Autor Tema: Offtopic - sve i svašta  (Pročitano 282561 puta)

Odg: Offtopic - sve i svašta
« Odgovor #8970 poslato: 17 Jun 2018, 16:27:51 »
Samo da informišem neke ljude da je Beograd grad koji je u istoriji oko 100 puta bio osvajan i oko 40 puta bio rušen (Prema engleskoj Britanici,  čak i više puta).  Večito mesto sukoba i borbe za raznorazne interese. Pored,  Srba, ovde su tokom istorije duge 2400 godina, boravili Rimljani, Kelti, Vizantijci, Huni, Austrougari, Bugari, Turci, Nemci.. Svako je ponešto svoje ovde ostavio, ali je mnogo više porušio. Pored svega toga, sada ga zahvata jedan nov trend, nova tkz. neokapitalistička kultura, kultura novca. Pa zato možemo u centru, u jednoj od najstarijih zgrada u Knez Mihajlovoj videti Ikein izlog, kao što se u centru Nju Jorka, na Tajm skveru ( centru zapadnog sveta) nalazi Mekdonaldsov restoran. Zato sada samo gradimo gradimo gradimo, jer para vrti gde burgija neće, ali tako je skoro svuda u svetu. Neka to sve imaju u vidu kada kažu da je najružniji grad. Toliko je puta bio paljen, bombardovan  od strane raznoraznih osvajača ( u par navrata i potpuno sravnjen sa zemljom) da još super i izgleda.

Dalje, porediti jednu metropolu od 2 miliona i neke provincijske palanke po Vojvodini van svake pameti je.

Beograd jeste možda neplanski uređen, to je tačno. Ali ja bih baš rekao da je ta haotičnost ono što ga čini posebnim. To ga čini živim svedokom raznih vremena.  Nije lepota uvek samo u skladu i bogatoj arhitekturi. Na kraju krajeva, Beograd može biti najružniji i najprljaviji grad od svih evropskih većih gradova, ali je svakako istorijski i kulturno najinteresantniji i grad u kome je svako dobrodošao.   Pozz
Novi Sad uvek ispred Beograda, poyyy
"People demand freedom of speech as a compensation for the freedom of thought which they seldom use."
- Soren Kierkegaard

OGAE Serbia forum

• mirCo
  • Golden Member
  • Zemlja: rs
« Odgovor #8971 poslato: 17 Jun 2018, 17:09:37 »
Nisam očekivao ovakav komentar od tebe, @Alexa. Jeste da je tvoj grad, al' treba gledati objektivno.  ;D

Ako ništa, mogu bar da oribaju Konja i urede taj trg do perfekcije, al' jbg.

• Scooby
  • Golden Member
  • Zemlja: is
« Odgovor #8972 poslato: 17 Jun 2018, 17:23:20 »
Aleksa se uclanio u SNS

Poslato uz blagoslov Wiwi tetkica

FYRIR ISLAND HM 2018

• Miloš
  • Administrator
« Odgovor #8973 poslato: 17 Jun 2018, 17:54:20 »
Trg se sprema za rekonstrukciju, muzej završavaju, i ako operu konja, biće to lep i skockan  trg. Inače, prilično se radi po centru, širi se pešačka zona, mada metro je neophodan i treba mu dati prioritet.

Poslato sa CLT-L29 uz pomoć Tapatoka

• mirCo
  • Golden Member
« Odgovor #8974 poslato: 17 Jun 2018, 18:01:48 »
Prvo nek' operu konja, pa onda metro. :D

• Miloš
  • Administrator
« Odgovor #8975 poslato: 17 Jun 2018, 18:07:20 »
To mogu uporedo.

« Odgovor #8976 poslato: 17 Jun 2018, 18:24:48 »
Prosto nekad nmg da verujem sta citam. Kakav crni metro u Bgu.. Sa ovima... Ne bih usao tamo, lome se plocnici,  "prelivaju" fontane, zgrade se pale, samo jos fali pod zemlju sici u nesto sto ce izgraditi.

Fascinantna je stanica kod Vukovog spomenika. Ali koliko je proslo od tada. Sve same prazne price. Kao i EU. Tesko mi je da shvatim da neko ozbiljno misli da ce Srbija napredovati u bilo cemu, sem u onim sferama gde se lepo moze ukrasti iz drzavne kase (inace sam cuo da ce se dobro ugraditi u cenu metroa, mnogo bolje nego sto su hteli prethodni pa zato insistiraju)...
« Poslednja izmena: 17 Jun 2018, 18:30:23 EvilSmile »

• Miloš
  • Administrator
« Odgovor #8977 poslato: 17 Jun 2018, 18:46:18 »
Sve dok se ljudi budu delili na ove i one, teško ćemo napredovati. Mene zanima razvoj grada bez obzira ko je na vlasti. Činjenica je da su prethodnici lošije radili asfalt na ulicama, ali i sad ima traljavo odrađenog posla. Treba na propuste ukazati zato što nešto nije dobro, a ne zato što je odgovoran Mika, a ne Pera. Isto valja i pohvaliti ono što je dobro. Planovi metroa datiraju iz 70-ih godina prošlog veka, i nijedna vlast od tada nije smogla snage da se upusti u taj poduhvat. Da li će uspeti ovi kako najavljuju ili neko sledeći, videćemo. Nisam oduševljen promenama plana za prvu liniju i kombinacijom pravog metroa i železnice, ali bolje išta napraviti nego ništa. Da bismo promenili vlast i doveli nekog ko ima drugačije i možda bolje planove za razvoj, moramo prvo takvog naći, a čini se da ne postoji pa to nam je što nam je. Treba se kretati u realnim tokovima a ne voditi se time da li je zaslužan ovaj ili onaj.

• Gollum
  • Hero Member
« Odgovor #8978 poslato: 18 Jun 2018, 13:49:56 »
Sedeo u banci i cekam da prozovu moj broj... kad neka zena pored mene pilji u mene i odjednom - Sto si se smrkao tako kad ce da TI legalizuju brakove dogodine  :o i ustade i ode :D

• Scooby
  • Golden Member
« Odgovor #8979 poslato: 18 Jun 2018, 14:06:17 »
Ahahahahaha

• euronik
  • Hero Member
  • That's all.
« Odgovor #8980 poslato: 18 Jun 2018, 18:49:54 »
Sedeo u banci i cekam da prozovu moj broj... kad neka zena pored mene pilji u mene i odjednom - Sto si se smrkao tako kad ce da TI legalizuju brakove dogodine  :o i ustade i ode :D
xaxaxa, da nije smesno bilo bi wtf zeno?! Otkud ispade sad pa ti?

Inacr, slazem se sa alexom oko bg-a, sa milosem takodje.. Jeste da ima stvari oko kojih se ne slazem, ima ono sto mi sr ne svidja, ali ima i dosta toga sto mi se dopada i sto volim da vidim, da obidjem,posetim.. Valjda je to tako kad dodju provoncijalci kao ja. Xaxa.. Volim da prodjem knezom, pa do kalemegdana, do crkvice i pobednika.. To mi je obavezna ruta kad god svratim u bg.
euronik ESC18 top 20 lista:
:cyb::beb::bgb::grb::eeb::frb::sib::seb::ilb::hrb:
:mkb::ptb::byb::lvb::amb::fib::dkb::nob::deb::czb:

« Odgovor #8981 poslato: 18 Jun 2018, 23:33:01 »

Neverovatno. Mogao si da joj dobaciš - A TI si verovatno srećno razvedena kada tako zračiš optimizmom.  ;zv:)

• Scooby
  • Golden Member
« Odgovor #8982 poslato: 20 Jun 2018, 15:17:52 »
Liberija, na čijem čelu se nalazi nekadašnji fudbaler Žorž Vea, danas je povukla priznanje nezavisnosti Kosova.

• Avocado
  • Hero Member
  • ...pero los Muertos no hablan xD
  • Zemlja: ua
« Odgovor #8983 poslato: 20 Jun 2018, 15:21:24 »
Koga briga?

• Alexa
  • Hero Member
« Odgovor #8984 poslato: 21 Jun 2018, 13:38:48 »
Aleksa se uclanio u SNS

Hahhaha ja posmatram moj grad i ove ljude, malo izvan konteksta SNS-a. Pa preživeo je Bg i Turke i Austrougare i Nemce i Amere,  pa preživećemo valjda i ove napredne. :D

Inače, ne sviđa se ni meni mnogo stvari. Rupe po putevima se moraju popuniti, grad se mora očistiti, fasade srediti a staro SAČUVATI. Ali neću sad da bojkotujem svaki pokret i sve novo što se gradi i radi. Volim kada se Beograd širi i razvija, to je na kraju krajeva, neminovnost.
1. FRA      2. GRE      3.SPA      4.BUL      5.SER      6.ITA      7.MON      8.AUS      9.MAL      10.UKR

OGAE Serbia forum

Deli preko delicious Deli preko digg Deli preko facebook Deli preko furl Deli preko linkedin Deli preko myspace Deli preko reddit Deli preko stumble Deli preko technorati Deli preko twitter