Autor Tema: DEČIJA PESMA EVROVIZIJE 2009.  (Pročitano 37428 puta)

• TyKy
  • banovan član
  • Hero Member
  • TyKajla
  • Zemlja: me
Re: DEČIJA PESMA EVROVIZIJE 2009.
« Odgovor #255 poslato: 22 Novembar 2009, 19:33:39 »
PO mom misljenju, najbolje su bile Belorusija, Belgija, a najoriginalnija Gruzija. Zakljucio sam da me gruzijska djeca odusevljavaju!
Ohh... Que ce qu´il est beau, l´homme, quand il - bande...!!!

OGAE Serbia forum

• Djole89
  • Golden Member
  • Zemlja: rs
« Odgovor #256 poslato: 22 Novembar 2009, 22:04:48 »
Zao mi je sto je Kipar 11.

I meni... :( Rado bih zamenio mesta Jermenije i Kipra... Kako se onakva pesma nasla na drugom mestu, nije mi jasno... Srecom, Makedonija im na kraju dade samo 1 poen, pa ih je to zeznulo, inace su pred sam kraj glasanja bili na 1 mestu...  :o :-\

« Odgovor #257 poslato: 23 Novembar 2009, 13:04:19 »
Zao mi je sto je Kipar 11.

I meni... :( Rado bih zamenio mesta Jermenije i Kipra... Kako se onakva pesma nasla na drugom mestu, nije mi jasno... Srecom, Makedonija im na kraju dade samo 1 poen, pa ih je to zeznulo, inace su pred sam kraj glasanja bili na 1 mestu...  :o :-\

A meni se, recimo, bas svidja Jermenska pesma... Vesela mi je, pevljiva, fina skroz... Sto se mene tice, mogli su i da pobede.... :)

• Any
  • Hero Member
« Odgovor #258 poslato: 23 Novembar 2009, 13:12:06 »
Razocarana sam nasim plasmanom....Smatram da smo bili bolji od vecine koja je bila ispred nas...
Zadovoljna pobednikom, pesma koja mi se najvise svidela :-* :-* :-*, a i klinac je :-*...
Pored njih svidele su mi se i malta, belgija, svedska i kipar....a najmanje georgija....
A jermenija :o :o :o, e tu pesmu ne podnosim  :-\

• SRECKO
  • Hero Member
« Odgovor #259 poslato: 23 Novembar 2009, 14:49:27 »
ne diraj mi Jermeniju   !-!-      :-*   jako zarazna pesmica   :E

• Djole89
  • Golden Member
« Odgovor #260 poslato: 23 Novembar 2009, 17:21:16 »
Razocarana sam nasim plasmanom....Smatram da smo bili bolji od vecine koja je bila ispred nas...
Zadovoljna pobednikom, pesma koja mi se najvise svidela :-* :-* :-*, a i klinac je :-*...
Pored njih svidele su mi se i malta, belgija, svedska i kipar....a najmanje georgija....
A jermenija :o :o :o, e tu pesmu ne podnosim  :-\

Any, potpisujem... ;)

« Odgovor #261 poslato: 23 Novembar 2009, 21:48:24 »
anica nije dobar pevac, ali opet mislim da bi bolje prosla da nije imala onu ekipu oko sebe, koja je delovala histericno i agresivno. nisu znali cak ni da odglume da sviraju instrumente po muzici. ipak, osvojili smo vise nego sto sam ocekivala.ipak, vazno je ucestvovati...

« Odgovor #262 poslato: 24 Novembar 2009, 17:35:13 »
      U subotu je održan po mom mišljenju najlepši dečiji evrosong do sada. Uz napomenu da sam počeo da ga pratim od 2005. godine kada je održan u Belgiji. Najsličniji mi je sa onim iz 2006. kako po organizaciji, tako i po broju pesama koje su mi se dopale.

Organizacija: Ono što sam mogao da primetim jeste da arena nije bila preterano velika. Možda je tako i bolje. Takođe osvetljenje koga je bilo sasvim dovoljno, slabije je od onog sa Kipra i nekako više skreće pažnju na same izvođače, a manje na reakciju publike. Deca koja su se nalazila na samoj bini u majcama različite boje, dobra su ideja i podseća me malo na one prave dečije emisije poput "Muzičkog tobogana" koje sam nekada gledao na TV-u. U svakom slučaju mogu ostati kao obeležje i narednih godina. Nasuprot njima deca koja su se našla nadomak bine ponekad su bila preglasna što je u slučaju malog iz Belarusije bilo korisno (povećava morbidnost), odnosno neodgovarajuće u slučaju nastupa Makedonije gde se nije sasvim uklopilo. Prva pauza napravljena povodom čestitanja rođendana Anici bila je zaista iznenađujuća. Program sa kojim je započeto odnosno koji je trajao za vreme glasanja lepo je osmišljen. Ako ne i najbolje do sada.

Dizajn: Tipičan dečiji i iz tog razloga prihvatljiv. Rusija je već ove godine razglednice organizovala tako što je predstavljala obeležja svake zemlje, pa mi je drago što je i Ukrajna to iskoristila. Šaren je i šarmantan. Ona melodija mi i sada odzvanja u glavi.

Pesme:
1) Holandija - veoma mi je drago zato što je nakon toliko godina odnela pobedu. Malo mi je samo neobično to što  se ponovo odlučila za isti "zvuk" sa kojim je već prošle godine Marisa neslavno prošla, no ipak se isplatilo. Kada sam čuo studijsku verziju primetio sam da pesma sam po sebi nije toliko zanimljiva koliko u paru sa onim nastupom. U svakom slučaju nakon malog Dina meni najbolji pobednik. Ocena: 8/10;
2) Jermenija - energično i zato u vrhu bez većeg iznenađenja, ali možda ipak malo previsoko. Nastup u skladu sa pesmom, a ja se samo nadam da jedna od onih lopti koje su devojčice šutnule nije nikoga spičila u glavu. Ocena:7/10;
3) Rusija - u početku mi je bila onako, ali nakon više slušanja postala mi je omiljena koju je Rusija poslala. Taman je na mestu gde bih je i ja svrstao. Ocena: 9/10;
4) Belgija - Bajno! Jednom sam je čuo i istog trena stavio među najdraže pesme sa JESC-a. Drago mi je zato što smo joj dali 12. Jednostavno i dečije, a opet donosi malo originalnosti. Još će na kraju ispasti da male plavokose devojčice ovde imaju najbolje pesme. Ocena: 10/10;
5) Ukrajina - Lepa pesma, verovatno njihova najlepša (bolja i od onih sa ESC-a). Njhov nastup se razumljivo najbolje uklopio u atmosferu. I pored toga što se ponavlja ima nekog šmeka. Ocena: 8/10;
6) Švedska - nije baš da me je osvojila glasom, ipak ovde dominira elektronika. Mislio sam da zvuči onako lošije zato što nastupa prva, a verujem da ne bi bilo drugačije ni na mestu poslednje. Ocena: 7/10;
7) Gruzija - sjajno, poput onih Sovjetskih crtaća. stičem utisak da je Gruzija zaista mesto bajki. Kako god talentovanih klinaca svakako ima. Ocena: 8.5/10;
8 ) Malta - njihova najbolja. Ova me sada podseća na Diznija i lepo bi se uklopila u neki njihov crtać. Mislio sam da će se bolje plasirati. Ocena: 8/10;
9) Belarusija - e sada o ovome sam se već izjasnio, ali sada dodajem da mi se pesma dopada, da je nastup prošao fino i da verovatno sada žale zato što nisu poslali Polinu. Ocena: 8/10;
10) Srbija - Sve u svemu pesma divnog teksta i primamljivog ritma. I pored lošeg plasmana verujem da će je ubrzo deca obožavati. Posumnjao sam da ćemo dobro proći nakon nastupa, pa sam bio miran do kraja emisije. Anica je jednostavno opušteno otpevala ne opterećujući se kako će to ispasti i tako je i bolje. Došli su kako bi se zabavili. Pesma mi je inače na nekom petom mestu. Ocena: 8/10;
11) Kipar - pročitao sam tekst i odmah mi se dopala. Malo misticizma i roka super su kombinacija, a meni je pesmu učinila posebnom. Ocena: 8.5/10;
12) Makedonija - odlična, uostalom kao i uvek. Makedonija uvek ovde šalje dobre pesme. Tipičan Balkanski pop. Na plasman su uticale njene godine i to je sve. Ocene: 8/10;
13) Rumunija - pevušim je već tri dana i to je znak da sam je zavoleo. Nadam se samo da Rumunija ne planira nikakvo odustajanje. Ocena: 9/10;

« Odgovor #263 poslato: 28 Novembar 2009, 20:22:53 »
Ne kapiram čemu ovakve promene. Negde sam pročitao da skandinavske zemlje imaju svoje takmičenje, stoga više neće učestvovati na ovome. Kao drugi razlog navode veliko odsustvo dece iz škole. Ipak, lepo je što se Švedska vratila.

Prošle godine za domaćina konkurisale: Belorusija, Ukrajina i Srbija. Ukrajina ove domaćin, Belorusija sledeće, a ja se nadam Srbija 2011.

Da li je neko gledao "Sounds like teen spirit"?
http://www.imdb.com/title/tt1039638/

gledao sam ja danas na youtube-u... jes' da je iz 11 delova od po 10 minuta, ali je zanimljivo... film prati predtsavnike gruzije, belgije, bugarske i kipra sa jesc-a 2007.

Da, evo i ja film konačno odgledah do kraja. Vrlo me je malo nasmejao, a više iznenadio ili rastužio.  Tek sada vidim da ništa nije tako jednostavno kao što izgleda i da je takmičenje tipa Evrovizije preveliki teret za decu. A i ovi Belgijanci su bolesni čim imaju onakav nacionalni izbor.

• etica
  • Hero Member
« Odgovor #264 poslato: 01 Decembar 2009, 03:18:52 »
Branimire, bilo je zadovoljstvo procitati ovu tvoju "reportazu" sa JESC-a!!! Svaka cast!

« Odgovor #265 poslato: 01 Decembar 2009, 18:43:19 »
Hvala ti divna si.  ::()
Lepo je i znati da je iko pročitao.  :)

« Odgovor #266 poslato: 12 Decembar 2009, 12:20:50 »
Ne kapiram čemu ovakve promene. Negde sam pročitao da skandinavske zemlje imaju svoje takmičenje, stoga više neće učestvovati na ovome. Kao drugi razlog navode veliko odsustvo dece iz škole. Ipak, lepo je što se Švedska vratila.

Prošle godine za domaćina konkurisale: Belorusija, Ukrajina i Srbija. Ukrajina ove domaćin, Belorusija sledeće, a ja se nadam Srbija 2011.

Da li je neko gledao "Sounds like teen spirit"?
http://www.imdb.com/title/tt1039638/

gledao sam ja danas na youtube-u... jes' da je iz 11 delova od po 10 minuta, ali je zanimljivo... film prati predtsavnike gruzije, belgije, bugarske i kipra sa jesc-a 2007.

Da, evo i ja film konačno odgledah do kraja. Vrlo me je malo nasmejao, a više iznenadio ili rastužio.  Tek sada vidim da ništa nije tako jednostavno kao što izgleda i da je takmičenje tipa Evrovizije preveliki teret za decu. A i ovi Belgijanci su bolesni čim imaju onakav nacionalni izbor.

da, kao ono tvoja pesma je najbolja, a tvoja nije i ti si gubitnik...
"People demand freedom of speech as a compensation for the freedom of thought which they seldom use."
- Soren Kierkegaard

• Djole89
  • Golden Member
« Odgovor #267 poslato: 15 Decembar 2009, 20:22:54 »
Jeste, veliki teret pada na decu, ali oni to rade kao pravi profesionalci... :)

« Odgovor #268 poslato: 08 April 2010, 17:55:00 »

OGAE Serbia forum

Deli preko delicious Deli preko digg Deli preko facebook Deli preko furl Deli preko linkedin Deli preko myspace Deli preko reddit Deli preko stumble Deli preko technorati Deli preko twitter

xx
DECIJA PESMA EVROVIZIJE

Započeo FreeMan

35 Odgovora
16289 Pregleda
Poslednja poruka 17 Jul 2013, 22:32:59
Petar
xx
Vaš TOP 42 sa Evrovizije 2009

Započeo strajker

4 Odgovora
1301 Pregleda