Autor Tema: Srbija 2009: Marko Kon i Milan Nikolić - Cipela  (Pročitano 32206 puta)

• Miloš
  • Administrator
  • Zemlja: rs
Re: Srbija 2009: Marko Kon i Milan Nikolić - Cipela
« Odgovor #30 poslato: 16 Mart 2009, 13:52:25 »

OGAE Serbia forum

• Milos-S
  • Global Moderator
  • Veliki Brat koji sve posmatra
« Odgovor #31 poslato: 16 Mart 2009, 14:52:52 »
A bas ce neko iz Norveske da skonta da je pesma o sponzorusi :D

A i kao da je bitno uostalom,bitno je da ima melodiju i neku ideju,a ko gleda tekst onda bolje neka cita poeziju.

Isto tako,vecina ESC pesama danas ima potpuno nebulozne tekstove pa opet i kao takve pobedjuju(Believe npr).

• LoLa83
  • Newbie
  • *
« Odgovor #32 poslato: 16 Mart 2009, 15:17:33 »
Nije bitno mi umesto da budemo sto bolji i da pokazemo kvalitet mi se sprdamo...
On nije pevac nek ide i nek radi svoj posao a ne da se tu gura kao da zna da peva a o pesmi vise necu da komentarisem ima vec dovoljno negativnih komentara....

• euronik
  • Hero Member
  • :D
« Odgovor #33 poslato: 16 Mart 2009, 17:33:35 »
kao i pozitivnih.:)
ESC 2017 top 20 by euronik:
:itb::ptb::hub::beb::rsb::mkb::dkb::seb::isb::fib:
:eeb::azb::frb::czb::aub::mdb::ilb::meb::lvb::gbb:

« Odgovor #34 poslato: 17 Mart 2009, 23:22:40 »
Kakva cipela - rec je o opanku.

• Miloš
  • Administrator
« Odgovor #35 poslato: 18 Mart 2009, 22:18:23 »
U bekstejdžu posle pobede Kona  ;zv:)

• Miloš
  • Administrator
« Odgovor #36 poslato: 21 Mart 2009, 12:32:25 »
Došao je red i da se malo bolje upoznamo sa našim timom koji će nas predstavljati u Moskvi.  ;zv:)

Marko Kon (rođen 20. aprila 1972) - kompozitor, tekstopisac, aranžer, producent i izvođač

Osnovao je svoj prvi bend kao devetogodišnjak. Svira klarinet, frulu, saksofon, gitaru, bas gitaru i bubnjeve. On i Aleksandar Kobac čine jedan od najuspešnijih tandema u srpskoj popularnoj muzici. Napisao je više od 800 pesama za brojne popularne muzičare i pevao bekap vokale na više od 1000 snimaka. Zajedno sa Flamingosima, Marko je pobedio na Beoviziji 2006. Bio je ko-aranžer i ko-producent pesme "Zauvijek volim te" s' kojom je Stefan Filipović predstavljao Crnu Goru na Pesmi Evrovizije 2008. u Beogradu. Njegov debi kao solo pevač je upravo sa pesmom "Cipela". Kon je imao kratku kosu sve do tridesete godine, iako je uvek želeo da je pusti da raste. Njegova želja je konačno postala stvarnost. Inače, ima prirodno kovrdžavu kosu.

Milan Nikolić (rođen 2. jula 1979) - instrumentalista i kompozitor

Detinjstvo je proveo u Parizu, gde je započeo učenje muzike. Završio je srednju muzičku školu (harmoniku) u Pančevu i diplomirao na Muzičkoj akademiji u Parizu 2004. godine. Osvojio je nagradu za najboljeg harmonikaša Srbije nekoliko puta. 2001. godine osvaja nagradu za najboljeg instrumentalistu, a naredne dve godine (2002. i 2003.) njegov orkestar dobija nagrade za najbolji narodni orkestar. Milan je svirao na brojnim koncertima poznatih pevača. Izdao je pet solo albuma instrumentalne muzike. Radi sa Konom i Kopcem poslednjih par godina. "Cipela" je rezultat njihove uspešne saradnje. Živi i radi u Beogradu.

Ljubiša Dinčić (rođen 19. maja 1968) - bekap vokal i igrač

Završio je srednju muzičku školu, smer - solo pevanje. Ljubiša je diplomirao na Poljoprivrednom fakultetu u Beogradu. Bio je član srpskog vojnog hora. Povremeno peva u horu RTS-a. Bio je solista u horu Pozorišta na Terazijama i pojavljivao se u filmovima i tv serijama, kao i pozoršnim predstavama "Chorus line'', ''Čikago'', ''Kabare'', ''Violinista na krovu''.

Igor Knežević (rođen 28. marta 1973) - bekap vokal i igrač

Igor je apsolvent Filološkog fakulteta u Beogradu, odsek za bibliotekarstvo i informatiku. Radio je kao nastavnik engleskog, prevodilac i učestvovao u sinhronizaciji crtanih filmova. Pevao je 10 godina u horu "Braća Baruh". Trenutno živi u Beogradu gde radi kao operater u firmi "Consulteam".

Jovan Šejnjanović (rođen 29. maja 1971) - bekap vokal i igrač

Ušao je u svet muzike kao solista dečijeg hora. Horsko pevanje je njegova strast oduvek. Bio je član jednog od najpoznatijih beogradskih horova. Pevao je bekap vokale mnogim muzičkim zvezdama. Takođe, on je jedan od osnivača udruženja "Ars et Norma" čiji je cilj zaštita prava muzičara i borba protiv piraterije. Apsolvent je na Poljoprivrednom fakultetu u Beogradu.

Katarina Gromilić (rođena 18. aprila 1983) - balerina

Pohađala je baletsku školu "Lujo Davičo" i završila je 2002. Postala je članica baletskog ansambla Pozorišta na Terazijama i igrala u brojnim predstavama, kao što su "Čikago" i "Kabare". Učestvovala je na Beoviziji od 2005. kao balerina i nastupala uz više poznatih muzičara, uključujući Mariju Šerifović. Pojavljivala se u brojnim reklamama, video spotovima i šou programima. Učestvovala je u filmu Darka Bajića, "Na lepom plavom Dunavu". Kao članica baletskog ansambla, učestvovala je u revijalnom delu Pesme Evrovizije 2008. u Beogradu. Student je Filozofskog fakulteta u Beogradu.

"CIPELA"
MUZIKA: Marko Kon, Aleksandar Kobac, Milan Nikolić
TEKST: Marko Kon, Aleksandar Kobac

Moja stara cipela,
pola sveta videla,
gde god da stanem, tu mi dom;

tamo pa vamo,
istok pa zapad,
ma gde god stigao, bio sam na svom.

Hvata me panika,
ta stara navika,
srce bi krenulo za njom;

a ja budala,
stara baraba,
ma sve nek propadne, teraću po svom.

Nije, nije, nije me htela,
sve dok pare ne skupim;
ma more, nije, nije, nije, nije, nije me želela
dok se ne obogatim,
sasvim!
« Poslednja izmena: 06 April 2009, 00:13:16 Miloš »

• Miloš
  • Administrator
« Odgovor #37 poslato: 21 Mart 2009, 20:32:24 »
Evo i jednog remixa Cipele koji je uradio Dj Novo iz Štutgarta  ;zv:)

• Milos-S
  • Global Moderator
  • Veliki Brat koji sve posmatra
« Odgovor #38 poslato: 21 Mart 2009, 22:20:51 »
Remix je ekstra ;D :D ;(:);

« Odgovor #39 poslato: 22 Mart 2009, 00:08:42 »
bolji je remix... ustvari tužno mi je sev...od ljudi iz svog okruženja nisam čuo da se ikom pesma sviđa...ono u stilu, da malo oladimo od evrovizije previše smo se ufurali...
ono "more" ima da nas izvadi....
a šta reći nego srećno, politi vodu za njima i opušteno u foteljici odgledati evroviziju...glasati za Španiju npr i to je to...
Milan

• kuwagat
  • Hero Member
« Odgovor #40 poslato: 22 Mart 2009, 15:26:22 »
kako preslusavam sve pesme za ESC 2009 sve sam tuzniji..sta smo mi poslali,uzas..ostale pesme su mnogo bollje,kvalitetnije,i arazmanski i vokalno..

« Odgovor #41 poslato: 22 Mart 2009, 21:29:16 »
Eh,uzas jedan! Sto se tice "Cipele" pesma je sramota i sve se vrti isto "nije,nije me htela,zelela,kako god"

Stvarno covek NE PEVAA,on recituje,sto znaci da bi svako mogao da otpeva nesto i da lepo pobedi na Beoviziji,mislim,uzasno,a ovako pesma je pevljiva,sve to stoji,ali nije za Evroviziju. Svi ima da pocrvenimo u maju od sramote.. Ja cu lepo gledati mog Norvezanina i gledati kakav je njegov nastup i glasacu za njega a za ove nase cu prebaciti kanal kada budu pevali...

• Miloš
  • Administrator
« Odgovor #42 poslato: 23 Mart 2009, 21:48:57 »
Zvanični video preview Cipele (sa ubačenim studijskim snimkom pesme)! Kon je izjavio za esctoday da je uradio neke izmene na pesmi, produkcijskog tipa, ali to će primetiti samo pažljivi slušaoci  :D Pa poslušajte  :) Takođe, u planu su verzije na engleskom, francuskom i ruskom jeziku kao i house-dance, tango i trubačka verzija.

« Poslednja izmena: 24 Mart 2009, 00:16:37 Miloš »

• Miloš
  • Administrator
« Odgovor #43 poslato: 23 Mart 2009, 23:23:21 »

Sada možete preuzeti finalnu verziju pesme sa našeg sajta, koja se razlikuje u odnosu na onu sa Beovizije u boljoj produkciji :)

http://www.evropesma.org/download/Marko_Kon_and_Milan_Nikolic_Cipela.mp3 (256kbit)

Uskoro ćemo imati prilike da čujemo verziju "Cipele" na ruskom, engleskom, francuskom, hebrejskom i finskom jeziku, kao i neke remikse.

• kuwagat
  • Hero Member
« Odgovor #44 poslato: 24 Mart 2009, 00:33:58 »
trudio sam se da slusam sto pazljivije ,ali ja razliku ne cujem..mozda to da uz njega recituje jedan prateci vokal i da mu je glas prosao kroz svakakve filtere pa zvuci malko drugacije.. :o

OGAE Serbia forum

Deli preko delicious Deli preko digg Deli preko facebook Deli preko furl Deli preko linkedin Deli preko myspace Deli preko reddit Deli preko stumble Deli preko technorati Deli preko twitter

xx
Srbija 2010: Milan Stanković - Ovo je Balkan

Započeo Miloš

1891 Odgovora
69056 Pregleda
Poslednja poruka 25 Mart 2017, 23:54:36
mostar036
xx
Marko Prentić

Započeo Miloš

0 Odgovora
362 Pregleda