Autor Tema: GAMES  (Pročitano 8025 puta)

• Bebi
  • OGAE member
  • Pufnica
  • Zemlja: fm
Regent Catherine Elizabeth "Kate"

OGAE Serbia forum

Odg: HaxBall
« Odgovor #31 poslato: 17 Oktobar 2011, 23:13:35 »
Igra li neko sad?

• Bebi
  • OGAE member
  • Pufnica
« Odgovor #32 poslato: 20 Oktobar 2011, 21:28:34 »

• Bebi
  • OGAE member
  • Pufnica
« Odgovor #33 poslato: 21 Oktobar 2011, 00:02:46 »

• Bebi
  • OGAE member
  • Pufnica

• Bebi
  • OGAE member
  • Pufnica

• Milos-S
  • Global Moderator
  • Veliki Brat koji sve posmatra
  • Zemlja: rs
Odg: GAMES
« Odgovor #36 poslato: 18 Mart 2012, 14:01:42 »
E, da ozivimo temu i nastavimo diskusiju koja je zapocela na ruskoj temi, posto sam obecao da cu detaljno ovde objasniti sve sto treba ;D

Dakle ovako, ima dosta ljudi koji vole da igraju one starije igrice sa konzola tipa Super Mario, Sonic, Duck Hunt........i koji bi igrali to i sada, ali sa emulatorima koji dolaze na diskovima tipa "256 igrica" veliki broj tih igara je neigrivo, jer su ti emulatori pisani u DOSu i zato postoje veliki problemi sa kompatibilnoscu na danasnjim operativnim sistemima (pogotovo Win 7 i Vista).

Ipak, danas srecom postoje mnogo funkcionalnija i bolja resenja a postoje i mesta odakle se igrice za ove sisteme mogu besplatno skinuti.

Evo kraceg opisa procedure za nekoliko najpopularnijih igrackih sistema (a inace, koga intresuje, na ovim sajtovima moze da skida i emulatore za druge igracke sisteme koje ja licno nisam isprobavao previse):

1. Nintendo Entertainment System (NES) - ova konzola se u Srbiji pojavljivala pod nazivom "Terminator" ako se dobro secam ;D Cak su pojedini modeli licili na originalni Sega Genesis, ali je zapravo u pitanju Nintendova najpopularnija konzola: Nintendo Entertainment System.

Upravo na ovoj platformi su i nastale igre kao sto su: The Legend Of Zelda, Super Mario kao i Donkey Kong.

Najbolji program (emulator) za njihovo pokretanje je FCE Ultra, a moze se preuzeti besplatno odavde: http://www.emulator-zone.com/doc.php/nes/fceultra.html

Igrice za NES se preuzimaju odavde: http://romhustler.net/roms/nes

2. Sega Genesis - Ovo se zvalo "originalna Sega" po naski ;D Jednako popularna platforma kao i NES, ali je razlika u tome sto je ovo 16-bitna platforma, dok je NES 8-bitna.  Najpoznatija igra na ovoj platformi je cuveni Sonic the Hedgehog.

Inace, igrice koje dolaze na toj cuvenoj kompilaciji "256 igara" su upravo igrice sa Sege :D

Najbolji program za pokretanje igara sa svih Seginih sistema pa i Genesisa jeste Kega Fusion (i to verzija 3.6.4), a evo i linka za njegovo preuzimanje:  http://www.emulator-zone.com/doc.php/genesis/fusion.html

Igrice se preuzimaju odavde: http://romhustler.net/roms/genesis

3. Sony Playstation - Za ovo mislim da svi znaju, pa nema potrebe da objasnjavam ;D E sad, igrice za Sony su prilicno velike, dosta vece od velicine igara za Segu i Nintendo, i tesko se nalaze po internetu (mada mogu da se nadju guglanjem), ali zato program za njihovo igranje mozete uvek naci. Za igranje igara sa Sony-ja je najbolje koristiti ePSXe 1.7.0. On se moze naci na ovom sajtu: http://www.epsxe.com/

E sad ovo je prilicno komplikovano za podesavanje, za razliku od prethodna dva emulatora koji skoro da se i ne podesavaju (sem mozda kontrola), pa da ne bi napisao ceo roman ako je neko zaintresovan, neka mi pusti PP i ja cu mu objasniti kako sta da podesi tako da mu sve igrice sa Sonija rade.

4. Sony Playstation 2 - I igrice se Sonija dvojke je moguce igrati na kompjuteru, ali je potrebno imati dosta jak racunar jer emuliranje ovih konzola trosi mnogo resursa. Takodje nisu sve igrice igrive.

Evo spiska igara koje su igrive, odnosno neigrive: http://pcsx2.net/compat.php?c=key

Samo jedan jedini program postoji za pokretanje ovih igara, a to je PCSX 2 , i njega mozete preuzeti odavde: http://pcsx2.net/downloads.php

I ovo se takodje podesava komplikovanije, pa koga intresuje, takodje nek me kontaktira.

Eto, nadam se da sam nekome pomogao ;D  ;zv:)

• Gollum
  • Hero Member
  • You can’t ask why, about love…
« Odgovor #37 poslato: 18 Mart 2012, 14:05:00 »
Napisah nesto o igricama na drugoj temi, pa evo da postavim i ovde...

Ja sam igrao Aladina i na SEGI i na Nintendu... Nintendova verzija je meni mnogo bolja i zanimljivija.. i laksa..
Na Segi nisam uspeo da predjem ni prva 2 nivoa  :D
Od igrica bih izdvojio i Donki Konga... bas sam voleo te majmuncice... i presao sam sve nivoe..
a volim i igrice tipa Tetris, Luxor...
:azb:    :amb:    :gbb:    :bgb:    :ptb:

• Milos-S
  • Global Moderator
« Odgovor #38 poslato: 18 Mart 2012, 14:08:26 »
I meni je Nintendova verzija Aladina bolja od Segine, iako je Nintendova cak i teza (barem meni :D) ;D

Ovo je takodje jedna od najboljih igara na Segi, a ujedno i jedna od najtezih:

Ovo je isto jedan od klasika, ali je do zla Boga teska igra ;D Jednom sam dosao do 4. nivoa, a sad kad god igram ne mogu ni prvi da predjem :D

• Destroyer
  • OGAE member
  • Ubi bene, ibi patria.
« Odgovor #39 poslato: 18 Mart 2012, 14:14:06 »
Milose kralju ^^. Konacno mogu da igram Aladdina opet i da ga predjem ;D.

Koj sam freak :D.
Yesterday i was clever, so i wanted to change the world. Today i`m wise, so i`m changing myself.

• Milos-S
  • Global Moderator
« Odgovor #40 poslato: 18 Mart 2012, 14:16:06 »
Eto, drago mi je da sam pomogao  ;zv:)

• emi34
  • Hero Member
  • Get lost.
  • Zemlja: gb
« Odgovor #41 poslato: 18 Mart 2012, 14:54:39 »
ja sam se u zadnje vreme navukla na  igrice poput "midnight mysteries". volim poa jako, pa je tako pocelo.

ovu sam bas volela, "salem witch trials" (drugi deo midnight mysteries-a)... :-*

Behind the door, the poison door... the puppets dance on a burning floor.

• Destroyer
  • OGAE member
  • Ubi bene, ibi patria.
« Odgovor #42 poslato: 18 Mart 2012, 15:04:17 »
Ja sam sad vise u fazonu Obliviona :).

• Milos-S
  • Global Moderator
« Odgovor #43 poslato: 18 Mart 2012, 19:17:42 »
Moracu da probam ovu Midnight Mysteries 2 ;D

Evo jos jedne tople preporuke za sve (a nije mnogo zahtevno):

Platformska igra sa doooosta mozgalica. Mozete da igrate sa carobnjakom, lopovom i vitezom, i oni medjusobno imaju razlicite sposobnosti koje se nadopunjuju tokom igre i pomocu kojih resavate razlicite zagonetke. Grafika i zvucni efekti su prelepi i igra je uradjena u vrlo bajkovitom okruzenju.

Igra je fenomenalna, mislim da je bila jedna od najprodavanijih 2009. kada je i izasla. Sada ima i drugi deo, ali to jos nisam isprobao.

Medjutim ovaj prvi deo je fenomenalan.

« Odgovor #44 poslato: 20 Mart 2012, 11:41:57 »
Tako je Miloše, emulatori su najbolji. :)

Ostao sam dosledan starijim naslovima i to upravo preko emulatora.
Nedavno sam obrnuo Donkey Kong Country 1, 2 i 3. Smatram ih celinom i to mi jedna od najomijenih igara iz detinjstva .
Vrlo rado, sada bih prelazio: Metroid serijal, Zeldu, Super Maria, Pokemon....

OGAE Serbia forum

Deli preko delicious Deli preko digg Deli preko facebook Deli preko furl Deli preko linkedin Deli preko myspace Deli preko reddit Deli preko stumble Deli preko technorati Deli preko twitter