Autor Tema: Offtopic - sve i svašta  (Pročitano 188699 puta)

Odg: Offtopic - sve i svašta
« Odgovor #6840 poslato: 12 April 2017, 21:26:22 »
Darko lici na Perucicu.
Možda je blago koje tražim već odavno nađeno? Možda je carstvo koje gradiš za neku drugu stvarano, a ja ne znam to!

OGAE Serbia forum

• Scooby
  • Golden Member
  • Zemlja: aq
« Odgovor #6841 poslato: 12 April 2017, 21:41:34 »
Ал како Шабана на јаје? Зар он није муслиман (сад ће Харију да скочи у очима)

• noOne
  • Hero Member
  • Zemlja: hr
« Odgovor #6842 poslato: 16 April 2017, 00:55:45 »
Sretan Uskrs svima koji ga slave  :) :)
Hoćemo Jelene za Hrvatsku i Srbiju!

« Odgovor #6843 poslato: 16 April 2017, 08:49:31 »
Hristos Vaskrse  ;zv:) ;zv:) ;zv:)
"You better keep your mouth shot and let people think you are a fool, than to speak out and remove all doubt"

• Scooby
  • Golden Member
« Odgovor #6844 poslato: 16 April 2017, 08:54:04 »
Свима који данас славе (а то су скоро па сви) среан Васкрс. Желим вам да овај предивни дан проведете у друштву својих породица и вама драгих људи.

« Odgovor #6845 poslato: 16 April 2017, 11:48:49 »
Sretan Vaskrs/Uskrs svima koji slave!

• Petar
  • Golden Member
  • ICOTYO.
  • Zemlja: bg
« Odgovor #6846 poslato: 18 April 2017, 15:43:32 »
Monstrum usred bela dana izašao iz auta i upucao slučajnog prolaznika, i sve to uživo prenoseći na Facebook live.
https://m.youtube.com/watch?v=CfSG1WhVMp0&time_continue=178

Ovo nije prvi slučaj da se na FB strimuju takve stvari, Šveđani su strimovali silovanje. Ja bih da se uvede pravilo da samo verifikovane stranice mogu da imaju mogućnost prenosa uživo.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

Učinilo mi se na trenutak da vas volim. Ne brinite se, prošlo me je.
Anemija - Džamija - Wiwi tetkice - padobranci - bottomčica

« Odgovor #6847 poslato: 18 April 2017, 16:48:14 »
Strašno.. :-\
Definitivno bih podržala predlog.

• Petar
  • Golden Member
  • ICOTYO.
« Odgovor #6848 poslato: 19 April 2017, 08:57:37 »
Ubica sa Fejsbuka izvršio samoubistvo

http://rs.n1info.com/a243014/Svet/Svet/Ubica-sa-Fejsbuka-izvrsio-samoubistvo.html

Poslato sa telefona Jana Ole Sanda

« Odgovor #6849 poslato: 19 April 2017, 14:45:38 »
Strasno. Ne volim da se bavim ovim stvarima, niti da pricam o tome. Smatram da ovakve stvari ne trebaju da budu vesti, pre svega jer se ljudi generalno okupljaju oko ovakvih stvari i pricaju o tome masovno, bezeci nekako od realnosti i svog zivota, nekih svojih problema, bitnih stvari. Razmislite, zasto bi ovo nas trebalo da zanima ? Pa oni i koji objavljuju ovakve vesti znaju da to nas ne bi trebalo da zanima, ali ovakvim bombasticnim temama (koja priznacete jesu primamljive za citanje) skrecu paznju na sebe , "svoj rad" i pridobijaju paznju ljudi koji nicim "vecim" nemaju da se bave.

Slazem se da bi na fejsbuku trebalo ograniciti to opciju live prenosa, e sad, to je neka druga tema.

Smatram da se ovakvim temama (a to televizija donekle i radi, kao da ima to u cilju) ubija i umanjuje to malo pozitivne energije koje sadrzimo u sebi. Recite mi, kako se osecate kada pricate o nesrecama, udesima, ubistvima, samoubistvima... evo recimo, emisija poput "na mestu zlocina sa masanom"... kako se osecate, razmisljate li posle o tome kako je to doziveti udes, kako je to zadobiti udarac, ubod ili bilo sta drugo ? Crpe nam energiju, cine da se osecamo lose, slikom nam pokazuju okrutni svet, umesto da se okrenemo necem vecem , korisnijem za nas, gde bi radili na sebi i gde bi usmeravali nasu energiju na pravi nacin mi se okrecemo ovim temama jer se njima "lakse" baviti. Ja se posle takvih prica osecam "iscedjeno", ovakav opis je najblizi onome sto osecam posle takvih tema. Zato uglavnom ne citam nista od toga i osecam se bolje.

• Petar
  • Golden Member
  • ICOTYO.
« Odgovor #6850 poslato: 19 April 2017, 15:30:16 »
Ja baš mislim da bi trebalo itekako da se priča o ovakvim društvenim problemima kako bi se probudila svest naroda o tome sa kakvim ljudima živimo i eventualno da se takvima na vreme pruži pomoć. Ćutljivo dete može da postane naučnik, a jednake su šanse da postane ubica prolaznika koji to strimuje na Fejsu. Možda neće doći ni do kakvih rezultata time što ću ja to podeliti ovde sa vama, ali ste bar shvatili kako i najbezveznija stvar poput FB Live može biti zloupotrebljena ukoliko se nađe u rukama pogrešnih ljudi. Fejsbuk bi stvarno trebalo da ograniči tu opciju, mada je to manje strašno od psihopata koje nam se šetaju ulicama. Hronična boljka našeg naroda je "Ma to se nije desilo kod nas, koga briga", a možda se kod nas desi nešto još gore.

• Mark
  • Hero Member
  • Zemlja: hr
« Odgovor #6851 poslato: 19 April 2017, 18:27:41 »
Naravno da se o ovakvim stvarima treba pisati. Kome se to ne čita, naravno, nije dužan uopće čitati, ali je izrazito bitno konstantno podizati svijest ljudi o svemu lošem oko nas baš zato da se takve stvari ne događaju u tolikoj mjeri ili s tako groznim ishodima.
"Music is not fireworks, music is feeling."
- Salvador Sobral

« Odgovor #6852 poslato: 19 April 2017, 21:25:42 »
Ja baš mislim da bi trebalo itekako da se priča o ovakvim društvenim problemima kako bi se probudila svest naroda o tome sa kakvim ljudima živimo i eventualno da se takvima na vreme pruži pomoć. Ćutljivo dete može da postane naučnik, a jednake su šanse da postane ubica prolaznika koji to strimuje na Fejsu. Možda neće doći ni do kakvih rezultata time što ću ja to podeliti ovde sa vama, ali ste bar shvatili kako i najbezveznija stvar poput FB Live može biti zloupotrebljena ukoliko se nađe u rukama pogrešnih ljudi. Fejsbuk bi stvarno trebalo da ograniči tu opciju, mada je to manje strašno od psihopata koje nam se šetaju ulicama. Hronična boljka našeg naroda je "Ma to se nije desilo kod nas, koga briga", a možda se kod nas desi nešto još gore.

Slazem se, ali kao sto sam rekao to je neka druga tema koja naravno treba biti primarna, a ja sam se bavio time s nekog drugog aspekta. Svest ljudi se ne dize tako sto ce RTS i dr. da objave tu vest, mi je procitamo i pricamo u vezi toga (a ne govorimo nista konkretno), ili Masan da nam kaze ko je koga kako ubio i gde. To se radi u emisijama u kojima se prica o resavanju problema, pa na odredjenim skupovima po nasim gradovima gde sedimo i gde se edukujemo, dakle ne na ulici sa poluprimitivnim i primitivnim ljudima jer takvi nece dizati svest drugima jer za svest ne znaju, dakle fokus nije na samom ubistvu vec na trazenju resenja za odredjeni problem- o tome pricamo.

• Petar
  • Golden Member
  • ICOTYO.
« Odgovor #6853 poslato: 19 April 2017, 22:30:37 »
Kako god ne treba zatvarati oči pred problemima i pretvarati se da ne postoje :G)

• Scooby
  • Golden Member
« Odgovor #6854 poslato: 19 April 2017, 22:37:07 »
Пада снег

Скуцкано на мобилан уређај марке Телефон андроидни преко апликације Тапаток

OGAE Serbia forum

Deli preko delicious Deli preko digg Deli preko facebook Deli preko furl Deli preko linkedin Deli preko myspace Deli preko reddit Deli preko stumble Deli preko technorati Deli preko twitter