Autor Tema: Konkurs za moderatora forumskih takmičenja!  (Pročitano 8072 puta)

• Milos-S
  • Global Moderator
  • Veliki Brat koji sve posmatra
  • Zemlja: rs
Konkurs za moderatora forumskih takmičenja!
« poslato: 20 Januar 2011, 22:46:03 »
Poštovani forumaši i članovi OGAE Serbia foruma, verovatno ste ponekad poželeli da se nađete na poziciji moderatora, bilo globalnog bilo moderatora nekog određenog podforuma, gde bi imali priliku da i sami učestvujete u odlučivanju i radu foruma. Sada vaš san može postati stvarnost.  ;D Miloš i ja Vas ovom prilikom obaveštavamo da raspisujemo konkurs za "radno mesto" "moderator forumskih takmičenja". Ovaj budući moderator će biti novi član naše administracije, i njemu će biti poverena dužnost da održava i uređuje forumska takmičenja kao što su FSC, Srbovizija i ostala alternativna takmičenja, a sve to u skladu sa pravilnikom foruma. Naravno, podrazumeva se da će onaj ko bude postavljen na ovo mesto imati našu punu podršku i imaće potpunu slobodu u odlučivanju. Imate dovoljno energije? Kreativni ste? Ambiciozni? Prijavite se na ovaj konkurs, možda baš Vi budete taj koji će ispod svog nick-a nositi titulu "moderator forumskih takmičenja"   8)

Da pređemo sada na stvar:

1. Uslovi i način konkursa

- Mogućnost prijave imaju, jednom rečju svi  ;D Nevezano za to da li se radi o starim ili novim članovima, muškim ili ženskim, starijim ili mlađim, iskusnijim ili neiskusnijim. Dakle, ko god ima od 1 do 100 godina života i nalog na forumu, može da se prijavi  ;D

- Zaintresovani kandidati dostavljaju svoje reference meni ili Milošu u pisanoj formi preko PP-a (ovaj deo će biti detaljnije objašnjen u narednom odeljku koji se odnosi na testiranje i intervju).

- Prijavljeni kandidati neće imati uvid u to ko su im konkurenti i protiv-kandidati tokom celog ovog procesa selekcije.

- Po završetku prijavljivanja, jedan deo kandidata će, na osnovu moje i Miloševe procene, biti eliminisan, a drugi deo kandidata, koji su zadovoljili uslove konkursa i čije su reference najbolje, odnosno najbolje odgovaraju zahtevima posla, idu na intervju

- Intervju će se sastojati iz nekoliko faza. Tu ćemo Miloš i ja proveriti sklonosti i sposobnosti svakog kandidata pojedinačno na različite načine. To će biti pravi test i prilika da se potencijalni budući moderator dokaže.

- Sa svakim kandidatom će se pojedinačno i u različitim vremenskim intervalima voditi intervju, tako da ni u ovoj fazi neće biti poznato koji forumaši konkurišu za ovu poziciju.

- Po završetku procesa, proglasićemo pobednika, koji je, po našem mišljenju, bio najbolji i  on će tog istog dana početi sa radom na forumu

2. Testiranje i intervju

- Kandidat koji želi da se prijavi na konkurs je dužan da dostavi svoje reference u pisanoj formi, preko PP-a, meni ili Milošu. Za razliku od pravog zapošljavanja, ovde nećete morati da dostavljate biografiju, CV i fotografiju, već ćete morati da odgovorite na sledeća pitanja:

1. Zašto ste se prijavili na konkurs?
2. Da li imate prethodnog iskustva na poziciji moderatora?
3. Kako bi, po Vama, trebao da izgleda idealan forumski moderator i šta on treba da radi?
4. Koje su jake strane Vaše ličnosti?
5. Koje su slabe strane Vaše ličnosti?
6. Šta mislite da može da Vam bude prednost u odnosu na ostale kandidate?
7. Šta mislite da može da Vam bude nedostatak u odnosu na ostale kandidate?
8. Kako biste unapredili naš forum i Vaše buduće radno mesto?
9. Da li mislite da trebamo da znamo još nešto o Vama? (ako jeste navesti šta)

- Kandidati na osnovu čijih referenci se procenjuje da su najkvalitetniji idu na intervju, i bivaju obavešteni o tome preko PP, svaki pojedinačno.

- Na intervjuu ćemo ispitati razne osobine ličnosti kandidata kao i njegove sposobnosti rukovođenja i snalaženja u različitim situacijama.

- Vreme za intervju će biti prilagođeno mogućnostima kandidata.

- Pobednik biva unapređen i postavljen na radno mesto za koje je konkurisao, i istog dana počinje sa radom.

3. Napomene

- Budite iskreni, i pre svega budite svoji tokom pisanja referenci, nemojte da ih izmišljate, dovoljno smo zajedno da možemo da procenimo koliko ste bili iskreni. Reference koje su sumnjive i neistinite će biti odbijene. Dakle, nemojte da dajete odgovore za koje mislite da će zadovoljiti naše kriterijume, odgovarajte onako kako zaista mislite, jer je na kraju krajeva i Vama je u cilju da se što bolje snađete na radnom mestu, u slučaju da ga dobijete. Isto tako znajte da imamo pravo da Vas naknadno pitamo o nekom delu reference, ako nam treba još informacija.

- Nemate pravo da vršite pritisak na forumaše da se prijavljuju na konkurs, da se pojedini forumaš koji ovde napiše da se prijavio, izabere, ili da Vas mi moramo izabrati. Publika neće imati uticaj na ishod konkursa, a vama će za svaki prekršaj slediti diskvalifikacija.

- Dužni ste da ceo tekst pročitate do kraja, jer neće se ništa naknadno pojašnjavati ukoliko ne postoji preka potreba.

- Rok za prijavu je 16. februar, 23:59 CET

Eto toliko, sada ste Vi na redu  :)

P.S. U slucaju da ne dobijemo nijednu zadovoljavajucu prijavu, zadrzavamo puno pravo da nikoga ne odaberemo!

Linkback: http://forum.musicserbia.rs/index.php?topic=699.0
« Poslednja izmena: 20 Januar 2011, 23:26:58 Milos-S »

OGAE Serbia forum

Re: Konkurs za moderatora forumskih takmičenja!
« Odgovor #1 poslato: 24 Januar 2011, 13:46:55 »
Zelim da pohvalim administraciju na ovom poduhvatu! :G)

• Milos-S
  • Global Moderator
« Odgovor #2 poslato: 24 Januar 2011, 17:19:05 »
Hvala  :)  :G)

Inace ja sam do sada dobio 2 prijave. Ne mogu da kazem ko se prijavio, niti sta mislim o referencama kandidata (formirao sam vec misljenje o obe, nakon analiziranja dobijenih odgovora, treba samo da porazgovaram sa Milosem i da vidim da li se slazemo oko ocena), ali nadam se da ce jos neko skupiti hrabrost i prijaviti se  :)

Ocekujemo dakle jos kandidata.

EDIT: Samo jos da dodam, posto su me neki pitali u vezi ovoga, da li nase subjektivno misljenje o forumasima ima presudnu ulogu, odgovor je samo i iskljucivo ne. Ja sam prvo u svom dosadasnjem radu pokazao da kod mene nema pristrasnosti i svako mora da postuje pravila, tako da nikada nisam ni izdvajao jedne forumase u odnosu na druge. Normalno je da o nekim forumasima svako od nas ima pozitivnija misljenja u odnosu na neke druge, ali u samom procesu selekcije svi su jednaki. Ja recimo imam jednu grupu forumasa od kojih ocekujem dosta, u slucaju da rese da se prijave, ali ako se lose pokazu na ovom testiranju, naravno da nece uci u uzi krug i nece dobiti funkciju moderatora. Dakle, ishod ovoga zavisi samo i iskljucivo od odgovora koje nam dostavite, i eventualno od podpitanja koje cete dobiti u vezi vasih odgovora.

Ovo je ozbiljan posao, i nije nimalo za salu, a posebno nije za salu biti moderator forumskih takmicenja, gde, videli ste i sami, postoji uvek dobra podloga za sukobe raznih vrsta. Tako da onaj ko zeli da bude moderator na ovom podforumu (razume se, uvek postoji osnova i za "razvoj karijere" ako se dobro pokaze prvo kao moderator forumskih takmicenja) mora da tacno zna sta zeli, da zna sta je neophodno uraditi u svakom trenutku, i neophodna je odredjena kreativnost ali i snaga karaktera.

Svima dajemo jednake sanse, a na vama je da se pokazete da zasluzujete da bas Vi postanete moderator.
« Poslednja izmena: 24 Januar 2011, 17:34:58 Milos-S »

• Petar
  • Golden Member
  • ICOTYO.
  • Zemlja: bg
« Odgovor #3 poslato: 02 Februar 2011, 23:17:15 »
Iz ovoga možemo zaključiti da su naši admini izuzetno objektivni. Ogroman plus od mene, i pohvale, naravno! :)
Učinilo mi se na trenutak da vas volim. Ne brinite se, prošlo me je.
Anemija - Džamija - Wiwi tetkice - padobranci - bottomčica

• Bebi
  • OGAE member
  • Pufnica
  • Zemlja: fm
« Odgovor #4 poslato: 02 Februar 2011, 23:18:22 »
a da li ce se saznati ko su kandidati?
da otvorimo kladionicu ;D
Regent Catherine Elizabeth "Kate"

• Milos-S
  • Global Moderator
« Odgovor #5 poslato: 03 Februar 2011, 12:44:45 »
Nece biti poznato do kraja konkursa  :) Ne znamo jos ni da li cemo i tada obelodaniti, ali kao sto je i navedeno u prethodnim postovima, niko nece imati uvid u prijave sem nas dvojice, jer je ovo zaista jako ozbiljan posao, a mi zelimo da budemo sigurni da ako izaberemo nekoga, da on bude i stvarno najbolji.

Mogu jedino da kazem informacije o broju kandidata, a to je za sada 5. Tri prijave sam dobio ja, dve Milos.

Imate jos manje od 2 nedelje za prijavljivanje, i ocekujemo jos kandidata u svakom slucaju  :)

• SRECKO
  • Hero Member
« Odgovor #6 poslato: 05 Februar 2011, 10:23:56 »
Priznajem, izcitao sam tekst konkursa...ali ne kao neko ko je zainteresovan za tu funkciju.... Hvala Milos-S-e nadmasio si sam sebe..toliko sam se ismejao da mi nije bilo dobro.. :)

• Doctor Who
  • OGAE member
  • Many colors and shapes, so many voices to embrace
« Odgovor #7 poslato: 05 Februar 2011, 12:33:40 »
Ju, sta ti bi Srecko?
"People demand freedom of speech as a compensation for the freedom of thought which they seldom use."
- Soren Kierkegaard

• Milos-S
  • Global Moderator
« Odgovor #8 poslato: 06 Februar 2011, 08:21:48 »
Priznajem, izcitao sam tekst konkursa...ali ne kao neko ko je zainteresovan za tu funkciju.... Hvala Milos-S-e nadmasio si sam sebe..toliko sam se ismejao da mi nije bilo dobro.. :)

Ja ne vidim sta je tu smesno?

• SRECKO
  • Hero Member
« Odgovor #9 poslato: 06 Februar 2011, 08:33:53 »
E moj Milose :), nisi morao toliko da se raspises  ..ne konkurisu ljudi za neku bitnu drzavnu funkciju..

• Milos-S
  • Global Moderator
« Odgovor #10 poslato: 06 Februar 2011, 09:40:56 »
Ne konkurisu za drzavnu funkciju, ali konkurisu za ozbiljno radno mesto, tako da to zahteva i ozbiljnu selekciju  :) Prvi put da neko zameri na ozbiljnosti.

• SRECKO
  • Hero Member
« Odgovor #11 poslato: 06 Februar 2011, 18:53:38 »
Ne konkurisu za drzavnu funkciju, ali konkurisu za ozbiljno radno mesto, tako da to zahteva i ozbiljnu selekciju  :) Prvi put da neko zameri na ozbiljnosti.
dobro de, mesto :)   ..a tu zamerku si mogao jedino da dobijes od mene..;) 

• Milos-S
  • Global Moderator
« Odgovor #12 poslato: 08 Februar 2011, 16:04:02 »
Red bi bio da se barem ovo ne drzi u tajnosti, pa ljudi koji su konkurisali (prepoznace se) do sada treba da znaju da imaju jednog konkurenta manje, a to je Genius. Da, verovali ili ne, on se prijavio na konkurs  :) Kaze, spreman je na saradnju........medjutim, svakako da ne bi ni prosao na intervju, jer nije dobio prelazio ocenu ni kod mene ni kod Milosa, ali ovom prilikom, zbog dobro poznatih razloga da obavestim da je njegova prijava diskvalifikovana

Takodje, ostalo je jos 8 dana za ljude koji su zaintresovani da se prijave, pa cekamo jos prijava  ;D

« Odgovor #13 poslato: 10 Februar 2011, 16:10:16 »
Je l' može konkurs za supervizora Srbovizije? :D :D :D

• Miloš
  • Administrator
« Odgovor #14 poslato: 10 Februar 2011, 16:16:11 »
Kao što rekoh, za Srboviziju će biti zadužen moderator tog podforuma.

OGAE Serbia forum

Deli preko delicious Deli preko digg Deli preko facebook Deli preko furl Deli preko linkedin Deli preko myspace Deli preko reddit Deli preko stumble Deli preko technorati Deli preko twitter

xx
Beosong 2013 - konkurs

Započeo Miloš

3103 Odgovora
60268 Pregleda
Poslednja poruka 31 Januar 2013, 15:48:12
Gollum
xx
Beovizija 2009 - konkurs, učesnici

Započeo Miloš

237 Odgovora
39606 Pregleda