Autor Tema: Šta vas je danas iznerviralo?  (Pročitano 316826 puta)

• Gollum
  • Hero Member
  • Zemlja: rs
Odg: Šta vas je danas iznerviralo?
« Odgovor #7665 poslato: 23 Avgust 2018, 21:42:52 »
Zato sto za menjanje pelena u Nemackoj zarade 5 puta vise nego na poslu s fakultetskom diplomom u Srbiji :D Ne bih ni na menjao srpske pelene za 20.000

OGAE Serbia forum

• Petar
  • Golden Member
  • PMS produkcija™
  • Zemlja: ca
« Odgovor #7666 poslato: 23 Avgust 2018, 21:45:08 »
Bravo :D
Učinilo mi se na trenutak da vas volim. Ne brinite se, prošlo me je.
Follow: https://twitter.com/petarketchupov / https://www.last.fm/user/PetarListens

• Gollum
  • Hero Member
« Odgovor #7667 poslato: 23 Avgust 2018, 21:46:40 »
Pa mislim realno :D
Ruzno je kad neko ko menja pelene u Nemackoj dodje u Srbiju da glumi gospodu.. a da neko ne prihvati posao u Srbiji za 200 evra a nadje posao s pelenama u Nemackoj za 3000 mi nije za osudu, naprotiv

• Scooby
  • Golden Member
  • Zemlja: is
« Odgovor #7668 poslato: 23 Avgust 2018, 21:58:54 »
И онда у тој истој Немачкој за стан одваја хиљаду евра.

Мени заиста нису јасне те идеализације свега што је туђе, а блаћење свега што је наше. Овде тај неко заврши правни факултет и већ први дан након дипломе он би позицију председника Уставног суда и плату од десетак хиљада евра. Јер побогу како он као дипломац да ради за пар стотина евра на позицији шалтеруше. И онда оде да пере усране гузице немачких пензионера у немачкој припиздини и пресрећан је због тога. Јер ипак је то немачко говно. Ја туђу гузицу не бих прао ни у Србији ни у Немачкој ни за сто, а ни за сто хиљада евра.

Poslato uz blagoslov Wiwi tetkica

FYRIR ISLAND HM 2018

• Gollum
  • Hero Member
« Odgovor #7669 poslato: 23 Avgust 2018, 22:03:49 »
Peru nazalost mnogi ljudi i srpske guzice i klozete i to za 20.000 dinara mesecno... Stanovi u Nemackoj su skupi ali porediti zemlju sa najboljim standardom u Evropi trenutno i Srbiju ??? Imam rodjake koji su otisli bas u Nemacku (neki cak i velike patriote ili su se bar tako predstavljali).. nije im ni na kraj pameti da se vrate.. Jos plate i celoj porodici put i smestaj da im dodju u posetu svako malo

Btw kad mi neko matematicki objasni kako to neko moze da odvaja za stan u Srbiji s platom od 200-300 evra, mozda i probam da razumem da se ne podrzi neciji odlazak u Nemacku za plate od 3000 i navise gde je stan 1000 evra a cene namirnica iste ko kod nas
« Poslednja izmena: 23 Avgust 2018, 22:13:42 Gollum »

• Scooby
  • Golden Member
« Odgovor #7670 poslato: 23 Avgust 2018, 22:39:37 »
Ево и ја чекам да ми неко објасни како неко ко уопште нема плате може по цео дан да седи у кафићу, како се од 200 евра месечно издвоји за десет дана у Грчкој или Турској. Ти се ухватио тих 20.000 ко пијан за плот. Мој брат ради у Мекдоналдсовом ресторану у Новом Саду и плата му је 45.000, плус има плаћене трошкове градског превоза. Ја сам када сам радио у просвети имао 700 евра плату...

Глупо је уопште поредити стандарде живота у Немачкој и Србији, али је чињеница да се овде са 500 евра може супер живети, можда колико и са 3.000 евра у Немачкој. А руку на срце овде је ситуација много опуштенија и људи су много више сусретљивији и емпатичнији. Био сам хиљаду пута вани и видео сам и те наше гастарбајтере како живе тако да ми нико не треба причати шта је и како је. Они са завршеним факултетима зарађују одлично (наравно ако практично потврде ту своју диплому), док обични радници баш и нису у тако сјајној ситуацији. Реално, сви они који су и овде завршили ај-ти сектор зарађују феноменално. Није мени нико крив што сам уместо естетске хирургије одабрао географију 

• Gollum
  • Hero Member
« Odgovor #7671 poslato: 23 Avgust 2018, 23:11:38 »
Ja sam od bebe odrastao na zaradi van Srbije pa sam mozda pristrasan.. al sam i proputovao i video koliko toliko kako se gde zivi i znam ljude koji su otisli i sta su prednosti a sta mane itd.. Ne moze ni mene niko da ubedi da je ovde super i da ne treba dati sansu odlasku.. i kao sto rekoh tu je i statistika odlazaka i povrataka.. i ti ljudi koji su otisli su ostavili u Srbiji nekog svog i negde krenuli da sebi obezbede bolji zivot.. Posebno sam upucen u ljude koji su otisli s malom decom ili imaju decu i planiraju i razmisljaju o odlasku a takvih je dosta.. Tad ti je najvaznije to dete i da mu omogucis dobar zivot, skolovanje i uslove da danas sutra zivi u uredjenoj drzavi.. Tu covek ne gleda dal ce prati klozete ili kucati po tastaturi i patriotska osecanja se gube.. Znam i ljude koji imaju jedno dete a zeleli bi jos jedno dvoje ali jedva se skrpe i za to jedno uz dve prosecne srpske plate.. Druga stvar, koliko cesto vidjate neke drage ljude danas u malo ozboljnijim godinama i kada svi rade nesto ili imaju vec svoje porodice? Rodjenu sestru vidim usput jednom dvaput nedeljno na pola sata sat.. neke prijatelje ni po dva meseca a zivimo u Beogradu.. Meni to nije dovoljan razlog da se ostane (ako se vec nudi nesto konkretno a bolje, a koliko sam shvati u slucaju Petra se radi o struci a ne o menjanju pelena)

• Scooby
  • Golden Member
« Odgovor #7672 poslato: 23 Avgust 2018, 23:39:54 »
Па већ рекох да нико није ни правио поређења између две државе, поготово не по питању стандарда. Једнако тако нико није Петру рекао да остане да би доказао свој патриотизам, већ да би био ближе драгим људима (што нема везе ни са каквом државом или нацијом).

На крају крајева неко је више, неко мање везан за породицу и пријатеље. А неко опет ставља себе у први план. Свако има право да бира свој животни пут. А ти Петре шта год да одлучиш ја ти од свег срца желим све најбоље.   

• Gollum
  • Hero Member
« Odgovor #7673 poslato: 23 Avgust 2018, 23:54:54 »
Povela se tema bespotrebno i nevezano za Petra.. Neko je za neko je protiv.. svako ima svoje misljenje i to je ok.. i ja mu svakako zelim najbolje, nije to laka odluka.. on ce uraditi kako bude osecao.. sreca pa ima pravo izbora a i ako se pokaje uvek moze da se vrati (ili ako ostane da nekog dana resi da ipak proba negde da ode itd)

• Petar
  • Golden Member
  • PMS produkcija™
  • Zemlja: ca
« Odgovor #7674 poslato: 24 Avgust 2018, 01:09:35 »
Hvala vam puno.

OGAE Serbia forum

Deli preko delicious Deli preko digg Deli preko facebook Deli preko furl Deli preko linkedin Deli preko myspace Deli preko reddit Deli preko stumble Deli preko technorati Deli preko twitter

xx
Šta vas je danas obradovalo?

Započeo Laura

5261 Odgovora
153539 Pregleda
Poslednja poruka 19 Septembar 2018, 23:40:50
Petar
xx
Šta vas je danas iznenadilo?

Započeo Any

3114 Odgovora
120421 Pregleda
Poslednja poruka 04 Jul 2018, 12:31:38
Scooby
xx
Najljepši Scoreboard (pogotovo od 1988 do danas)

Započeo steadtler37

12 Odgovora
1468 Pregleda
Poslednja poruka 04 Mart 2012, 22:27:06
Majsta94