Autor Tema: 181. FSC - New country  (Pročitano 9533 puta)

• Novinar
  • Hero Member
  • Korku yok!
  • Zemlja: wales
Odg: 181. FSC - New country
« Odgovor #210 poslato: 21 Oktobar 2018, 08:52:23 »
Lady Gaga, Martynas, P!nk i Esma&Magazin  ;(:);  ;(:);
« Poslednja izmena: 21 Oktobar 2018, 12:49:05 Novinar »
Ateşle oynamayın.
Ben bir ateşim!

OGAE Serbia forum

« Odgovor #211 poslato: 21 Oktobar 2018, 09:12:07 »
Konstantinos, Magazin & Esma, James. Ostalo OK ili mi se ne dopada. Da, zaboravila sam Antoniju i Martynasa.

Послато са ZTE Blade III уз помоћ Тапатока
:nl: :it: :fr: :mk: :am: :ru: :il:  :pt: :ge:

• Micky
  • Hero Member
  • Zemlja: pl
« Odgovor #212 poslato: 21 Oktobar 2018, 10:18:54 »
Najbolje Frka i Cafe

• Avocado
  • Hero Member
  • ...pero los Muertos no hablan xD
  • Zemlja: ua
« Odgovor #213 poslato: 21 Oktobar 2018, 11:09:39 »
Najbolja je, naravno, moja, kao i ova sto mi je Skubita ukrao na kvarnjaka.Osim tih valjaju mi i Djoletova i Ximeromata, dok je Redzepova bez konkurencije.Oostoje neke oesme koje nikako nisu smele da pobede ali ne bih im davao reklamu sad

• Mark
  • Golden Member
  • Zemlja: hr
« Odgovor #214 poslato: 22 Oktobar 2018, 12:31:51 »
11/35

Dvije pjesme i dalje čekaju na svoje prve bodove.
.ולא נשאר בי עוד הרגשׁוֹת - רק הזיכרונות...

• etica
  • Hero Member
  • Zemlja: rs
« Odgovor #215 poslato: 22 Oktobar 2018, 13:45:20 »
Utisci o mojoj pesmi su svakojaki. Najmanje je bas dobrih. Otprilike ocekivano.

Izdanje nije lose. Mala prednost za prvo pf, jer mi se favoriti iz prvog malo vise svidjaju od favorita iz drugog pf-a.

Pimpinela - Olvidame & Pega la Vuelta: Bolja mi je verzija JLo, mozda cak i ona nasa domaca, ne mogu se setiti ko peva. 6
Jevremovici - Miki i Jelena (pomenuo ih je i Avocado u toku priredbe)

• Neoniej
  • Sr. Member
« Odgovor #216 poslato: 22 Oktobar 2018, 19:53:55 »
Zanimljiv komentar Neoniej
Ah, znam "odakle si", sa kog kontinenta u ovom izdanju.   :)
Voted.
« Poslednja izmena: 22 Oktobar 2018, 20:04:41 Neoniej »

• MilanB
  • Hero Member
  • Zemlja: md
« Odgovor #217 poslato: 23 Oktobar 2018, 10:29:57 »
Glasao! S obzirom da sam preslušao samo polufinale u koje sam raspoređen ne mogu da sudim o celokupnom izdanju. A što se tiče mog polufinala, nisam nešto oduševljen. Svega 3, 4 pesme su mi baš "legle", a ostalo mi se uglavnom nije previše dopalo.
Što se moje pesme tiče, komentari su, uglavnom, očajni. Ali i nije me briga, divna mi je pesma, pa kako god prošla. :)

• Stole
  • Golden Member
  • Ko mi je stavio bubu u supi!?
« Odgovor #218 poslato: 23 Oktobar 2018, 21:23:26 »
Glasao. Taman 10 pesama se izdvojilo za poene. Neke pesme su me vremenom lagano smorile, neke se poboljsale, ali uglavnom nema nekih vecih promena od prvobitnog utiska.
1 :am: 3 :by: 4 :fr: 5 :mk: 6 :al: 7 :ua: 8 :pl: 9 :ru: 10 :ge:

11 :nl: 12 :au: 13 :rs:  14  15 :mt: 16 :il: 17 :it: 18 :az: 19 :pt: 20 :ie:

« Odgovor #219 poslato: 23 Oktobar 2018, 21:30:17 »
PRVO POLUFINALE:

1. 2NE1 – I am the best (KOR)   Loš početak FSC-a, apsolutno ništa pozitivno nisam uspela da pronađem u ovoj pesmi, da bih mogla reći da barem nije loša
2. Bastian Baker – All around us (SWI)  Kako se pesma razvija, postaje pomalo repetativna, ali, inače je skroz fina i nenametljiva
3. Deolinda – Um contra o outro (POR)   Veselo i razigrano, sviđa mi se.
4. Elina Born & Jüri Pootsmann – Jagatud saladus (EST)  Odlična saradnja dvoje već dokazanih pevača, sviđa mi se ritam pesme. Dobar izbor.
5. Ester Rada – Life happens (ISR)  Najbolja od izraelskih (što i nije bilo teško postići), apsolutno sve na svom mestu, od glasa, interpretacije do melodije..
6. Freshlyground – Don't leave me (RSA)   Zanimljiv vokal pevačice ostavio najjači utisak, lepa melodija.
7. Iveta Mukuchyan – Simple like a flower (ARM)  Dopada mi se taj jazz prizvuk koji se "provlači" kroz čitavu pesmu.Početak mi vuče na "bondovske" teme..
8. Kunz – Seisch e gruess (SWI)  Pogođen moj ukus pravo u centar, poseban plus za nemački jezik..
9. Leyya – Wannabe (AUT)  Vokal me u nekim trenucima skroz podseća na Blanche (samo što je njen još malo "dublji"), pesma onako, pred kraj postaje bespotrebno repetativna..
10. Lucas Lucco – Mozão (BRA)   Pesma kao pesma nije loša, mada je mogla da traje i duplo kraće, a da se ne izgubi apsolutno ništa bitnije.
11. Mariza – Quem me dera (POR)   Umirujuće i baš prijatno za slušanje, nekako mi i sam portugalski više prija u kombinaciji sa ženskim vokalima. 
12. Netta – Hora heachzut (ISR)   Prehisterično, sledeći! :drug:
13. Omer Adam feat. Arisa – Tel Aviv (ISR)  Pohvala za pokušaj da se bude različit od vecine, ali nije ovo za mene.
14. Pegasus – Fragments (SWI)  Pesma ne ostavlja nikakav utisak, dobra da svira, onako u pozadini dok se radi nešto drugo..
15. Raisa & Isyana Sarasvati - Anganku anganmu (INA)  Otkriće, lepo slaganje glasova, pohvale za izbor.
16. Rihanna – SOS (BAR)   Malo je njenih pesama koje su na listi "OK i sviđa mi se", ova ne spada u dotičnu grupu.
17. Sebastian Yatra – Como mirarte (COL)   Lepo, a u isto vreme moćno u određenim delovima. Pevač ima lepu boju glasa..

DRUGO POLUFINALE:

1. Aline Lahoud – Quand tout s'enfuit (LEB)   Odlično otvaranje drugog polufinala, sad se malo ponavljam, ali stvarno šteta što pesma nije izvedena i na ESC-u, bio bi svakako lep plasman za Liban..
2. Christina Stürmer – In ein paar Jahren (AUT)  Početak pesme me podseća na nešto što sam već čula, mada ne mogu da registrujem gde tačno. :-[ Ostatak pesme, tu i tamo..
3. Domestikus feat. Maraaya – Noć (Mi corazon es tuyo) (SLO)  Može Maraaya i bolje od ovoga, ništa specijalno..
4. Emmelie de Forest – Rainmaker (DEN)  Dobra pesma, mada mi je od previše slušanja sada malčice i dosadila.. :D
5. Fallulah – Dried-out cities (DEN)  Strofe definitivno bolji deo pesme, sveukupni utisak ipak pozitivan, čemu doprinosi i izuzetno dobar vokal.
6. Grete Paia – Püüame droone (EST)  Ovakav tip pesama mi ne prija baš uvek, nepotrebno ubrzavanje tempa pred kraj.
7. Juanes – A dios le pido (COL)  Dugo nisam čula ovo, među boljima u konkurenciji drugog polufinala..
8. Lenny – Hell.o (CZE)     Pozitiva od pesme, mislim da bi još bolja bila na nekom drugom jeziku. Dopada mi se nagoveštaj promuklosti u vokalu.
9. Lilit Hovhannisyan – Balkan song (ARM)  Mora i ovo polufinale da ispuni "kvotu" što se tiče promašaja od izbora (ništa protiv pošiljaoca), ajd da dam plus na ritam, ostalo baš loše.
10. Ludmilla – Nao quero mais (BRA)   Dobro dođe jedna, onako uslovno rečeno malo "mirnija", u moru bržih pesama, mada sam skeptična što se šansi za prolaz tiče.
11. Mikolas Josef – Me gusta (CZE)    Simpatično i zarazno.
12. Nublu – Öolaps! (EST)  Interesantna melodija na mahove, mada generalno nisam fan hip-hopa, pa tako ni estonskog..
13. Ott Lepland – Läbi Öise Tallinna (EST) Otta volim, ali u mirnijem fazonu, ova mi se nažalost, ne sviđa.
14. Pimpinela – Olvidame y pega la vuelta (ARG)   Lep i original, utisak bi bio bolji da pevačica ima drugačiju boju glasa..
15. Rasmus Thude –Gider dig ikke mer (DEN) Klasična radijska pesma koja se može čuti na svakom koraku, mada mi se dopada.   
16. Salome Bakuridze & Nodiko Tatishvili – Ertkhel tsvimian kalakshi (GEO) Sve pohvale za originalnost, pesma i vokali prelepi..
17. Soledad & Natalia Pastroutti – Tren del cielo (ARG)   Još jedno otkriće, etno prizvuk daje poseban pečat pesmi.
18. Valravn – Kelling (DEN)   Interesantno i neobično, nije baš za slušanje u svakom trenutku.U isto vreme mi se i sviđa i ne..Skroz suprostavljeno mišljenje imam.. :D

• Niko
  • Golden Member
  • Nesudjeni Moderator
  • Zemlja: mk
« Odgovor #220 poslato: 23 Oktobar 2018, 22:19:38 »
Ivana postala hejterka

Sent from my SM-J600F using Tapatalk

• Petar
  • Golden Member
  • PMS produkcija™
  • Zemlja: ca
« Odgovor #221 poslato: 23 Oktobar 2018, 22:20:30 »
Ивана је некоме мајка, а некоме маћеха. Мени ово прво
Učinilo mi se na trenutak da vas volim. Ne brinite se, prošlo me je.
Follow: https://twitter.com/petarketchupov / https://www.last.fm/user/PetarListens

« Odgovor #222 poslato: 23 Oktobar 2018, 22:28:12 »
 :D

@Niko, jedino da komentarišeš i ti pa možda mi i vratiš.  ;D Mada, dosad su svi uglavnom mode "Nije loše, može i bolje" osim Novinara.

• Ro
  • Hero Member
  • Zemlja: hr
« Odgovor #223 poslato: 23 Oktobar 2018, 22:31:29 »
I ovdje ću stavit točku na I što se tiče ovog fsc-a , čekam slijedeći , samo se meni sviđa moja pjesma očito  :D

• Stole
  • Golden Member
  • Ko mi je stavio bubu u supi!?
« Odgovor #224 poslato: 23 Oktobar 2018, 22:35:20 »
Ohoho, nisam ocekivao ovakav komentar od Ivane !_!

OGAE Serbia forum

Deli preko delicious Deli preko digg Deli preko facebook Deli preko furl Deli preko linkedin Deli preko myspace Deli preko reddit Deli preko stumble Deli preko technorati Deli preko twitter