0Oojka - malo seljoberski. Miroslav je urbaniji sa svojom Devojkom iz grada. Šteta što neko nije to poslao.

« Odgovor #365 poslato: 14 Januar 2019, 22:45:35 »
Ady.  :ooo: :ooo:
ESC 2019
:al: :am: :au: :at: :az: :by: :be: :hr: :cy: :cz: :dk: :ee: :fi: :fr:
:mk: :ge: :de: :gr: :hu: :is: :ie: :il: :it: :lv: :lt: :mt: :md: :me:
:nl: :no: :pl: :pt: :ro: :ru: :sm: :rs: :si: :es: :se: :ch: :ua: :gb:

• Petar
  • Golden Member
  • Demonsko prisustvo
  • Zemlja: ca
« Odgovor #366 poslato: 14 Januar 2019, 22:46:15 »
Wtf.
Petar je forumski car i njemu dozvoljavam sve.
Učinilo mi se na trenutak da vas volim. Ne brinite se, prošlo me je.
Follow: https://twitter.com/petarketchupov / https://www.last.fm/user/PetarListens

• Avocado
  • Hero Member
  • ...pero los Muertos no hablan xD
  • Zemlja: ua
« Odgovor #367 poslato: 14 Januar 2019, 22:48:20 »
Po komentarima ću izgleda biti zadnji, a ja budala mislio proći ću samo tako  :o

• Stole
  • Golden Member
  • Ko mi je stavio bubu u supi!?
« Odgovor #368 poslato: 14 Januar 2019, 22:50:38 »
Lose, mada sam ocekivao jos gori komentar 😅
Zivotni moto: Pamti pa vrati.
Vrlina: Nisam zlopamtilo.

« Odgovor #369 poslato: 14 Januar 2019, 22:50:54 »
Po komentarima ću izgleda biti zadnji, a ja budala mislio proći ću samo tako  :o
Ma ja cu biti zadnji.

• Björn
  • Golden Member
  • Zemlja: se
« Odgovor #370 poslato: 14 Januar 2019, 22:55:18 »
Ady, moraces nekome da das 12 😞

• Mislim ono
  • Moderator minipop ikonica
  • *
  • Zemlja: tr
« Odgovor #371 poslato: 14 Januar 2019, 22:57:02 »
Elli će dati 12. Odusevljen je. Bravo Ady.

Послато са HTC U Ultra уз помоћ Тапатока

• Björn
  • Golden Member
  • Zemlja: se
« Odgovor #372 poslato: 14 Januar 2019, 22:57:59 »
:D
Ja ocekujem 4 poena.

« Odgovor #373 poslato: 14 Januar 2019, 22:58:18 »
Kod Adyja kao i uvek super Sad mi žao što ja ne volim tvoju pesmu haha ako se dobro sećam
"People demand freedom of speech as a compensation for the freedom of thought which they seldom use."
- Soren Kierkegaard

• Mislim ono
  • Moderator minipop ikonica
  • *
  • Zemlja: tr
« Odgovor #374 poslato: 14 Januar 2019, 23:00:07 »
:D
Ja ocekujem 4 poena.
Bila bih jako ponosna da si ti poslao Ellu.

Послато са HTC U Ultra уз помоћ Тапатока

OGAE Serbia forum

Deli preko delicious Deli preko digg Deli preko facebook Deli preko furl Deli preko linkedin Deli preko myspace Deli preko reddit Deli preko stumble Deli preko technorati Deli preko twitter