Autor Tema: 164. FSC - I love rock 'n roll  (Pročitano 8911 puta)

• Novinar
  • Hero Member
  • Korku yok!
  • Zemlja: wales
Odg: 164. FSC - I love rock 'n roll
« Odgovor #225 poslato: 14 Januar 2018, 14:06:03 »
Bravo Mark  ;(:);  ;(:);  ;(:);
Ateşle oynamayın.
Ben bir ateşim!

ESC 2018
1. :dk: 2. :ch: 3. :by: 4. :cz: 5. :mt: 6. :gr: 7. :gb: 8. :fr: 9. :al: 10. :es: 11. :it:

OGAE Serbia forum

• Petar
  • Golden Member
  • PMS produkcija™
  • Zemlja: ca
« Odgovor #226 poslato: 14 Januar 2018, 14:09:38 »
Mark, moja FSC beba :D
Učinilo mi se na trenutak da vas volim. Ne brinite se, prošlo me je.
Anemija - Džamija - Wiwi tetkice - padobranci - bottomčica
:fr: Paradis/Mamma Mia :am: Escape/Poison (Ari ari) :ch: Stones/A Thousand Years :no: You Got Me :gb: Crazy/Astronaut :es: Lejos De Tu Piel/Lo Malo :se: All the Feels :dk: Higher Ground/Unfound :rs: Zemlja čuda/Beži od mene/Ruža sudbine :is: Battleline :me: Neželjena/Inje/Dišem
Follow: https://twitter.com/petarketchupov / https://www.last.fm/user/PetarListens

• Mark
  • Hero Member
  • merci, merci, je vais bien merci
  • Zemlja: hr
« Odgovor #227 poslato: 14 Januar 2018, 14:43:48 »
Bože
TOP 11:
 1. :it: 2. :fr: 3. :ch: 4.:by: 5. :cz: 6. :al: 7. :mt: 8. :gr: 9. :es: 10. :dk: 11. :gb:

:am: WFTS | Qami | You & I | Poison *** :ee: La forza | On my mind | Laura
:hu: I let you run away *** :lv: You | Esamiba *** :lt: Broken shadows | 1 2 3 *** :no: Stop the music ***
:ro: Every little thing *** :rs: Ruža sudbine | Zemlja čuda *** :ua: Under the ladder ***

• Niko
  • Golden Member
  • Nesudjeni Moderator
  • Zemlja: mk
« Odgovor #228 poslato: 14 Januar 2018, 15:24:53 »
Odlicno kod Marka, a volim sto su mu komentari uglavno pozitivni ;D

Sent from my CUBOT_NOTE_S using Tapatalk

Poslato sa laptopa, jer sam banovan na Tapatalku.

• emi34
  • Hero Member
  • Get lost.
  • Zemlja: gb
« Odgovor #229 poslato: 14 Januar 2018, 15:44:25 »
Mark...  :-*

Sent from my iPhone using Tapatalk
Behind the door, the poison door... the puppets dance on a burning floor.

• Anhel
  • Hero Member
  • balkanika.rs
  • Zemlja: rs
« Odgovor #230 poslato: 14 Januar 2018, 18:20:59 »
Mark  ;(:); ;zv:)
majanikolic.rs
balkanika.rs

Sanja Ilić i Balkanika, Biber i DJ Niko Bravo, Saška Janković, Igor Lazarević, Danijel Pavlović i Dušan Svilar!

• Ady
  • Hero Member
« Odgovor #231 poslato: 14 Januar 2018, 19:56:17 »
Rok je to, bio onaj stari ili ovaj mrtvi.  ;D

Kad je mogao Mark, i ja ću, po želji organizatora, da u klasičnom obliku ukucam komentare.

Polufinale br. 1:

Nothing But Thieves - Trip Switch:
Sećam se da je njih Nidžojko (koji se nažalost više ne takmiči) poslao na FSC i bili su mi u samom vrhu kao otkriće. Ni ova pesma ne zaostaje za "Itch". Lep početak FSC-a.  ;(:);

Queen - Bohemian Rhapsody:
Već sam dao komentar na pesmu, pa ne bih da se ponavljam. Među ostalim generalnim favoritima, voleo bih da ovo pobedi. :ooo:

American Authors - Best day of my life:
Thje, rešili ste da se izvlačite! Tema je rok, a vi mi uvalili boy bend. Šta je sledeće? OneRepublic? Neće proći ovo kod mene, naravno nevezano za žanr, već zato što mislim da je glupo. :uf:

The Wallflowers - One Headlight:
Dobar bend! Lepo je što se neko njih setio da pošalje. I delovali su kao tipična američka rok grupa, ali su svakako dobri i pesma mi prija u potpunosti.  :mmm:

Lordi - Blood Red Sandman:
Imao sam predrasude kada sam video da nam se predstavlja bivši ESC pobednik. Iako sam pesmu čuo ranije (davno), sada mi zvuči znatno bolje. Zašto da ne? Dobar nešto jači zvuk.  :G)

Imagine Dragons - It's Time:
Nije loše, ali mislim da su oni precenjeni. Naglasak na komercijalnosti u odnosu na stvarnu lepotu. Verovatno favoriti za sam vrh, ali kod mene ne ni za poen.  ;M)

Alice In Chains - Would?:
Ovo je legendarni klasik! Tačka. Kraj priče! Verovatno (po meni) najbolja stvar iz Sijetl (grunge) muzičke škole 90-ih. Obožavam stvar, mnogo, mnogo!  :-*

Jet - Are you gonna be my girl:
I ovo mi je pesma poznata od ranije, a da mi sada bolje zvuči nego nekada. Otprilike je kao demo bend koji je naprasno proglašen mainstream-om po paroli: snađi se za kratko vreme. I snašli su se! Zvuči OK kada hoćeš da izbaciš neku energiju iz sebe (mahom pozitivnu), ali je u suštini više šaljivog i neozbiljnog karaktera. :)

Bishop Briggs - River:
Volim što ovo nije klasični indie sa nekom devojčicom klinačko-prozuklog glasa izgubljenoj u šumi, već zvuči konkretno (iako se malo više dere i ponavlja)! Moderno i fino.  ;)

Metallica - The Unforgiven II:
Ovo je pravi potez - poslati remake legendarnog originala koji, čini mi se, do sada nije bio na FSC-u. Tako da mi je super što nije "Unforgiven", već Unforgiven two (too). 6,5 minuta punog užitka, a da se nisam nijednom smorio i da želim sledeću pesmu.  8)

The Fray - How to save a life:
Dosta pesama sa ovog FSC-a, pa i ova među njima, liče kao da ih je poslao Djole89. Ima interesantnih pojava u samom spotu koji deluje poučno, a generalno mi pesma zvuči optimistično. Iako nije "podžanr" roka koji mi paše, ovo je sasvim OK u globalu.  :mljac:

Sigur Rós - Varúð:
Sinonim islandske muzičke scene u poslednjoj deceniji, kao što je to u prethodnom periodu mahom bila Bjork. Veoma je lepo što čujemo žanrovski najrazličitiju pesmu u odnosu na sve ostalo prisutno na ovom FSC-u, a uz to je veoma ugodno i milozvučno. Ipak, moram da priznam da mi fali taj završni, potpuni utisak jer melodija nikako da se razvije do kraja, iako je umetnički na visokom nivou.  ::()

Lady Pank - Kryzysowa Narzeczona:
Super pesma. Micky, jesi li ti ovo poslao? Ovde ima tako dobrog uticaja novog talasa, kanalisanog na pravi način. Dobre vibracije iz perioda dobre muzike, a šteta je što ovde neće imati šansu da se provuku dalje.  :(

Starset - My Demons:
Ne, nikako, ne volim ovo. Para uši i zvuči disharmonično. Energija kanalisana u pogrešnom pravcu.  !-!-

Green Day - 21 Guns:
Korektno, dobro, ali ne wow. Nemam posebnih impresija u vezi bilo čega u ovoj pesmi.  :neznam:

Dire Straits - Walk of life:
Letnji, sintisajzerski, rock'n'roll hit. Neobavezni rokić dobar za plažu, ali ne i nešto za šta bi trebalo glasati na ovako ozbiljnom FSC-u.  :P

Royal Deluxe - I'm gonna do my thing:
Dobra thing, dobro odrađena. Interesantan način proizvođenja glasa, kao na nekoj tribini ili protestu, možda fudbalskoj utakmici. Baš mi se sviđa!  !_!

• Ady
  • Hero Member
« Odgovor #232 poslato: 14 Januar 2018, 19:59:49 »
Polufinale br. 2:

Model - Mey:
Ja podržavam ideju da na ovom izdanju čujemo rok iz raznih krajeva sveta, tako da i Turci vrlo dobro doprinose široj predstavi roka na FSC-u. Imam utisak da sve turske pesme sadrže elemente njihovog folklora uz dozu melanholije, ali pasuje to u ovom slučaju i dobro je.  :G)

The Rolling Stones - Anybody Seen My Baby:
Potencijalni pobednik. OK je naravno i pristojna pesma za slušanje, ali ja nisam neki fan Stounsa, a posebno ne ovolikog zicera od njih.  ::)

Daughtry - It's Not Over:
U principu mi je OK ovaj zvuk, mada je suviše prepoznatljiv i nema neku autentičnost, ali mi se sviđa što je u pitanju nešto tvrđa stvar u odnosu na ono što imamo priliku da slušamo od modernijih rok bendova.  >:D

Jonathan - Maggie:
Odlična stvar, ovakve modernije rok pesme mi se dopadaju. Ko bi mogao da pretpostavi da su oni sa ex-YU prostora? Odlično otkriće. Ponadao sam se da su iz Srbije, nažalost su ipak iz Hrvatske. Biće bolje.  :D

Meat Loaf - I Would Do Anything For Love:
Izgleda da ne kapiram i da sam gluv, ali neka me neko tresne gitarom! Nikada ne bih mogao da svrstam Meat Loafa u rok jer ne vidim samo par rifova u instrumentalu koji mogu da ukažu na to, dok 70% pesme nema ni r od roka. Ne mogu ja ovo da svarim zaista, vrhunska ljiga od pesme (nevezano za to što ne čujem roka u njoj)!  >:(

Within Temptation - Memories:
Oni su mi oduvek bili nekako veštački iskomercijalizovani i napumpani. Možda bih ovo pre poslušao nego neku prosečnu pop pesmu današnjice, i u nekom raspoloženju može da prija, ali u principu nisam za ovo.  ;--;

Olga Kormuhina - Padaju v nebo:
Haha, lep logotip u gornjem desnom uglu. Kada sam ugledao gospođu, na sve mi je pre ličilo da će pevati od ovakve pesme koju je otpevala. :D Zanimljiva ponuda i lepo je da čujemo i nešto istočnoevropskg roka, ali ima suviše one usiljenosti i veštačkog podizanja tonova koje je karakteristično za ruske i ukrajinske pesme, te mi se, uprkos respektabilnoj energiji, ne dopada posebno.  :cry:

Iggy Pop - The Passenger:
Nakon tri mahom promašaja, ovo je pravi pogodak i legendarna svirka. Dakle, ne samo da je Iggy Pop, nego verovatno i nešto najbolje od njega po mom mišljenju. Praznik za uši!  ;zv:)

Ashes Remain - Right here:
Ne obožavam baš, iako može da se posluša. Liče na Nickelback, ili samo stil pevanja ukazuje na to. Onako su.  ;--;

The Last Shadow Puppets - The age of the understatement:
Uh, ja ovo baš volim! Majčica Rusija i hor. Skroz moćno i uzbudljivo zvuči i ima tenziju uz retro britiš fazon. Vrlo mi se 'đa!  :y)

Linkin Park - Final masquarade:
R.I.P. Čester. Kao i oduvek, dobra pesma ovog benda, premda su imali i boljih, ali ne mora uvek da izleti najveći hit. OK.  :music:

Jefferson Airplane - White Rabbit:
Nisam mogao da pretpostavim da ovaj bend ima ovoliko pregleda, što me je prijatno iznenadilo. Legendarna pesma i definitivno najbolji glas i interpretacija ovog FSC-a! Za pošiljaoca respekt od mene!  :love:

System of a Down - Atwa:
Kod njih je ili top ili flop, a za ovu pesmu mogu da kažem samo da je top! Odlični prelazi, pa u neku ruku slično kao u "Chop suey".  :win:

Scorpions - Follow your heart:
Uh, i oni umeju da budu uvlake teške vrste, ali mi uglavnom prijaju njihove pesme. Tako moram reći i za ovu ljubavnu šećericu u tvrdom rok izdanju. Upečatljivo zvuči, mora se priznati. Kvalitet zvuka je na vrhunskom nivou što popravlja utisak.  ;:()

Elvis Presley - Viva Las Vegas:
Još jedan klasik i ja sam za ovakav zvuk, ali manje u odnosu na druge pesme sa ovog izdanja.  :mhm:

Alternosfera - Ploile Nu Vin:
He, i rumunski jezik je tu. Milane B, je li ovo tvoje? :) Dobri su oni‚ aranžerski naročito. Sasvim sam zadovoljan pesmom i ovakvim otkrićem.  :let:

Sirenia - Dim Days of Dolor:
Nisam baš fan. Može nekad negde, ali u principu ne. Previše je ovih Nightwish bendova, a malo koji je autentičan.  :meh:

• Mark
  • Hero Member
  • merci, merci, je vais bien merci
  • Zemlja: hr
« Odgovor #233 poslato: 14 Januar 2018, 20:09:19 »
Ady, slomio si mi srce komentarom na moj prijedlog! :uf:

• Stole
  • Hero Member
  • Stojko Designs
« Odgovor #234 poslato: 14 Januar 2018, 20:10:39 »
Meni je ugrejao srce  :-* salim se  :D dobar komentar, ocekivao sam gori  :D
1 :grb: 2 :byb: 3 :chb: 4 :czb: 5 :frb: 

6 :dk: 7 :it: 8 :es: 9 :gb: 10. :al: 11 :mt: 12 :me:

:fr: Paradis | Eva :am: Qami | You & I | Poison :hu: I let you run away :ch: Stones
:gb: Crazy | Astronaut :es: Lo Malo :dk: Standing Up For Love :cz: Lie To Me :is: Battleline 
:by: Forever :ee: La Forza :ua: Under the Ladder  :lv: Younger Days :lt: Broken Shadows | 1 2 3
:al: Piedestal | Mall :it: Il Mondo Prima Di Te :me: Dišem | Neželjena
:rs: Nova deca | Zemlja čuda | Ruža sudbine

• Leo Cezar
  • Moderators
  • Florin Cezar Ouatu
« Odgovor #235 poslato: 14 Januar 2018, 20:17:11 »
Ady, slomio si mi srce komentarom na moj prijedlog! :uf:

Moje je provukao kroz masinu za mlevenje mesa .
" Leo - Državna zajednica Azerbejdžana, Švedske i Rusije sa posebnim ministarstvom za tursku, rumunsku i moldavsku dijasporu "

23.septembar 2014.
Scooby

• Niko
  • Golden Member
  • Nesudjeni Moderator
« Odgovor #236 poslato: 14 Januar 2018, 20:44:12 »
Bolje kod Adija nego sto sam ocekivao :D

Ajde sad ko je sledeci da nam utipka komentare?

@euronik mozda veceras uzivo ako ste slobodni, Djole, Ivana, Petar, Leo, svi ostali ;D ???

Sent from my CUBOT_NOTE_S using Tapatalk

• Anhel
  • Hero Member
  • balkanika.rs
« Odgovor #237 poslato: 14 Januar 2018, 21:22:23 »
Ady  ;(:); ;:() ;(:);  ;(:);

• Niko
  • Golden Member
  • Nesudjeni Moderator
« Odgovor #238 poslato: 14 Januar 2018, 21:40:28 »
Tacno smo na polovini glasanja, 17 glasalo, 17 ne. Za pola sata negde saljem podsetnike ;(:);

• Anhel
  • Hero Member
  • balkanika.rs
« Odgovor #239 poslato: 14 Januar 2018, 21:41:48 »
Ijaaooo, i ja treba da glasam, još uvek nisam  ;:)) :D

OGAE Serbia forum

Deli preko delicious Deli preko digg Deli preko facebook Deli preko furl Deli preko linkedin Deli preko myspace Deli preko reddit Deli preko stumble Deli preko technorati Deli preko twitter

xx
75. FSC - ROCK!!!

Započeo Djudja

630 Odgovora
12563 Pregleda
Poslednja poruka 29 Septembar 2013, 17:55:12
AjvanPi
xx
Rock Partyzani

Započeo arheometar

0 Odgovora
364 Pregleda