Autor Tema: 152. FSC - 5 minuta slave  (Pročitano 8915 puta)

• Doctor Who
  • OGAE member
  • Many colors and shapes, so many voices to embrace
  • Zemlja: rs
Odg: 152. FSC - 5 minuta slave
« Odgovor #15 poslato: 25 Maj 2017, 11:45:27 »
Nisam u prilici da šaljem ono što sam namenio za ovaj FSC i hteo sam da se ne prijavim jer me mrzelo da tražim nešto novo ali sam uspeo da nađem nešto fenomenalno za desetak minuta !_!
"People demand freedom of speech as a compensation for the freedom of thought which they seldom use."
- Soren Kierkegaard

OGAE Serbia forum

« Odgovor #16 poslato: 25 Maj 2017, 11:54:28 »
Čak desetak minuta? Wow, kakav si ti zmaj!
Možda je blago koje tražim već odavno nađeno? Možda je carstvo koje gradiš za neku drugu stvarano, a ja ne znam to!

• Mark
  • Hero Member
  • Zemlja: hr
« Odgovor #17 poslato: 25 Maj 2017, 12:10:55 »
Svi prijavljeni su prihvaćeni, na 14 prijava smo za sada.  :G)
"Music is not fireworks, music is feeling."
- Salvador Sobral

• Scooby
  • Golden Member
  • Zemlja: aq
« Odgovor #18 poslato: 25 Maj 2017, 12:23:02 »
Ја сам своју песму први пут чуо три минута пре слања

« Odgovor #19 poslato: 25 Maj 2017, 12:27:12 »
Zasto je nisi poslusao do kraja?

• Doctor Who
  • OGAE member
  • Many colors and shapes, so many voices to embrace
« Odgovor #20 poslato: 25 Maj 2017, 12:58:48 »
Čak desetak minuta? Wow, kakav si ti zmaj!

Uke*alo me :D Odabrao državu, kliknuo izvođača na wiki stranici, poslušao par pesama i našao pravu !_!

• Bebi
  • OGAE member
  • Pufnica
  • Zemlja: fm
« Odgovor #21 poslato: 25 Maj 2017, 14:02:07 »
Poslao sam pesmetinu da sperem ljagu s imena svog i okajem grehe zbog povlačenja sa prošlog izdanja.
Živeo Mark!  ;(:); ;zv:)
Regent Catherine Elizabeth "Kate"

• MrVlaxs
  • OGAE member
« Odgovor #22 poslato: 25 Maj 2017, 14:15:18 »
Posle kratke pauze, opet ovde i to sa pobednickom pesmom  ;(:); ;(:); ;(:);
Dobre:  :it: :rs: :mk: :ro: :ch: :se: :fr: :il: :ru: :ee: :md: :hu: :gb: :gr: :be: :hr: :fi: :sm: :az: :cy:

Osrednje:  :au: :am: :bg: :me: :at: :al: :by: :de: :ge: :pl: :si: :pt: :mt: :nl: :cz:

Lose:  :is: :ie: :no: :dk: :lv: :es: :ua: :lt:

« Odgovor #23 poslato: 25 Maj 2017, 16:03:01 »
Znam ko će ovde da pobedi. 8)

To cu biti ja, a tebi ce se jako dopasti ono sto sledi kao pobednik 152. FSCa, zato ucestvuj i svojim glasovima doprinesi ovoj pobedi. Hvala
"You better keep your mouth shot and let people think you are a fool, than to speak out and remove all doubt"

« Odgovor #24 poslato: 25 Maj 2017, 16:10:28 »
Poslao si Oliveru Kovačević?

« Odgovor #25 poslato: 25 Maj 2017, 16:17:48 »
 :D cuti MO, vidis da pokusavam da ga nagovorim na ucesce. Ali negde imam utisak da ce mu se zapravo jako dopasti moja pesma , nem pojma zasto :neznam:

• Leo Cezar
  • Moderators
  • Florin Cezar Ouatu
« Odgovor #26 poslato: 25 Maj 2017, 20:35:30 »
Nece.
" Leo - Državna zajednica Azerbejdžana, Švedske i Rusije sa posebnim ministarstvom za tursku, rumunsku i moldavsku dijasporu "

23.septembar 2014.
Scooby

• Mithrandir
  • Moderators
  • Oko mene uzak krug, oko kruga širok prečnik
« Odgovor #27 poslato: 25 Maj 2017, 23:50:07 »
Poslao krasnu pesmu, očekujem finale. Lizanje poda u pf sam ostavio iza sebe, sada samo dominejšn!  :-*
Let’s put some light into our lives

• Mark
  • Hero Member
  • Zemlja: hr
Čekajući Godo... pobjedu na ESC-u :)
« Odgovor #28 poslato: 26 Maj 2017, 23:31:01 »
S obzirom da su tema ovog FSC-a države koje dosad nisu pobjedile na našem najdražem natjecanju, kroz par članaka ćemo se pobliže upoznati s ESC poviješću tih zemalja, a večeras ćemo konkretno vidjeti kojih to pet godina najduže čeka svoju prvu ESC pobjedu!

1. :mt: MALTA
Nakon veličanstvene pobjede Salvadora Sobrala na netom završenom ESC-u, Portugal je to nezahvalno mjesto države koja najduže čekao prvu ESC pobjedu predao ovoj maloj mediteranskoj državi. Iako su debitirali prije 46 godina, davne 1971. godine, tek su od devedesetih godina ozbiljnije shvatili sudjelovanje na ESC-u pa su do danas skupili sveukupno 30 ESC učešća. Čak su 13 puta završavali natjecanje u najboljih deset, što je za jednu tako malu državu bez susjeda i dijaspore zaista respektabilna statistika. Od tih 13 top 10 plasmana, dvaput su bili tik do pobjede - 2002. i 2005., a dvaput su natjecanje završili i na trećem mjestu - 1992. i 1998. U posljednjih nekoliko godina nisu imali nekih značajnijih uspjeha, pa im tako najbolji (i ujedno jedini top 10 plasman) u zadnjih 12 godina ostaje osmo mjesto Gianluce Bezzine u Malmöu.

2. :cy: CIPAR
Na drugom bi mjestu, zapravo, trebao biti Maroko, uzevši u obzir da su debitirali 1980. godine, no, budući da su nastupali samo taj jedan jedini put, nije da baš iščekuju ESC pobjedu jer ni ne sudjeluju. Stoga, drugo mjesto zauzima još jedan mali mediteranski otok, a to je Cipar. Debitiraili su deset godina nakon Malte, 1981. godine, no skupili su i više sudjelovanja - 34. Ipak, poprilično su neuspješniji od Malte, uzevši u obzir da su svega devet puta završili u top 10, a najbolji plasman do danas su im tri peta mjesta - 1982., 1997. i 2004. Zanimljivo, pet mjesto daleke 1982. godine donijela im je Anna Vissi, grčka predstavnica iz 2006., inače i rodom iz ciparske Larnace. Kako se u posljednjih skoro petnaestak godina i nisu baš iskazali na ESC-u, blistanje Cipra na ESC-u u nekoj od narednih godina bilo bi ravno ovogodišnjem portugalskom čudu.

3. :is: ISLAND
Zanimljivo, i treće mjesto najdužeg čekanja ESC pobjede zauzima jedan otok - doduše, ovaj put jedan sjeverni i hladniji. Island ili "zemlja koja je uvijek underrated na ESC-u" debitirala je na ESC-u 1986. godine, a natjecanje su propustili samo dvaput: 1998. i 2002., kada je važilo pravilo da zemlje koje budu izrazito slabo plasirane nemaju pravo sudjelovanja naredne godine. Na prvi pogled, samo 5 top 10 plasmana Islanda djeluje skromno, no kad se uzme u obzir da su od tih 5 puta dvaput bili drugi, dobije se jedno sasvim drugo svjetlo. Upravo su zbog toga druga najuspješnija nepobjednička ESC zemlja nakon Malte. Ostaje za vidjeti što Islanđani spremaju u narednim godinama te imaju li asa u rukavu, no sudeći po rezultatima zadnjih triju njihovih predstavnica, od kojih se očekivalo dosta, a morale su pakirati kofere nakon polufinala, teško je očekivati da ESC uskoro seli u Reykjavik.

4. :ba: BOSNA I HERCEGOVINA / :hr: HRVATSKA / :si: SLOVENIJA 
Ovu listu ipak nećemo završiti s 5 država, već sa 6, jer četvrto mjesto dijele tri bivše jugoslavenske republike - Bosna i Hercegovina, Hrvatska i Slovenija. Sve su tri debitirale 1993. godine. Bosna i Hercegovina te Hrvatska su tada, s obzirom na političku situaciju koja je vladala na prostoru bivše Jugoslavije, pjevale o svoj boli svijeta i o tome kako nikad ne bismo trebali plakati, dok je Slovenija pjevala o tihom, kišnom danu. Na kraju te večeri, nijedna se od njih nije proslavila na tabeli. Od ove tri države, do danas je najuspješnija svakako Bosna i Hercegovina, koja je 2006. uspjela doći i do trećeg mjesta u finalu, uz neprekinuti niz finala od 2004. do 2012. godine. I Bosna i Hecegovina i Hrvatska su top 10 plasmane zabilježile šest puta (najbolji plasman Hrvatske su još uvijek dva četvrta mjesta 1996. i 1999. godine), a Slovenija je samo tri puta ušla u top 10, a dva najbolja rezultata su im dva sedma mjesto 1995. i 2001. godine.

Tko zna, možda će baš neka od ovih šest država biti pobjednik narednog ESC-a, a možda i ovog FSC-a.  ::() U nekom od sljedećih dana ćemo se baviti ESC pjesmama iz nepobjedničkih država kojima je pobjeda izmakla za dlaku.  ;D

• mirCo
  • Golden Member
  • #INFESrbija
« Odgovor #29 poslato: 26 Maj 2017, 23:36:51 »
Vrlo lepo, Mark. ;zv:)
1. Molitva  2. Goodbye (Shelter)  3. Oro  4. Beauty never lies  5. Nije ljubav stvar  6. In too deep  7. Ljubav je svuda  8. Čaroban  9. Ovo je Balkan  10. Cipela
1. Rise like a phoenix  2. Amar pelos dois  3. Satellite  4. Euphoria  5. Only teardrops  6. 1944  7. Believe  8. Heroes  9. Fairytale  10. Running scared

OGAE Serbia forum

Deli preko delicious Deli preko digg Deli preko facebook Deli preko furl Deli preko linkedin Deli preko myspace Deli preko reddit Deli preko stumble Deli preko technorati Deli preko twitter