Autor Tema: Šta vas je danas iznenadilo?  (Pročitano 107897 puta)

• mirCo
  • Golden Member
  • Zemlja: rs
Odg: Šta vas je danas iznenadilo?
« Odgovor #3090 poslato: 28 Maj 2018, 14:42:34 »
Meni je to skroz logično. Mi nismo naše telo, već duša, koja je besmrtna.  ;zv:)

OGAE Serbia forum

• Milos-S
  • Global Moderator
  • Veliki Brat koji sve posmatra
« Odgovor #3091 poslato: 28 Maj 2018, 14:44:34 »
Zapravo cak i kad bi ove tehnologije zazivele u tom nekom periodu i nama bile dostupne....opet ne bi bili "besmrtni". Tj. ne u smislu da smo "godlike" i da nam niko nista ne moze jer ono.....izadjes napolje i pregazi te autobus :D Ali bi se starenje "drzalo pod kontrolom" sto se tice medicine. Tako da ne bi imali "interni sat" koji otkucava unutra ali i dalje smo od krvi i mesa  ;D

Ali mislim da je pozitivno sto postoje ljudi koji se i time bave a najpozitivnije je sto bi ljudi imali izbor. Zivotni vek se, generalno gledano, konstantno i povecavao.  Ljudi su u srednjem veku umirali od bakterijskih infekcija koje su sad rutina za savremenu medicinu.  U tom periodu, dete dobije upalu pluca, to je vec da se upali sveca.

A stariji ljudi su uglavnom indiferentni jer, kao i mi, nauceni su da to ide svojim tokom ....ali opet, da imaju izbor da se bioloski  "povrate" u period kad su bili "na vrhuncu" sada....vise od polovine bi rado to prihvatilo, cenim. A opet, ko ne zeli, moze da prepusti sve svojim tokom.

Citat
Bilo bi nefer i prema mladima koji dolaze.. imali smo jednu mladost i jedan zivot pa ko kako iskoristi.. kad dodje vreme za kraj, doslo je.. Besmrtnost bi bila potpuno besmislena, pa cak i preterano dug zivot..

Sustina i jeste u tome da ce bas oni najvise i profitirati. Oni ce izvesno imati benefit, pitanje je ko ce (i da li ce) od ovih ljudi sada imati koristi. Buduce generacije bi potencijalno mogle da doguraju do tipa 30ak godina i da izaberu da se "zaustave" na tom stanju. Mozda je zapravo vise nefer prema prethodnim generacijama jer one nisu ni imale sansu da imaju pristup ovome dok ove nase + buduce (bar teoretski) imaju. Al jbg, to je ono......niko ne bira u kom ce se periodu roditi. Neko ima srece, neko ne.

Zato sada trenutno laboratorijski misevi najvise profitiraju. Oni ni krivi ni duzni dobijaju eksperimentalne terapije i imaju 5 puta duzi zivotni vek ;D Samo na konto toga.

• Gollum
  • Hero Member
« Odgovor #3092 poslato: 28 Maj 2018, 14:49:18 »
Jbg neko je rodjen i kao rob u Egiptu pa je proziveo takav zivot :D
Ok mi je da se fizicki zaustavi starenje ali ne i da se znatno produzi duzina zivota.. Ja da zivim jos ovoliko a u 'uzrastu' osobe od 25 godina, to bi mi bilo dovoljno

• mirCo
  • Golden Member
« Odgovor #3093 poslato: 28 Maj 2018, 14:51:07 »
Ma odakle ljudima ideja da ima toliko mesta na Zemlji. Bolje onda istovremeno da prave i kolonije na Mesecu. ;D

• Gollum
  • Hero Member
« Odgovor #3094 poslato: 28 Maj 2018, 14:52:32 »
Poubijali bismo se u ratovima, u to ne sumnjam

• Milos-S
  • Global Moderator
« Odgovor #3095 poslato: 28 Maj 2018, 15:06:02 »
Verovatno ce i biti kolonija u nekom trenutku ;D Ali na Marsu. Posto je, bar za sada, to jedina planeta koja odgovara nasoj u smislu da bi mogli da je naselimo. Tako bar Astronomija kaze ;D A verovatno ce i morati tako u nekom trenutku posto i Sunce ima ogranicen vek trajanja. Mada to su sad bilioni godina u pitanju.....verovatno ce do tog trenutka nauka i to resiti :D Ali ce verovatno biti i nekih kolonija.

Kad analiziramo sta smo gledali sve u sci-fi filmovima, dosta toga mi vec sad imamo. Postoje ljudi i koji razvijaju tehnologije da omoguce "transfer" svesti u racunar, tj. digitalni supstrat  ;D Ray Kurzweil je to najavio cak za 2040. znaci ne bas tako daleka buducnost ;D

Tako da mozda neki postanu i "Krangovi" tada  ;D Posto mi jedino Krang pada na pamet kao poredjenje :D

Inace, Kurzweil ima neverovatan procenat pogadjanja tehnoloskih trendova. On je npr. 60-ih predvideo Netflix i YouTube kao i internet generalno. Po Wikipediji 86% prognoza su mu se otsvarile a cak i one koje nisu uglavnom samo malo omasene godine, ali trendovi su uglavnom svi pogodjeni.

Tako da ce verovatno biti u pravu i za mind uploading ;D

• Gollum
  • Hero Member
« Odgovor #3096 poslato: 28 Maj 2018, 15:08:20 »
Ja mislim da nema sanse da ce sunce trajati krace od ljudske rase na svetu.. i kad se pogleda kad je nastala nasa planeta, mi smo jedan delic vremena na njoj

• Scooby
  • Golden Member
  • Zemlja: is
« Odgovor #3097 poslato: 28 Maj 2018, 15:33:36 »
Ni jedna zivotna forma nije vecna, pa ce tako i ljudi verovatno u jednom momentu doseci svoj zenit i .potom nestati. Bas kao i mnoge druge vrste pre nas

Poslato uz blagoslov Wiwi tetkica

FYRIR ISLAND HM 2018

• Milos-S
  • Global Moderator
« Odgovor #3098 poslato: 28 Maj 2018, 15:34:37 »
I ja to mislim sto se Sunca tice. A kako god bilo, to je ekstremno daleka buducnosti i verovatno ce tadasnja nauka to da resi i bez kolonizacija ali verujem da ce ipak biti ljudskih kolonija u svemiru i pored toga. O tome se vec dosta prica, NASA dosta ulaze bas u ta istrazivanja i to ce se desiti u nekom trenutku, samo je pitanje kada.

Elem, sad sam bas gledao (inspirisan diskusijom :D ), sve kljucne trendove je Kurzweil pogodio za ovu deceniju. Nije sve bas u godinu ali plus/minus par godina to je to. Automobili koji se same voze, 3D stampaci, pametni telefoni, eksponencijalni razvoj nano tehnologije, sve pogodjeno.

Za drugu polovinu 2020-ih je najavljeno da ce vestacka inteligencija nadmasiti ljudsku (ovo je vrlo lako moguce cak i pre obzirom kakav AI i sada postoji), a za 2030-2040 je najavljen "singularitet" koji oznacava kompletno spajanje coveka i kompjutera/masine a jedna od prvih stvari (po Kurzweilu) ce biti mind uploading gde ce ljudi izmestati svoje mozgove u virutelne entitete.

I onda ispod se navodi da pojedini pripadnici danasnje elite (Zuckerberg npr.) su vec spremni da prebace svoje mozgove u kompjuter i tako potencijalno ili nastave zivot u virtuelnoj stvarnosti ili u robotskom telu (dakle Krang kako i rekoh  ;D ).

Eto, znaci i Matrkis moze lako da nam postane stvarnost ;D Eto isto potencijalnog resenja za prenaseljenost, pojedinci se uploaduju u digitalni svet i nastave svoj zivot u cloudu cime oslobadjaju mesto na zemlji ;D A ovi koji bi dobijali robotska tela vise ne bi uzimali hranu, vodu, itd, vise ne bi imali bioloske potrebe....pa samim tim, ne bi se ni ti resursi trosili ;D

• Josipa.
  • Golden Member
  • remind me to forget
  • Zemlja: it
« Odgovor #3099 poslato: 06 Jun 2018, 21:24:30 »
Na Ultri ove godine će nastupati neki od prepoznatih DJ-eva: David Guetta, The Chainsmokers, Steve Aoki, Marshmello, Galantis, Hardwell, Axwell & Ingrosso, Afrojack, Armin Van Buuren... Bukvalno mi sad žao šta nisam uzela kartu i ostala par dana više ovdje :D

OGAE Serbia forum

Deli preko delicious Deli preko digg Deli preko facebook Deli preko furl Deli preko linkedin Deli preko myspace Deli preko reddit Deli preko stumble Deli preko technorati Deli preko twitter

xx
Šta vas je danas obradovalo?

Započeo Laura

5255 Odgovora
148749 Pregleda
Poslednja poruka 17 Jun 2018, 00:02:32
Kakashi
xx
Šta vas je danas iznerviralo?

Započeo Laura

7586 Odgovora
284931 Pregleda
Poslednja poruka 20 Jun 2018, 10:04:15
Petar
xx
Najljepši Scoreboard (pogotovo od 1988 do danas)

Započeo steadtler37

12 Odgovora
1350 Pregleda
Poslednja poruka 04 Mart 2012, 22:27:06
Majsta94