Autor Tema: Šta vas je danas iznenadilo?  (Pročitano 129641 puta)

• Gollum
  • Hero Member
  • Zemlja: rs
Odg: Šta vas je danas iznenadilo?
« Odgovor #3285 poslato: 18 Januar 2019, 16:14:47 »
Ja ipak ne verujem u sve to. Tesko je malo to i opisati kroz reci. Mislim da nikad vise sadasnjost nece biti neka druga za nas tj da mi budemo neko drugi. Radjace se drugi ljudi ali nasa svest nece biti tu. Necemo biti ni osoba ni trece lice/posmatrac/dusa. Nece biti nicega kao da je smak sveta a zivot ce teci dalje svojim tokom ali u drugim ljudima. Ja bar tako na to gledam. Jedino sto imamo je sadasnjost.. i ovak zivot. Ne kazem da sam u pravu i svako ima pravo na svoje vidjenje kad su ove nepoznatr stvari u pitanju. Al ja ne mogu da razumem da je ikako drugacije

OGAE Serbia forum

• Leo Cezar
  • Moderators
  • Florin Cezar Ouatu (NIKO bff)
« Odgovor #3286 poslato: 18 Januar 2019, 16:17:26 »
Ja sam bas zadnjih dana razmisljala o reinkarnaciji i da li stvarno postoji, da li sam  ja do sada imala 10ak zivota itd. Koliko je to sve cudno kad promislis. Bas ne znam da li da vjerujem u to ili ne. Ali vjerujem u karmu, tj. “Sve se placa, sve se vraca”

U jednoj si sigurno bila televizor ili radio ubedjen sam  :-*
" Leo - Državna zajednica Azerbejdžana, Švedske i Rusije sa posebnim ministarstvom za tursku, rumunsku i moldavsku dijasporu "

23.septembar 2014.
Scooby

Bez vas ja sam samo ideja
sa vama ja sam REVOLUCIJA !

• mirCo
  • Golden Member
« Odgovor #3287 poslato: 18 Januar 2019, 16:22:11 »
Ja na život gledam kao na film. Dakle, imamo uloge koje igramo. Naša prethodna uloga može se apsolutno razlikovati od trenutne. U prošloj smo možda bili kralj/ica Engleske, a u ovoj smo npr. prosečan čovek koji ima samo porodičnu dramu. ;D Neki likovi (osobe) su tu samo da bi nas nešto naučili, inspirisali, ili podstakli na nešto, ali njihovo prisustvo nije potrebno za ceo film, zato oni odlaze. Iako je nama teško, ako znaš da je to film, znaš da je ta osoba bila tu sa razlogom i da je sa razlogom otišla.

Ali da, mi kao ličnosti se nećemo ponoviti (tj. neću biti ponovo Mirko). Ali to nije ni bitno, jer to nije smisao. Nemojte se vezivati za uloge. ;D

• Gollum
  • Hero Member
« Odgovor #3288 poslato: 18 Januar 2019, 16:31:03 »
Ja nisam mislio da se nece ponoviti licnosti nego uopste mi. Prvo lice, svesnost.. kako god. Ne mogu da zamislim kako izgleda to kad tr vise nema ali ne mogu da verujem u to da ponovo imamo nov zivot i novu svesnost i da ponovo smo mi ti neki novi ljudi, ne. Zivot ide dalje ali ce njega ziveti neki drugi ljudi i toga ce biti svesni oni a mi cemo doziveti smak sveta koji ce doziveti i svako od tih drugih ljudi kada im dodje vreme da umru lol

• Josipa.
  • Golden Member
  • dancing alone
  • Zemlja: it
« Odgovor #3289 poslato: 18 Januar 2019, 16:32:02 »
Ja sam bas zadnjih dana razmisljala o reinkarnaciji i da li stvarno postoji, da li sam  ja do sada imala 10ak zivota itd. Koliko je to sve cudno kad promislis. Bas ne znam da li da vjerujem u to ili ne. Ali vjerujem u karmu, tj. “Sve se placa, sve se vraca”

Bezobrazan si:(

• mirCo
  • Golden Member
« Odgovor #3290 poslato: 18 Januar 2019, 16:35:50 »
Ja nisam mislio da se nece ponoviti licnosti nego uopste mi. Prvo lice, svesnost..

Pa šta čini jednu ličnost, nego to? ;D Al' što si lice prvo pomenuo. :D Nećemo se ponoviti ni fizički, ni mentalno, al' u suštini to ni nismo mi (jesmo nekim delom, naravno). I meni je u početku bilo bez veze, al' onda sam shvatio.

• Leo Cezar
  • Moderators
« Odgovor #3291 poslato: 18 Januar 2019, 16:45:46 »

Bezobrazan si:(

Jel ti znas da je moja omiljena stvar televizor ?  :-*

• Gollum
  • Hero Member
« Odgovor #3292 poslato: 18 Januar 2019, 16:47:02 »
Imam utisak da se nismo razumeli bas. Da li ti mislis da ces ti i posle smrti imati svesnost ali kao neko novo zivo bice ili?
Ja mislim da ne.. Ako mogu ikako da objasnim sta mislim a to je onda to sto vec pomenuh.  Bice nam kao da je bio smak sveta i da iza toga vise nije nista ostalo. Svaka smrt mislim da i jeste smak sveta iz ugla te osobe jer bi dozivela isto sto bi dozivela i kad bi zaisza bio pravi smak sveta.

• mirCo
  • Golden Member
« Odgovor #3293 poslato: 18 Januar 2019, 16:53:31 »
Novi život = nova, drugačija svest. Ali kad napustimo telo i vratimo se u izvorni oblik, svest nam je beskonačna i sećamo se apsolutno svakog života i situacija koje smo proživeli. U skaldu sa tim biramo naredni...

• Petar
  • Golden Member
  • PMS produkcija™
  • Zemlja: ca
« Odgovor #3294 poslato: 18 Januar 2019, 16:54:15 »
Zanimljiva teorija.
Petar je forumski car i njemu dozvoljavam sve.
Učinilo mi se na trenutak da vas volim. Ne brinite se, prošlo me je.
Follow: https://twitter.com/petarketchupov / https://www.last.fm/user/PetarListens

• Scooby
  • Golden Member
  • Danziiinggggg
  • Zemlja: va
« Odgovor #3295 poslato: 18 Januar 2019, 17:12:52 »

Jel ti znas da je moja omiljena stvar televizor ?  :-*

Josipa ti si za njega stvar, pa strašno

• Leo Cezar
  • Moderators
« Odgovor #3296 poslato: 18 Januar 2019, 20:27:22 »
Ali omiljena stvar  :o

OGAE Serbia forum

Deli preko delicious Deli preko digg Deli preko facebook Deli preko furl Deli preko linkedin Deli preko myspace Deli preko reddit Deli preko stumble Deli preko technorati Deli preko twitter

xx
Šta vas je danas obradovalo?

Započeo Laura

5271 Odgovora
157250 Pregleda
Poslednja poruka 18 Januar 2019, 20:23:59
Josipa.
xx
Šta vas je danas iznerviralo?

Započeo Laura

7720 Odgovora
326443 Pregleda
Poslednja poruka 17 Januar 2019, 13:04:28
Doctor Who
xx
Najljepši Scoreboard (pogotovo od 1988 do danas)

Započeo steadtler37

12 Odgovora
1653 Pregleda
Poslednja poruka 04 Mart 2012, 22:27:06
Majsta94