Poll

Kome planirate da date svoj glas na predstojećim predsedničkim izborima?

Saša Janković
Vuk Jeremić
Miroslav Parović
Saša Radulović
Luka Maksimović
Aleksandar Vučić
Boško Obradović
Vojislav Šešelj
Aleksandar Popović
Milan Stamatović
Nenad Čanak

Voting closes: 31 March 2017, 13:25:13

Author Topic: Избори  (Read 6259 times)

• Ady
  • Hero Member
  • Country: rs
Odg: Избори
« Reply #315 on: 20 March 2017, 23:44:17 »
Zašto daleko?  :D  Rangiraš od najboljeg do najgoreg!
Mislim da ovaj put ima kandidata kojima se može dati glas za razliku od izbora godinama unazad. Tako ima šanse da rezultat ispadne normalan.  :)

OGAE Serbia forum

• mirCo
  • Golden Member
  • #FujMirko
« Reply #316 on: 20 March 2017, 23:50:10 »
Pa kako da ih rangiram, ne zna se koji je gori?! :o Još se dvoumim, ali mislim da je relanije da ću da glasam za Jankovića, nego za Preletačevića. ;D

• Ady
  • Hero Member
« Reply #317 on: 20 March 2017, 23:54:07 »
Eto, lepo si počeo: Jankovich 12 points, White 10 points, go on!  ;(:); ;D 

• vlatkom
  • Sr. Member
  • Country: mk
« Reply #318 on: 21 March 2017, 00:17:21 »
glasala dijaspora  :D
12 - Radulovic
10 - Jankovic
8 - Obradovic
7 - Jeremic
6 - Stamanovic
5 - Beli
4 - Popovic
3 - Canak
2 - Parovic
1 - Šešelj

• Alexa
  • Hero Member
« Reply #319 on: 21 March 2017, 08:35:59 »
Do predstavljanja kandidata sam se mozda i dvoumio, troumio, ali od nedelje uvece-Radulovic, naravno bez konkurencije! Jedino mi je mozda krivo sto nisam poslusao Jankovica, ali koliko god da je dobar, ne verujem da bih ipak njega izabrao pored Radula Inace, o Jankovicu kruze price po Beogradu da je veliki covek. Da je posten, iskren i da je milion puta zaista pomogao gradjanima.
1 :itb: 2 :nob: 3 :fib: 4 :azb: 5 :ptb: 6 :dkb: 7 :beb: 8 :frb: 9 :rub: 10 :byb:

• Björn
  • Hero Member
  • ...karma karma come and dance with me...
  • Country: se
« Reply #320 on: 21 March 2017, 12:35:26 »
To sam i ja čuo dakle mora da je istina!  ;D
Sad sam pogledao po prvi put Vučićev video sa teta Nadom. Ovako bih rangirao njegove klipove po blamantnosti, jer po drugom kriterijumu ne mogu.
Teta Nada>>>>avion>>>>kafana
#teamtetaNada  ;(:); Mali Alek :mmm:
:beb: :ptb: :isb: :mkb: :frb: :itb: :ilb: :hub: :amb: :fib:
* bez: :rs: :se:
22.3.2017.15.18

• Mithrandir
  • Moderators
  • It's not bragging if it's true
« Reply #321 on: 21 March 2017, 13:20:49 »
Ovo šta su uradili Nataši Jeremić je stvarno...dno dna. Koliko će samo daleko da ode taj čovek?

Inače, evo nam i analiza zastupljenosti kandidata u medijima: https://www.cenzolovka.rs/etika/mediji-i-izborna-kampanja-iii-i-sta-mozemo-da-porucimo-ovaj-porucite-gradanima/

• Miloš
  • Administrator
« Reply #322 on: 21 March 2017, 13:34:00 »
Treba imati u vidu da Vučić nije samo kandidat za predsednika, već i aktuelni primer i da ne čudi što je najviše zastupljen.
<a href="http://musicserbia.rs/forum/potpis1.swf" target="_blank" class="new_win">http://musicserbia.rs/forum/potpis1.swf</a>

• Mithrandir
  • Moderators
« Reply #323 on: 21 March 2017, 13:38:48 »
Pa razgranična je njegova zastupljenost kao premijera i kao kanidata u grafikonu.

• Miloš
  • Administrator
« Reply #324 on: 21 March 2017, 13:43:04 »
Jeste, ali je teško to razdvojiti, osim ako su u pitanju mitinzi, pa je pitanje da li je merenje obaveljeno kako treba. Npr. Vučić ode da otvori neku seosku salu kao premijer, neretko mu se tamo postavi pitanje u vezi kandidature, iako tamo nije otišao zbog toga, pa se sve to preklapa. Naravno, utisak i jeste da je on najviše zastupljen kako god okreneš.

• Mithrandir
  • Moderators
« Reply #325 on: 21 March 2017, 13:48:56 »
I onda on jadan vrši kampanju samo kada ne radi, a radi 20h dnevno... A jadan on, eto bezobrazni novinari mu postavljaju pitanja o kampanji a on ne može da odbije da odgovori.
A to što će uskoro ići i na otvaranja septičkih jama samo da okupi novinare da ga slikaju..

• Alexa
  • Hero Member
« Reply #326 on: 21 March 2017, 13:53:35 »
Pa sta tu ima vise da se kaze? Znali smo to i pre, samo sada imamo i crno na belo podatke. Ovo treba svi da sheruju preko drustv. mreza,  da svi vide kako se to ljudima ispiraju mozgovi.Njihova kampanja ne traje mesec, dva kao u ostalih kandidata, vec jedno 4 godine bez prestanka.  Mediji su najvaznije i najmocnije oruzje danasnjice. Njima mozes da kreiras javno mnjenje i ljudima da stvoris jednu potpuno drugaciju, nerealnu sliku, kakvu zelis. Sad, zamislite sirom Srbije koliko ima sveta, koji i nemaju vise sta da rade vec samo gledaju TV po ceo dan.  A jedan forumas je nedavno izjavio kako vecinu naroda u Srbiji cine "idioti i kreteni" (to je bio forumas koji gle paradoxa ppdrzava upravo AV). Nisu to idioti vec neuki ljudi, neinformisani, dokoni, neobrazovani, itd. Podseticu vas samo jos da su Srbi medju najstarijima na svetu, a zna se koja starosna struktura najvose gleda TV. Sad zamislite protiv cega mi mladi treba da se borimo. I protiv cega treba sada da se bore ostali kandidati. Uzas. Perspektive bez! I jos posle pitate sto nemamo ujedinjenu, pravu opoziciju. Pa kako da je imamo ljudi, kako? Ako ti neko preuzme medije danas, to je gotovo.

• Mithrandir
  • Moderators
« Reply #327 on: 21 March 2017, 13:59:29 »
Pa pre neki dan sam sedeo na klupi u gradu i pored mese sede neki baba i deda od oko 75-80 godina i pričaju o izborima: Baba: "Tom Vučiću da dignemo spomenik. Išao u Sarajevo, nemamo rata, unuka mi zaposlio, svaka mu čast bre. Šta onaj Vuk, pa to je lopov, vidiš da hoće samo da nas pokrade, a nek krade tamo u Americi, a ne sad se vratio nas da krade"
E takvi ljudi nam određuju sudbinu.

• Miloš
  • Administrator
« Reply #328 on: 21 March 2017, 14:02:46 »
Uvek je bilo da je kandidat iz aktuelne vlasti prisutniji u medijima od ostalih. Možda je to sada malo upadljivije, ali uvek je postojala neka razlika. Ipak, to ne bi trebalo puno da utiče na odluku birača, jer ogromna većina može o kandidatima da se informiše i putem interneta ili prodiskutuje sa nekim komšijom itd, i donese odluku. Kada ti zvone na vrata ili zovu telefonom da pitaju za podršku, čak i ako im odgovoriš potvrdno, ništa te ne obavezuje da na listiću zaokružiš onog koga želiš. Priča sa sendvičima je samo metafora, a ne realnost kada su u pitanju botovi, koji naravno postoje ali rade to što rade radi opstanka na radnom mestu a ne zbog imaginarnih sendviča. E sad, kad smo kod tih sendviča ili potplaćivanja, iliti davanja 500-1000 dinara da bi zaokružio određenog kandidata, to jeste grozno, ali prosto, ako je nekom bitnije da jednom u godini dobije tu milostinju a ostatak da dobija šipak, to je njegovo pravo. Neka uvedu zabranu korišćenja mobilnih telefona, fotoaparata i slične opreme na mestima za glasanje, pa niko neće moći da fotografiše koga je zaokružio, a onda će i to podmićivanje u dobroj meri postati besmisleno.

• Mithrandir
  • Moderators
« Reply #329 on: 21 March 2017, 14:05:18 »
Pa da, ali nismo imali slučaj da aktuelni premijer trči predsedničku trku.

OGAE Serbia forum

Share via delicious Share via digg Share via facebook Share via furl Share via linkedin Share via myspace Share via reddit Share via stumble Share via technorati Share via twitter