Autor Tema: ESC 2009: Finale  (Pročitano 14197 puta)

• Miloš
  • Administrator
  • Zemlja: rs
ESC 2009: Finale
« poslato: 16 Maj 2009, 16:55:56 »
Večeras u 21h počinje finale Pesme Evrovizije 2009! U ovoj temi ćemo diskutovati večerašnji šou! ;zv:) ;zv:) ;zv:) Takođe, nastupe možete komentarisati i u temama zemalja učesnica!

Evo i listića za glasanje koji ćemo koristiti večeras u cafe-u Plaza, ko ostaje kući može da ga odštampa i ima ga večeras pored sebe ;D. Ako je neko dobio želju da dođe večeras da zajedno gledamo finale i navijamo, neka mi pošalje pp najkasnije do 18h.

Linkback: http://forum.musicserbia.rs/index.php?topic=215.0
<a href="http://musicserbia.rs/forum/potpis1.swf" target="_blank" class="new_win">http://musicserbia.rs/forum/potpis1.swf</a>

OGAE Serbia forum

• ndma11
  • Hero Member
Re: ESC 2009: Finale
« Odgovor #1 poslato: 16 Maj 2009, 23:42:14 »
Već sada se vidi da je Norveška pobedila... :(
Drago mi je da se U.K. dobro drži, ali mi žao što je Francuska loše plasirana za sada....
Vidim da je Sorayu koštalo to što je RTVE zaj**ao stvar...
1.  :be:  2.  :pl:  3.  :lv:  4.  :ge:  5.  :it:  6.  :fr:  7.  :mk:  8.  :hu:  9.  :ua:  10.  :gb:

11.  :se:  12.  :au:  13.  :az:  14.  :rs:  15.  :is:

• VladaS
  • Jr. Member
  • **
« Odgovor #2 poslato: 17 Maj 2009, 00:17:54 »
Jos posle treceg glasanja je bilo ocigledno da ce Norveska pobediti. Stvarno nije bilo uzbudljivo. Ovo sto su uveli ziri ne znaci nista, jer su ponovo sve drzave isto glasale kao i do sada - Andora za Spaniju, Moldavija za Rumuniju, ex-Yu za Bosnu itd. Soraya je bas lose prosla, mada sam to i znao od ranije, nista novo.
Desapareció
Se fue sin avisar
Lo que hubo entre tú y yo
No quiere regresar
Desapareció
Ya no lo he visto más
Es tan extraño que todo se quedó
Pero el amor no está

• ndma11
  • Hero Member
« Odgovor #3 poslato: 17 Maj 2009, 00:19:37 »
Da, mislim da žiri nije imao nikakvog udela... Čak mislim da nije ni uticao na dobar plasman Jade...

« Odgovor #4 poslato: 17 Maj 2009, 00:23:01 »
I pobednik jeeeee Norveskaaaaa!!! Presrecan sam!!! Sto zbog pobednika, sto zbog zasluzenog loseg plasmana Svedske i Spanije! Turkinja je bila uzasna, nije zasluzila visok plasman.

« Odgovor #5 poslato: 17 Maj 2009, 00:37:32 »
Da, mislim da žiri nije imao nikakvog udela... Čak mislim da nije ni uticao na dobar plasman Jade...
Nema sanse, ljudi ne bi glasali za UK kakva god da je pesma. Drago mi je zbog njihovog dobrog plasmana.
Pobednik je bolji nego prosle godine, ali sam anvijao ze neke druge.
Finale je bilo odlcino, voditelji mnogo bolji, a i ono otvaranj i onaj show sa vodom je bio odlican!
12 :it:  10 :ee:  8 :fr:  7 :az:  6 :be:  5 :lv:  4 :se:  3 :hu:  2 :ua:  1 :cy: 

• Scooby
  • Golden Member
  • Zemlja: aq
« Odgovor #6 poslato: 17 Maj 2009, 00:41:29 »
Odličan šou večeras, mnogo bolje od polufinala!
Očekivana pobeda Norveške (i zaslužena), drago mi je i zbog Yohane na drugom mestu!

• etica
  • Hero Member
« Odgovor #7 poslato: 17 Maj 2009, 01:04:23 »
Norveska je pobedila na najlepsi moguci nacin. Verovatno je divan osecaj kada od svake zemlje dobijes makar jedan poen. Jako harizmatican mladic i sto je najbitnije spontan i opusten na sceni, a to narod ceni( ja pocela da pisem u stihovima). Bravo! Jos jedno bravo za Island i devojku koja jako lepo peva, ali ne mogu, a da ne pomenem njen prefinjen nastup i dugu haljinu. Dakle, nije neophodno da se polugola pevacica baca po sceni, a to su pokazale i Francuska i Velika Britanija cijoj pevacici voilinista umalo nije unakazio lice gudalom. Naravno, taj peh nije sprecio nasu misicu da fenomenalno otpeva svoju pesmicu. Zena peva kao andjeo! Mozda najbolja pevacica na ESC. Da ne zaboravim da kazem da mi je drago zbog Cukrova, mislim da je 18., a to je veliki uspeh s obzirom da su mu predvidjali zadnje mesto. Kako to da se on sa tako "ruznom" pesmom nasao iznad "najbolje" pesme, mislim na Spaniju i iznad "velicanstvene" Malene?!  :D

« Odgovor #8 poslato: 17 Maj 2009, 01:06:06 »
Sjajan šou zaista! Najbolje finale ikada u svakom smislu.  ;:))

« Odgovor #9 poslato: 17 Maj 2009, 01:06:54 »
Zasluzena pobeda, takodje sam navijao za neke druge, i nervirao se sto Soraya dobija tako malo glasova, i Rumunija, i Grcka i Bosna i svi i tako... :D nije meni dobro.. :D
Ali mi je bas drago za Norvesku, super je i pesma, i scenski nastup, i decko super peva, razbija, i ocekujem spektakl sledece godine, ne sumnjam u Norvezane... :)

• Scooby
  • Golden Member
  • Zemlja: aq
« Odgovor #10 poslato: 17 Maj 2009, 01:14:00 »
Oduševljen sam zbog par stvari!
Prvo pobedila je odlična pesma, za razliku od većine Alexandar je talentovani mladi muzičar koji zna svoj posao!
        Sve kvalitetne pesme su dobile dosta bodova (Island, Britanija, Francuska, Estonija...)
Drugo, sam šou je bio na vrhunskom nivou, zaista perfektno.
Treće, izvikane cajke i cajkani se nisu proslavili - pre svega mislim na Sakisa i Sorayu, i jako mi je žao što je Turska osvojila onoliko bodova (žalosni makedonci joj dadoše 12 - bruka)!

Žao mi je zbog slabog plasmana Malte (Chiara je zaslužila više sigurno) i Finske, ali i Rumunije!!!!

« Odgovor #11 poslato: 17 Maj 2009, 02:12:31 »
OK što je NOR pobedila, ali nije mi jasna tolika razlika.  :o
Moji favorti bili Island i manje-više Estonija, AZE završio očekivano visoko, otprilike u prvih 10 nije bilo većih iznenađenja, samo sam očekivao da FRA prođe lošije, jbg mene ona žena smorila.  :D Od ostalih, Rusi i Hrvati su, po mom mišljenju, zahvaljujući komšijama uglavnom, dobili više nego što su zaslužili.

• Milos-S
  • Global Moderator
  • Veliki Brat koji sve posmatra
« Odgovor #12 poslato: 17 Maj 2009, 09:58:27 »
Potpuno zasluzena pobeda Norveske :G) 387 poena je stvarno neverovatno mnogo,ko zna kada ce taj rekord biti oboren.

Sam sou je bio sjajan,definitvno jedno od najjacih finala koje sam ikada gledao.Voditelji mnogo bolji od onih amaterskih u polufinalima.

Sto se pesama tice-drago mi je za UK,Island,Francusku(tek sad sam shvatio koliko je pesama zapravo SJAJNA),a mislim da je Regina puno bolje trebala da prodje,mislim da je 9. mesto slabo za tako jaku pesmu.Turska nije zasluzila 4. mesto.Chiara isto trebala bolje da prodje,a Soraya je prosla bas kako i treba da prodje-na dnu.Super je ona pevacica,ali pesma je tezak SKART.Drago mi je da ziri srezao i Sakisa i Lobodu,zasluzili su.Jedino mi za Hadise nije jasno kako je ona tako dobro prosla,kazem i pored zirija,ali dobro.

• TyKy
  • banovan član
  • Hero Member
  • TyKajla
  • Zemlja: me
« Odgovor #13 poslato: 17 Maj 2009, 11:20:13 »
Oduševljen sam zbog par stvari!
Prvo pobedila je odlična pesma, za razliku od većine Alexandar je talentovani mladi muzičar koji zna svoj posao!
        Sve kvalitetne pesme su dobile dosta bodova (Island, Britanija, Francuska, Estonija...)
Drugo, sam šou je bio na vrhunskom nivou, zaista perfektno.
Treće, izvikane cajke i cajkani se nisu proslavili - pre svega mislim na Sakisa i Sorayu, i jako mi je žao što je Turska osvojila onoliko bodova (žalosni makedonci joj dadoše 12 - bruka)!

Žao mi je zbog slabog plasmana Malte (Chiara je zaslužila više sigurno) i Finske, ali i Rumunije!!!!

Osim Finske, koja je meni prilicno sranje, slazem se!
Ohh... Que ce qu´il est beau, l´homme, quand il - bande...!!!

« Odgovor #14 poslato: 17 Maj 2009, 11:25:40 »
Moji utisci.
- Nakon što su nas Rusi skupa ostavili bez teksta nastupom na početku i onim dok je trajalo glasanje, pojavi se Jovana i ne pohvalivši ih, arogantno izusti kako će se naše pamtiti još dugoooo dugooo. Čemu to? Zbunjeni izraz lica voditelja.
- Molim ljude iz RTS-a da više ne dozvole sebi da nam program prekinu reklamama i onda usmeno prenose šta smo sve propustili. Hvala lepo.
- Iskorumpirani žiri je tu kako bi nam po ko zna koji put pokazao koliko je ovaj svet prljav i zloban.
- Upravo saznao da smo mi trebali da se nađemo u finalu i shvatam da je dobro što nismo.

Učesnice:
- Malo je falilo da  :az: bude drugi!! Razočarao sam se. Činjenica je da će se u budućnosti ova zemlja uvek nalaziti u top 10.
- :tr: neću da komentarišem.  :o
- Mislio sam da će  :fi: biti u vrhu.
- Za  :is: mi je izuzetno drago.  ;(:);
- Lepo je i to što je  :gb: konačno prestala da kuka. Jade je bila sjajna.
- Loš plasman :ba: nam je samo pokazao da smo ga mi iz bivše yuge ugasili.
:ee: koju ne volim mnogo jer Srbiji nikada nije dala više od jednog poena, zaslužila je solidno šesto mesto.
- Nastup  :ru: ću pamtiti još dugooo dugooo (kako to Jovana kaže). Sjajan je.
- Drago mi je da je :no: pobedila. Ja inače uvek navijam za folk. Siguran sam da će Norveška sjajno organizovati festival sledeće godine.

« Poslednja izmena: 21 Jul 2009, 22:05:50 BraniMir »

OGAE Serbia forum

Deli preko delicious Deli preko digg Deli preko facebook Deli preko furl Deli preko linkedin Deli preko myspace Deli preko reddit Deli preko stumble Deli preko technorati Deli preko twitter

xx
Beovizija 2009 - polufinale, finale

Započeo Miloš

162 Odgovora
21842 Pregleda
Poslednja poruka 13 Januar 2012, 17:56:57
Petar
xx
2009 vs 2010

Započeo Aca Srbin

25 Odgovora
2312 Pregleda